Instagram Nametags Nedir? Ne Zaman ve Nasıl Kullanılacak?

Instagram Nametags Nedir? Ne Zaman ve Nasıl Kullanılacak?

Instagram kullanıcıları, yenilikleri takip etmekte zorlanmaya başladı. Öyle ki Instagram için sürekli olarak yeni güncellemeler geliyor ve gelen yeni güncellemeler uygulamayı bir hayli değiştiriyor. Giderek yaygınlaşan ve giderek daha fazla ilgiyi üzerinde toplayan uygulamanın bu kez sunacağı güncelleme ise Instagram Nametags güncellemesi olacak. Yeni bir sistemi kullanıma sokacak ve Snapchat ile girilen yarışta bir adım daha öne geçilmesini sağlayacak olan Instagram Nametags özelliği, epey bir konuşulacak gibi duruyor. Peki, yeni özellik tam olarak ne sunacak? Nasıl kullanılacak? Detaylara bakalım.

Instagram Nametags Nedir?

Snapchat kullananların bu özelliğe oldukça aşina olduklarını belirtelim. Kullananların bileceği gibi Snapchat uygulamasında, profilinize kolay erişim için bir QR kod oluşturabiliyorsunuz. Profil etiketleri olarak bilinen bu QR kod ile kullanıcılar çok kolay bir şekilde profilinize erişebiliyordu. Şimdi benzeri bir durumun Instagram Nametags ile geldiğini göreceğiz.

Instagram Nametags

Bu sistemle beraber Instagram profiliniz için kendi etiketlerinizi oluşturabileceksiniz. Etiketle beraber kullanıcıların profilinize ulaşması da kolaylaştırılmış olacak. Bu şekilde hem takip edeceğiniz kişileri çok kolay bir şekilde bulabilecek, hem de takipçilerinizin sizi çok kolay bir şekilde bulmasını sağlamış olacaksınız.

Instagram Nametags Nasıl Bir Fark Sunacak?

Bu özellik QR kod sistemi olarak Snapchat uygulamasında kullanılıyor. Bu nedenle Instagram’ın bir fark oluşturması gerekiyor. Uygulamanın nasıl bir fark oluşturacağı konusunda da bilgiler verildi. Instagram Nametags sistemi artırılmış gerçeklik ve emojiler kullanılarak çalışacak. Kullanıcıların yüzü, artırılmış gerçeklik desteğiyle beraber emoji karakterlerine dönüştürülecek ve etiketler bu emojilerle beraber oluşturulmuş olacak. Çok daha eğlenceli bir sistem bizi bekliyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Loredana Chivu Paylaşımları Babasının İntihar Etmesine Neden Oldu

Instagram Nametags Nasıl Kullanılacak?

Instagram Nametags kullanımının nasıl yapılacağı konusunda da bilgiler ortaya çıktı. Yapacağımız işlemler oldukça basit. Sadece hikayemizin üst bölümüne gelmemiz yeterli olacak. Burada yeni özellik için bir butona yer verilecek. Butona tıkladıktan sonra çekim ekranı açılacak ve burada bir emoji seçmeniz istenecek. Kullanmak istediğiniz emojiyi seçtikten sonra, yüzünüzü emojiye yerleştirmeniz için bir şablon açıldığını göreceksiniz. Burada ise çekim işlemini gerçekleştirmeniz istenecek. Oluşturulan etiketlerin nerede kullanılacağı konusunda ise henüz bir bilgi verilmedi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagram Nametags

Yeni Özellik Ne Zaman Yayınlanacak?

Gelelim bir başka merak edilen kısma. Bu özelliğin yayına açılması için kullanıcıların bir süre beklemesi gerekecek. Şu an için sadece test ekipleri için açılan yeni özelliğin, her kullanıcı için açık hale gelmesi birkaç ayı bulacaktır. Üstelik tam olarak bu şekilde gelecek bir özellik olup olmadığını da bilemiyoruz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir