Instagram Kullanımına Dikkat

| Kasım 26, 2014 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram güvenli kullanım

Her geçen gün biraz daha artan kullanıcı sayısı ile Instagram artık önüne geçilemez bir boyutta kullanılmaya başlandı. Instagram kullanımına dikkat tabi bu şekilde bir kullanım oranı olması Instagram’da her türlü kullanıcının da bulunmasına neden olur hale geldi. Yani aynı günlük yaşamda olduğu gibi kötü amaçlı ve iyi amaçlı birçok insan ile karşılaşmanız mümkün. Instagram’da kötü amaçlı kişiler tarafından zarara uğramamak ve hesabınızı riske atmamak için de mutlaka bir nebze daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Aksi halde ne yazık ki bu tarz olumsuzluklarla karşılaşmanız size büyük zarar verebilir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken bir dizi nokta bulunuyor. İlk olarak şunu belirtelim açıklanan bilgilere göre özellikle Instagram kullanımı için aktif olarak yararlandığımız akıllı telefonlar oldukça tehlikeli. Akıllı telefonlardan resim paylaşımları yaparken bu nedenle çok dikkatli olunmalı. Çünkü akıllı telefonlarda çektiğiniz her resim siz isteseniz de istemeseniz de konum bilgisi içeriyor. Yani bazı programları kullanarak kişilerin sizin hangi konumda kim olarak fotoğraf çektiğinizi bilmesi mümkün. Bu duruma belki önlem almak mümkün değil gibi gözükebilir. Ama en azından bu durumun farkında olmanızda yarar var.

Instagram’da Güvenlik

Bunun dışında Instagram için kullandığınız fotoğrafların güvenliğini de sağlamalısınız. Eğer kullandığınız paylaşım yaptığınız fotoğraflar sadece size ve arkadaşlarınıza açık olsun özel yaşamınız diğer kişiler tarafından görüntülenmesin istiyorsanız mutlaka profilinizi ona göre düzenlemelisiniz. Aksi halde istemeseniz bile resimleriniz başka kişiler tarafından kullanılabilir. Bunlarla beraber takip ettiğiniz kullanıcılara oldukça dikkat etmelisiniz. Gelişi güzel her kullanıcıyı takip etmeniz o kullanıcının sizi rahatsız etmesine neden olabilir. Bu gibi durumları düşünen Instagram yetkilileri zaten size rahatsız eden kişiyi engelleme ayrıcalığı sunuyor. Tabi yine de baştan bu kullanıcılara dikkat etmek önemli. En azından profilini gezerek bilgi almakta yarar var.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Melissa Jean Instagram Şoku

Tüm bunlar Instagram’ın kullanımı ile alakalı. Birde Instagram hesabınızın güvenliği var. Bu konuda da şifre güvenliğinizi tam olarak sağlamanız yeterli olacaktır. Bir de tabi Instagram kullanımı yaptığınız telefonların başka kişilerin tarafından kullanılmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde hesabınız şifresi alınabilir ve sizden habersiz giriş yapılabilir. Tüm bu uyarılara dikkat ederek Instagram kullanımı yapmak oldukça önemlidir. Aksi halde büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-aylik-begeni-satin-al

Instagram Kullanımına Dikkat
4.5 (90.56%) 197 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +