Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Instagram, tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kullanıcıların verilerini en iyi şekilde kullanıyor. Facebook çatısı altında çalışması Instagram’ın bu konuda çok daha önde bir firma olmasını sağlamış durumda. Kullanıcılardan toplanan veriler ve kullanım alışkanlıkları ise ilk olarak kullanıcıların daha iyi bir uygulama deneyimi elde edilmesi için sunuluyor. En sık karşılaştığımız sistemlerden biri olan Instagram Kişi Önerileri de buna göre çalışıyor.

Kullanıcıların aramaları, arkadaşları ve rehber kayıtlarına göre yapılan analizler sonrasında Instagram Kişi Önerileri sunulduğunu görüyoruz. Tabii ki bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılarda var. Özellikle Facebook olayından sonra bir hayli can sıkıcı hale gelen sistem için ise direk olarak bir ayar menüsü sunulmuyor. Yani kişi önerilerini kolayca kapatmak için bir buton ya da ayar bulunmuyor. Peki, Instagram Kişi Önerileri kapatmak için neler yapmak gerekiyor? Kapatmamız mümkün mü?

Instagram Kişi Önerileri Kapatma

Bunun için uygulamanın sizin rehberinizi kullanmasını engellemeniz gerekiyor. Neyse ki böyle bir seçenek doğrudan uygulama içerisinde yönetilebiliyor. Bunun için yapacağınız işlemler şöyle;

  • İlk olarak Instagram hesabınızı açıyorsunuz.
  • Buradan “seçenekler” kısmına giriş yapıyorsunuz.
  • Sonrasında “kişiler” sekmesine giriş yapıyoruz.
  • Kişileri bul/keşfet” bölümüne giriş yapıyoruz.

Instagram Kişi Önerileri

  • Burada bir öneri sistemi bilgilendirmesi var. Bilgilendirme ekranında, kişi önerilerinin size hangi özellikle yapıldığını görüyorsunuz.
  • Rehber kişilerinde önerileri kapamak için “rehbere bağlanıldı” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Bu ekranda sunulan tüm öneriler bulunuyor ve öneriler kısmı için hepsini silme gibi bir ayrıcalığınız var.
  • Bunun için “ayarlar” sekmesine tıklayın.

Instagram Kişi Önerileri

  • Ardından “kişilerin bağlantısını kes” sekmesine basın. Bu şekilde rehber öneri kişileri sunulmamış olacak.
  • Sadece bir kullanıcı için bunu yapmak istiyorsanız da size önerilen kişinin sağ bölümünde bir gizle seçeneği olduğunu göreceksiniz.

Bu şekilde Instagram Kişi Önerileri için en azından rehberine göre öner sisteminin önüne geçmiş olacaksınız.  Rehberinize göre size sürekli olarak sunulan kişi önerileri için Instagram ayarları üzerinden dediğimiz gibi izinleri de kontrol edebilirsiniz. İzinleri kapatmanız durumunda, uygulama rehberinize erişemediği için öneriler sunamayacaktır. Fakat bu gibi bir durumda bazı özelliklerde hata vermeye başlayabiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir