Instagram Otomatik Beğeni Kazanma Mümkün mü?

Instagram Otomatik Beğeni Kazanma Mümkün mü?

Instagram Nedir?

2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından geliştirilen popüler fotoğraf paylaşım uygulamasıdır diyebiliriz. Bu yazıda sizlere Instagram otomatik beğeni hakkında tüm detayları ileteceğiz.

Instagram Hesabım Kendi Kendine Beğeni Ve Takip Yapar mı?

Çoğu insanın kullandığı, son günlerde popülerliğini iyice artıran sosyal medya platformu Instagram otomatik beğeni yapma ve tanımadığı kişileri kendiliğinden takip etme gibi sorunlar olmaya başlamıştır.

Instagram Otomatik Beğeniinstagram otomatik beğeni nedir

Instagram’ı aktif şekilde kullanan çoğu insan tanımadığı kişileri beğenme sorunundan şikâyet etmektedir. Binlerce insanın, kendisine ait kullandığı hesaplar kendi kendine beğeni yapıyorsa bu yapılan beğenilerin çoğu da maalesef uygunsuz, müstehcen, kişileri zor duruma düşürecek gönderiler olmaktadır. Tanımadığı hesapları beğenme sorunu yaşayan kişiler son zamanda hızlı bir artış göstermeye başlamıştır. Bu sorunun nedenini tespit edebilmek ve çözüm yolu bulmak son derece önemlidir.

Instagram’ın Kendi Kendine Beğeni Yapmasının Nedenleri Nelerdir?

1-)Takipçi Kazanma Hileleri:

Herkesin takipçi sayısını artırmak için kullanmış olduğu uygulamaların sebep olduğunu söyleyebiliriz. Bu uygulamalardan bir tanesiyse takipçi hileleridir diyebiliriz. Takipçi hileleri programları, takipçi sayılarını artırmakta ancak bu hilelerin çoğu da virüs tabanlı olmaktadır. Bulaşmış olan virüsler neticesinde önceden belirlenen sitelerin gönderilerini otomatik beğenme sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

2-)Beğeni Kazanma Hileleri:

Daha çok gönderilerin beğeni alması için kullanılmaktadır. Bu hilelerden dolayı, tanımadığınız hesapları sizden habersiz beğenebilir ve takip ediyor olabilirsiniz. Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman, tanımadığınız insanlar sizin gönderilerinizi otomatik olarak beğenmiş olacaklardır. Aynı şekilde, sizin Instagram hesabınızda haberiniz olmadan gönderileri beğenebilir.

3-) Takibi Bırakanları Görmek İçin Kullanılan Stalker Uygulamalar:

Hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini alabilmek için uydurulmuş uygulamalar olduğunu söyleyebiliriz. Takibi bırakanları ve kim takip ediyor gibi sizi meraklandıran sorulara cevap bulabilmek için kullanılmaktadır. Instagram’a giriş yapar gibi giriş yaparsınız ancak çoktan şifreniz ve kullanıcı adınız yönetici paneline gitmiştir. Ayrıca, Google Play Store gibi uygulamalardan indirdiğiniz bedava takipçi kazanma uygulamalarının çoğu da maalesef kötü amaçlıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

4-)Basit Şifre Kullanımı:

Eğer, Instagram hesabınız kendi kendine takip edip beğeni yapıyorsa sizde kesinlikle hile ve uygulamalara girmediyseniz sorunun nedeni bütün sitelerde aynı mail ve şifre kullanımından kaynaklanabilir. Bir siteye üye oldunuz aynı şifre ve maille Instagram’da hesap oluşturursanız site hacklendiği zaman ya da açığı olduğunda bütün mail, şifreler kötü niyetli insanlar tarafından her yerde denenerek hesaplar çalınma ihtimali bulunmaktadır.

5-)Direkt Cracking Yöntemi:

Bu yöntem; Instagram sayfalarının bütün kullanıcıları bir metin üzerinde kopyalanarak şifreleri ‘’123456’’ şeklinde denenmesidir. Çeşitli, onlara ait programlarla çok hesap denenmektedir.

Instagram’ın Kendine Göre Beğenmesi ve Takip Etmesi Sorunundan Nasıl Kurtulabilirim?

Hesabınızın, tanımadığınız kişileri beğenip takip etmesinden kurtulmak istiyorsanız, size önereceğimiz birkaç adımda kurtulmanız mümkün olmaktadır.

1.Adım: İlk önce yapacağınız iş şifrenizi değiştirmek olmalıdır. Eğer mail adresinizle başka sitelerde de aynı şifreyi kullanıyorsanız hemen değiştirmelisiniz.

2.Adım: Instagram hileleri, beğeni artırma uygulamalarını indirdiyseniz hemen silmelisiniz.

3.Adım: En son adım olarak da 2 faktörlü doğrulamayı aktif etmelisiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle Instagram profilinize giriyorsunuz, sağ üst köşe de bulunan ‘’…’’ kısma tıklayıp ‘’seçenekler’’ bölümüne girip ‘’ İki Faktörlü Kimlik Doğruma ‘’seçeneğine tıklamalısınız. Bu sayede aktifleştirmiş oluyorsunuz. Başka cihazlardan giriş yapılmaya çalışıldığın da kısa mesaj onayı gelecektir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi birkaç adımda çok az zaman zarfında hesabınızın istemediğiniz kişilerin eline geçmemesi, tanımadığınız, istemediğiniz kişileri takip edip beğenmenin önüne mümkündür geçmek. Ayrıca sizlere tavsiyemiz böyle durumla baş başa kalmamak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanıp, kaliteli yerler vasıtasıyla Instagram takipçi sayısını artırabilirsiniz.

Son olarak kişisel bilgilerinizin güvende kalmasını istiyorsanız, Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi hiçbir programla paylaşmamaya özen gösteriniz. Riski göze alıyorsanız bile kesinlikle daha önceden kullanılmış ve birçok kişi tarafından beğenilmiş uygulamaları tercih ediniz.

Instagram otomatik beğeni kazanma mümkün mü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Instagram otomatik beğeni kazanma mümkün mü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir