Instagram Koleksiyon Reklamları İşletmelere Daha Fazla Müşteri Getirebilir

Yeni Instagram Koleksiyon Reklamları İle Müşterilerinize Daha Kolay Ulaşacaksınız

Dünya markası sosyal medya uygulaması Instagram, son yıllarda reklam verenlerin daha fazla müşteriye ulaşabilmesi ve reklamlar için daha fazla para harcaması için reklam modellerini çeşitlendirme kararı aldı. Geçtiğimiz yıl yaz aylarında karosel reklam modelini duyuran şirket şimdi de Instagram Koleksiyon reklamları ile karşımıza çıkıyor.

Instagram en çok konuşulan ve üzerinden en çok makale yazılan sosyal medya platformu. Bu durumun en büyük nedeni insanların dolaylı olarak, uygulama üzerinden para kazanabilmeleri. Instagram şu an 25 milyon işletme hesabına sahip ve bu hesapların bir çoğu kendilerini daha fazla görünebilir kılmak için Instagram reklamlarını kullanıyor. Bu reklamların en yenisi Instagram koleksiyon reklamları, işletmelere potansiyel müşterilerini bulma konusunda daha iyi yardım edebilmeyi vadediyor.

Koleksiyon reklamları daha önce Facebook için kullanılmaya başlamıştı. Bildiğiniz gibi Facebook, Instagram dahil birçok sosyal medya şirketinin sahini durumunda. Satın aldığı sosyal medya şirketleri için kendi üzerinde kullandığı ve başarılı olduğu uygulamaları uygulatan Facebook bu sefer de Instagram koleksiyon reklamları için düğmeye basmıştı.

Yapılan uzun pazar araştırmaları sonucu Facebook bu reklam modelinin Instagram için de uygun olduğuna karar verdi. Daha önce Canvas reklam modelini de kendi üzerinde deneyen ve ardından diğer sosyal medya şirketlerinde uygulamaya koyan dünyanın bir numarası Facebook, şimdi de koleksiyon reklam modeli ile başarılı olacak gibi görünüyor.

Daha Detaylı İnceleme Yapmak Mümkün Olacak

instagram-koleksiyon-reklamları-1

İlk reklam modellerinde kullanıcı ve müşterilerine incelemek istedikleri ürünü daha yakından inceletmek için uygulama dışı kaynaklara yönlendiren Instagram bundan böyle uygulama içi incelemelere de yer verecek.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Esra Ceyda Ersoy Kardeşler Hız Kesmiyor

Kullanıcılar ve müşterilerin reklam içeriklerinde daha fazla vakit geçirmelerini amaçlayan bu sistem, yapılan testler sonrası geçer not aldı ve reklam verenlerin kullanımına sunuldu.

Facebook ve Instagram için kullanılabilir olan reklam modelini e-ticaret yapan ve ürün yelpazesi oldukça çok olan firmaların kullanması bekleniyor. Bu reklam modeli sayesinde, birden fazla ürün birden fazla açıklama ve görsel ile reklamlı ya da sponsorlu içerik olarak yayınlanabilecek.

Koleksiyon reklamları ile kullanıcı ve potansiyel müşteriler, satın almak istedikleri ürünü daha yakından inceleyecek, daha sonra verilen ürün bağlantısı ile satın alma işlemini gerçekleştirmek üzere ürünün bulunduğu internet sitesine yönlendirilecek. Bu sayede satıcılar yani reklam verenler hangi ürünün daha fazla rağbet gördüğünü ölçebilecek.

Reklam İçeriklerinde Rekabet Kızışıyor

instagram-koleksiyon-reklamları

Sosyal medya şirketlerinin reklam verenler sayesinde ayakta durduklarını düşünürsek, bu model her iki tarafı da mutlu edebilecek bir reklam modeli olarak görünüyor.

Ayrıca müşteriler de bu reklam modeli sayesinde aradıklarına çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Ancak Instagram için yeni olan bu reklam modeli muhtemelen diğer Instagram reklam modellerinden biraz daha pahalı olacaktır.

İlk olarak bu modelle reklam verenlerin dikkat etmesi gereken, ürün bağlantılarını düzgün bir şekilde verebilmek ve görsel ile metin kalitesini üst seviyelerde tutmak. Aksi halde bu reklamlar için harcayacağınız ücretin geri dönüşünü almak biraz zor olacaktır.

Snapchat Snap Store’u Duyurdu

instagram-koleksiyon-reklamları_

Reklam modelleri demişken, Instagram’ın en büyük rakibi Snapchat’te geçtiğimiz günlerde bir yeni güncelleme ile kendi çevirim içi mağazasını açtığını duyurdu. Snap Store adıyla ortaya çıkan mağaza ile Snapchat uygulaması daha fazla uygulama içi reklam satışı gerçekleştirmek istiyor.

Kullanıcı sayısı olarak Facebook ve Instagram’ın oldukça gerisinde olan uygulama yeni çevirim içi mağazası aracılığıyla hem uygulama hem de reklam satışlarını arttırmak istiyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu savaşın galibi kim olacak.

Burada koleksiyon reklamlarını Facebook üzerinden anlatan bir video ile konuya daha fazla hakim olabilirsiniz.

 

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +