Instagram Kronolojik Sıralama Dönüyor! İşte Detaylar

Instagram Kronolojik Sıralama Dönüyor! İşte Detaylar

Instagram Kronolojik sıralama için yeni haberler gelmeye başladı. Elde edilen bilgilere göre eskiye duyulan özlem karşılık bulacak. Instagram sonunda geri adım atmaya hazırlanıyor. İşte detaylar.

Instagram, son yılların en çok ilgi çeken ve en çok ses getiren uygulamaları arasında yer alıyor. Sosyal medya devi özellikler güncellemeleriyle beraber kullanıcıların bir hayli beğenisini kazanmaya başladı. En son geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin yeni bir güncelleme sunacağı ve Focus özelliğinin kullanıma gireceğini duyurmuştuk. Bu özellik, duyurulduğu andan bu yana yine kullanıcıların ilgisi ve beğenisiyle beraber karşılandı.

Söz konusu uygulamanın güncellemeleri genelde ilgi odağı oluyor ve beğeni toplamaya devam ediyor. Fakat zaman zaman eleştiri alan güncellemeleri de görmüyor değiliz. Bunlardan birisi de ana sayfa yapısını değiştiren “başlıca gönderiler” güncellemesi olmuştu. Yeni güncellemeyle beraber Instagram Kronolojik sıralamasına son verilmiş, ilk sırada daha önce çıkan paylaşımlar ve kullanıcıların ilgi alanlarına göre paylaşımlar gösterilmeye başlanmıştı. Instagram’ın bu özelliği çok eleştiri aldı.

Instagram Kronolojik Geri Dönüyor Mu?

Eleştiri alan ve sıralamada dengesizliklere neden olan başlıca gönderiler özelliği, sürekli eleştiri almaya da devam etti. Fakat Instagram yeni güncellemenin kaldırılmayacağını ve bu sistemin kullanılmaya devam edeceğini belirtmişti. Sosyal medya devi bunu sadece aktifliği arttırmak ve kullanıcılar arasındaki etkinliği arttırmak için yapmıştı.

Instagram Kronolojik

Algoritma sisteminde yapılan hatalar ve bazı sorunlar ise sisteme gelen eleştirilen artmasına neden oldu. Mesela uygulamaya girip çıktığınızda, arkadaşlarınızın son paylaşımlarını göremeyebiliyordunuz. Bu nedenle uygulama sıralamasında geri adım atılması gerektiği belirtiliyordu. Tüm süreç bu şekilde ilerledi. Şimdi ise beklenen haber geldi. Instagram Kronolojik sıralamaya geri dönüyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram’a Canlı Yayın Güncellemesi

Bugün geliştiriciler tarafından elde edilen bilgilere göre Instagram Kronolojik sıralama için yeniden testlere başladı. İstenen aktiflik oranının yakalanamaması ve sürekli hale gelen eleştirilerden bıkmış olacak ki Instagram geri adım attı. Bu zaman kadar yapılan açıklamalarda geri adım atılmayacağı vurgulanmıştı ancak testler için yayınlanan görsellerde de Instagram Kronolojik sıralamasının yeniden kullanıma gireceği ve eski sisteme net bir dönüş yapılacağı görülüyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagram Kronolojik

Instagram Kronolojik Sıralama Nedir?

Hemen unutan ve detaylı bilmek isteyen kullanıcılar için Instagram Kronolojik sıranın ne olduğunu da hatırlatalım. Bu sisteme geçiş yapılacak olursa, Instagram anasayfalarında paylaşımlar zaman sıralamasına göre dizilecek. Adı üstünde Instagram Kronolojik sıralama yapacak. En yeni paylaşım en üst sırada, en eski paylaşım en alt sırada yer alacak.

Böylelikle yeni paylaşımları kaçırma gibi bir sorun olmayacak. Şu an için testleri devam eden sistemin, önümüzdeki ay içerisinde gelecek olan bir güncellemeyle beraber yayınlanması bekleniyor. Ayrıca güncellemeyle beraber farlı yeniliklerde söz konusu olabilir. Bunlar ortaya çıktıkça bilgi vermeye devam edeceğiz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir