Instagram Kendi Fotoğraf Düzenleme Uygulamasıyla Mı Gelecek?

| Aralık 12, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>

Instagram için şimdilerde yeni güncelleme üzerinde çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimi günlerde duyurulan yeni güncelleme ile beraber hem yorum özelliklerinde hem de genel kullanımda değişiklikler yapacak olan Instagram’ın bunun dışında yeni bir sistem üzerinde de çalıştığı ortaya çıktı. Zira bu kez Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik yeni bir resim düzenleme uygulaması. Peki Instagram’ın bu konuda nasıl bir planı var daha detaylı olarak ele alalım.

Facebook’un Aldığı Karar İle Ortaya Çıktı

İlk olarak yeni resim düzenleme uygulaması kararının Facebook’un aldığı karar ile ortaya çıktığını belirtelim. En popüler olan resim düzenleme uygulamalarından biri olan Prisma uygulamasının kullanımının uygulama genelinde engelleneceği belirtilmişti. Hem Facebook hem de Instagram uygulamasında Prisma resim düzenleme uygulamasının engelleneceğinin açıklandı. Bununla beraber çalışmaya başlayan iki uygulamada da Prisma resim paylaşımları kullanılmamaya başladı.

Instagram Prisma filtresi

Kullanıcıların resimlerini yapay zeka ile düzenleyerek çok daha sanatsal bir biçim almasını sağlayan Prima uygulamasının engelleme kararının nedeni de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Instagram Kendi Prisma Filtresini Geliştiriyor

Henüz resmi bir açıklama yapılamasa da bu yıl en çok kullanılan uygulamalardan birisi olarak gösterilen Prisma uygulamasının engellenmesinin nedeni Facebook’un ve Instagram’ın kendi Prisma filtresini geliştirmesi olduğu da düşünülüyor. Prisma’ya rakip olarak gösterilen yeni filtrenin kullanımının ise doğrudan Instagram üzerinden kullanılacak gibi. Yeni resim düzenleme uygulamasının duyurulacağı tarih ise henüz bilinmiyor.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Öykü Serter Yine Yapacağını Yaptı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +