Instagram Keşfet Nedir ? Instagram Keşfet Alanına Nasıl Çıkılır ?

Instagram Keşfet Nedir ? Instagram Keşfet Alanına Nasıl Çıkılır ?

Instagram keşfet, Instagram’da paylaşılan ve çokça beğeni ile yorum alan gönderilerin daha fazla kullanıcı tarafından görülebilmesini sağlayan bir uygulama içi özelliktir. Bu özelliğe Instagram’ın arama bölümünden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram keşfet alanı olarak bilinen özelliği gönderinizin çıkması için neler yapılmalıdır yazımızdan öğrenebilirsiniz. Instagram keşfet nedir ve neler kazandırır gelin hep birlikte bakalım.

Instagram Keşfet Alanına Nasıl Çıkılır ?

Instagram günümüzde en çok kullanımı tercih edilen sosyal medya uygulaması sayılabilir. Geçen yıl neredeyse 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması şimdilerde bu rakamı da geçmek üzere. Instagram’ın bu kadar çok sevilmesi aslında onun iki temel özelliğine dayanmaktadır. Bu özelliklerden birincisi beğeni yani “Like” özelliğidir diğer bir özelliği ise fotoğraf ve video paylaşabilirken sevdiğiniz kullanıcıların da  gönderilerini takip ediyor olabilmektir.

instagram-kesfet-nedir

Instagram’ın keşfet özelliği bu açıdan bakıldığında bir çok kullanıcı tarafından yeni fotoğraf ve video görebilmek için kullanılmaktadır. Instagram keşfet alanına çıkabilmek bu açıdan çok çok önemlidir. Keşfet’te çıkan gönderiler aslında yalnızca kendi takipçi sayısı kadar değil, Instagram’ın sahip olduğu kullanıcı sayısı kadar insana ulaşma potansiyeline sahiptir. Bu nedenle bu yazımızda Instagram keşfet ile ilgili önemli bilgiler vermeye çalışacağız.

Instagram keşfet, popüler olan gönderileri görebilme beğenebilme ve gönderi sahibi kullanıcıyı takip edebilme olanağını diğer kullanıcılara sunar. Bu açıdan bakıldığında Instagram Keşfet’e çıkabilmek diğer kullanıcılar açısından oldukça fazla önem arz etmektedir. Instagram keşfet alanı’na çıkabilmeniz için öncelikle birkaç kriteri yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

Her Kullanıcı Keşfet’e Çıkamıyor

Bu kriterlerden ilki ve en önemlisi yüksek sayıda Instagram takipçisi sahibi olmaktır. İkincisi ise bu yüksek sayıdaki takipçilerden yine yüksek sayılarda beğeni ve yorum alabilmektir. Ancak bu iki önemli kriteri yerine getirmiş olsanız bile yine de Instagram keşfet bölümüne çıkmanız garanti değildir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Bu alana çıkabilmek için bir çok konuda doğru etiketleme ve doğru filtreleme işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Bir diğer hususta Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınıza konum ekleme durumudur. Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınıza konum eklediğiniz zaman bu konumlarda bulunan insanlar sizin eklediğiniz fotoğrafa daha kolay ulaşabilir.

Konum ekledikten sonra fotoğrafınız ile ilgili doğru etiketleri fotoğrafınızın alt bölümüne eklemeniz gerekmektedir. Bu eklemeleri yaptıktan sonra da yine fotoğrafınızı ya da videonuzu daha eğlenceli ve akılda kalıcı bir hale getirmek için fotoğraf altı metinlerinizi de özenle ve akıllıca bir şekilde oluşturmalısınız.

instagram-keşfet-nedir

Keşfet’e çıkabilmeniz için ayrıca paylaşılan Instagram gönderilerinizin ilk dakikalardan itibaren yüksek sayıda beğeni alması ve çokça yorum alarak etkileşime girmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra gönderinizin Instagram arşivlerine eklenme sayısı da oldukça önemlidir. Size belirttiğimiz gibi Instagram keşfet bölümüne çıkmak için yapacaklarınız şu an için bunlarla sınırlıdır. Bu söylediklerimizi yaptıktan sonra bile Instagram keşfet alanına çıkmanız garanti edilememektedir. Ancak Instagram keşfet alanı için ilerleyen günlerde gelebilecek yenilikleri blogumuzdan takip edebilirsiniz.

Instagram’ın en önemli özelliği sürekli yenilenmeye ve güncellenmeye çok büyük önem vermesidir. Bu sayede kullanıcılarının sıkılmasına asla izin vermeyerek sürekli kalmalarını sağlar. Bunu sağlayan özelliklerden biri de Instagram keşfet bölümüdür. Bu bölüm aslında Instagram’ın ana temasını oluşturur ve ilgi alanınıza göre yüzlerce fotoğraf ve videoya ulaşmanızı sağlar. Bugünkü yazımızda bu bölümün özelliklerinden bahsederek kullanıcıların daha iyi bit deneyim sağlamalarına yardımcı olacağız.

Instagram Keşfet Bölümü

instagram keşfete çıkma

Instagram keşfet bölümü kullanıcının ilgi alanına, ortak arkadaşlarına, beğendiklerine ve takip ettiklerine göre oluşmaktadır. Aslında en çok beğenilen ve yorumlanan gönderiler sizin de ilgi alanınızdaysa keşfet bölümünde bulunabilir. Instagram algoritmalar sayesinde bir yapay zekâ gibi çalışmakta ve kullanıcılarının ilgi alanlarını, takipçilerini ve takip ettiklerini baz alarak yeni gönderiler keşfedilmesini sağlamaktadır. Kullanıcılar bu özellik sayesinde popüler olmuş ve çok beğenilmiş gönderilere kolayca ulaşabilmektedir. Çok sık kullanılan bu bölüm her geçen gün yenilenmekte ve güncellenmektedir. Son gelen güncelleme sayesinde ilgi alanınızı seçerek istediğiniz gönderileri direk olarak görebilmektesiniz. Keşfet bölümü kategorilere bölünmüş ve ilgi alanını tam olarak hedef almaya başlamıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Instagram Keşfet Fenomenleri Ortaya Çıkarıyor

Instagram’da fenomen olmuş birçok kullanıcı bu durumlarını keşfet bölümüne borçludur. Diğer kullanıcıların tanımadıkları kişilere ve kaliteli içeriklere ulaşmasının başlıca yolu keşfettir. Burada beğenilen görseller paylaşanını takip etmenize ve bu kişinin de adım adım fenomen olmaya başlamasına neden olabilir.

Instagram’da Son Dönem Yenilikleri

Instagram’ın her geçen gün yenilendiğini ve kullanıcılarını tutabilmek için sıkıcı olmaktan her zaman uzak durduğunu belirtmiştik. Facebook tarafından satın alındıktan sonra da değişimlerine büyük bir hızla devam eden Instagram, son günlerde keşfet bölümünü yenileyerek kullanıcılarının ilgi alanlarına daha fazla önem vermeye başladı. Ayrıca Instagram her yeni güncellemesini ve yeniliği Instastory alanından paylaşmaktadır.

Instagram keşfet bölümü özellikleri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir