Instagram Özel Filtreler Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Özel Filtreler Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Dünya üzerinde Instagram kullanıcıları her geçen gün artışını göstermektedir. Instagram üzerinde gelen yenilikler hemen Dünya üzerinde popüler hale gelip herkes tarafından kullanılmaya başlanılabiliyor. Instagram’da gelen bu yenilikler her kullanıcının dikkatini çekmektedir. Instagram özel filtreler merak edilen özelliklerden birisidir. Instagram kullanıcıları Instagram özel filtreler neler olduğunu ve nasıl kullanılacağını merak etmektedirler.

Instagram Özel Filtreler Nelerdir?instagram özel filtre

Instagram içerisinde Instagram kullanıcılarının paylaşımlarına yenilikler katan özelliklerden birisi olan Instagram özel filtreler özelliği ciddi derecede fayda sağlamaktadır. Instagram’da paylaşılan bir fotoğraf veya videoya filtre koyabilmektesinizdir. Bu filtre sayesinde koyduğunuz fotoğraf veya videonun görsel ayarlarını değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde bu görsel ayarlarını değiştirerek paylaşımınızın daha dikkat çekici olmasını, paylaşacağınız içeriğinizi dilediğiniz boyutta değişime götürebilirsiniz.

Instagram özel filtreler özelliği ile paylaşımınızın parlaklık ve yapı düzenlenmesinde, kontrast ayarında, renk tonlaması ayarlarında, efekt ayarlamalarında değişiklikler yapabilme şansına sahiptir.

Aynı şekilde her Instagram kullanıcısının beğenisi ve istediği tarz farklılık göstermektedir. Instagram kullanıcıları kendi beğenileri doğrultusunda bu paylaşımlarında Instagram özel filtrelerini kullanmak isteyebilirler. Ve her paylaşımında bu özel filtreleri belirlemek isteyebilirler.

Bu özelliğin gelmesiyle birlikte zamanla bazı kullanıcılar tarafından bu yöntem ticarete dönüştürülmüştür.

Instagram Özel Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Instagram özel filtreler yönteminin ne olduğundan bahsettik. Şimdi ise bu yöntemi nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim.

1) İlk olarak Instagram uygulamamıza giriş yapıyoruz.

2) Daha sonra Instagramımızda paylaşım yapacağız. Fotoğraf ya da video seçip paylaşma bölümüne geçiyoruz.

3) Ardından paylaşmak istediğimiz fotoğraf ya da videomuzu seçiyoruz.

4) Seçtikten sonra sağ üst kısımda bulunan “İleri” seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza seçmek istediğimiz filtreler gelecek. Buradan istediğimizi seçiyoruz ve paylaşımımızı ilerletiyoruz.

Bu Instagram özel filtreleri sayesinde içeriklerimizin görselleri tarzımıza uygun olabilmektedir.

Instagram özel filtreler nelerdir, nasıl kullanılır konusuna değindiğimiz bu yazının da sonuna geldik. Instagram hakkında öğrenmek istediklerinizi bize sorabilir ve en kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Instagram Türk takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle irtibata geçmek.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram özel filtreleri nelerdir, nasıl kullanılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Son günlerde Instagram’a gösterilen ilgi giderek artış göstermeye başladı. Instagrama bu kadar çok ilgi duyulması her geçen gün yeni bir girişim ile de karşılaşmamıza neden olmaya başladı. Bu bağlamda Instagram yetkilileri geçtiğimiz aylarda yeni görüntü filtrelerini duyurdu. 3 yeni filtrenin çıkarılmasının ardından ise Instagram kullanımının bir derece daha değiştiğini söylemek lazım. Lark, Reyes ve Juna adları altında Instagram’a eklenen yeni etiketlerin paylaşımlarda da kullanılması ile birlikte artık yavaş yavaş bu filtrelerin farkları da ortaya çıkmaya başladı.
İlk göze batan fark ise yeni filtrelerin hedef odaklı olması. Yani eski filtrelere nazaran daha çok kendi alanlarında fark yaratmak için yapılmış olan bu filtrelerin başarılı olduğunu söylemek mümkün. Bu konuyu biraz daha açmak gerekirse yeni filtrelerin fotoğraf türüne göre kullanıldığını söylemek gerekiyor. Yani diyelim ki manzara fotoğrafı çekiyorsunuz bunun için en uygun filtre Juno oluyor. Genel anlamı ile bu şekilde bir düzenleme sağlayan yeni filtrelerin renk uyumlarının da eskilere göre çok daha canlı olduğunu belirtmek lazım. Zaten kullanıcıların artık yavaş yavaş bu filtrelerle paylaşımlar yapmasının ardından resimlerde ki farklar net bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. Daha parlak ve net görüntü sunan yeni filtrelere yakın zamanda eklentilerin geleceği de belirtildi.

Son yılların en iyi sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, fotoğraflara yönelik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Özellikle filtreler konusunda kullanıcılarını memnun eden uygulamada, kimi zaman sorunlarda yaşanabiliyor. Kullanıcılardan gelen bildirimler sonrasında Instagram filtrelerini kaldıramama sorunu yaşandığını tespit ettik ve bu yazımızda bu konuyu incelemeye karar verdik. Vakit kaybetmeden konumuza geçelim.

Instagram Filtrelerini Kaldıramamainstagram özel filtreler

Instagram filtreleri o kadar gelişmiş durumdaki uygulama üzerinden tanıştığınız birini gerçekte gördüğünüzde tanıyamayabilirsiniz. Bu durum birçok sorunu beraberinde getirse de genel olarak tüm kullanıcıların beğenisini topluyor. Instagram’a fotoğraf yüklerken ne kadar çok filtre olduğunu görmüşsünüzdür. İsterseniz bu filtreleri kaldırabilir ve sayılarını azaltabilirsiniz. Instagram kişiselleştirilebilme özelliği sayesinde filtrelerini kendinize özel olarak ayarlamanıza da izin veriyor. Instagram’da o kadar çok kullanmadığımız filtre var ki bunlar fotoğraf bölümümüzde yer kaplamaktan başka bir işe yaramıyor. Birçok kişi bu durumdan şikâyetçi olmasa da bazı dikkatli kullanıcılar boşa zaman harcamak istemiyor ve yalnızca sık kullandığı filtreleri bu alanda tutmak istiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Instagram Filtrelerini Nasıl Kaldırırım?

Instagram’da bulunan onlarca filtreden sıkılmış olabilirsiniz. Kendi kullandığınız 3-4 adet filtreyi bunların arasında aramak da oldukça zaman alıcı olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı Instagram filtrelerini kaldırmak isterseniz aşağıda vereceğimiz yöntemi adım adım izlemesiniz.

Instagram Filtrelerini Kaldırma

Öncelikle Instagram hesabımızı açıyoruz ve fotoğraf yüklemi gerçekleştirmek için deneme yapıyoruz. Fotoğrafı eklerken filtreler bölümüne geldiğimizde tüm filtreleri geçerek en sona geliyoruz. En sonda “Yönet” yazan bir buton gelecek olup, bu butona tıklıyoruz. Bu işlemden sonra Instagram’da bulunan tüm filtreler karşınıza çıkacaktır. Burada kullanmak istemediğiniz filtrelerin sağında bulunan tik işaretini kaldırarak ayarlamalarımızı bitiriyoruz. Bu işlemlerden sonra kaldırdığınız filtreler bir daha karşınıza çıkmayacak ve sizde zaman kaybına uğramayacaksınız. İsterseniz yeni bir fotoğraf ekleme işlemi deneyerek, filtrelerini kontrol edebilirsiniz.

Instagram filtrelerini kaldıramama sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fotoğraf paylaşımına verdiği önemle büyük bir yükseliş yakalayan Instagram, kullanıcıların bazı sorunlar yaşamasına da engel olamıyor. Bu sorunlardan biride Instagram yüz filtreleri alanında görülmekte olup, kullanıcıların fotoğraf çekerken yüz filtrelerinde sorun yaşamasına neden oluyor. Bugünkü yazımızda bu konuyu çözüme kavuşturarak Instagram’ın fotoğraflar tutkunlarına yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Yüz Filtreleri

Instagram yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak hikâyeler bölümüne gelen yüz filtreleri birçok kullanıcının ilgisini çekmiş ve kullanımıyla birçok özelliğin şimdiden önüne geçmiş durumdadır. Instagram bu tarz yenilikler sayesinde kullanıcılarını elde tutmayı başarıyor ve kullanıcı memnuniyetine önem vererek her geçen gün büyümeye devam ediyor. Instagram yüz filtreleri özelliğini incelediğimizde kullanım sayısının oldukça fazla olduğunu, hatta normal çekilen resimlerle aynı oranda yüz filtresi kullanıldığını da görmekteyiz. Fakat son zamanlarda bize gelen şikâyetlerde özellikle yüz filtrenin görünmediği ve varken ortadan kaybolduğu söylenmektedir. Bizde ziyaretçilerimizin isteği üzerine bu konuyu hazırlama gereği duyduk. Birazdan anlatacağımız yöntemler sayesinde bu özelliği sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Web Uygulamasında Mesaj Nasıl Atılır?

Instagram Yüz Filtresi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Instagram hesabımıza giriş yaparak başlıyoruz. Ardından profil resmimize tıklayarak hikâyeler bölümüne geçiyoruz. Bu alana girdiğinizde fotoğraf çekme ekranı açılacak olup, sağ altta gülen surat ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıkladığınızda Instagram yüz filtreleri karşınıza çıkacaktır. Buradan istediğinizi seçerek fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

Instagram Yüz Filtresi Neden Çıkmıyor?

Instagram yüz filtrelerine ulaşamamanızın nedeni gülen surat ikonunun çıkmamasıdır. Bu sorundan kurtulmak için öncelikle Instagram uygulamasını güncellemelisiniz. Bunun içinde uygulama mağazasına (AppStore ya da Google Play Store) gitmelisiniz. Uygulama güncellendikten sonra Instagram’ı tüm dosyalarıyla birlikte telefonunuzdan kaldırın. Telefonu yeniden başlatın ve tekrar Instagram uygulamasını yükleyin. Bu işlemlerden sonra %99 ihtimalle sorununuz çözülmüş olacaktır. Fakat telefonunuz yüz filtrelerini desteklemiyor ise bu işlemlerin hiçbirini uygulamanıza gerek yok. Sorun tamamen telefonunuzdan kaynaklanıyordur.

Instagram yüz filtreleri sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. Yazılarınızı özenle takip ediyorum. Bilgi verici ve düzeyli tanıtımlar işimize çok yarıyor. İnstagram için bilinmeyen ne varsa sitemizden öğrendik sayenizde.