Instagram Paylaşımlarında Konum Nasıl Silinir?

Instagram Paylaşımlarında Konum Nasıl Silinir?

Instagram’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile artık kullanılmayan özellikleri kaldıracağını belirtmişti. Instagram’da kullanılmayan özelliklerin artık yavaş yavaş kaldırılacağının açıklanmasıyla beraber Instagram’ın bu alanda ilk atacağı adım ise haritalar özelliği ile ilgili olmuştu. Zira uzun süredir kullanılan ve paylaşımların harita üzerinde nerede yapıldığını Instagram konum olarak gösteren haritalar konum özelliğinin platformdan kaldırılacağının açıklanmasıyla beraber artık Instagram’da konum özelliğinin nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu. Buna ek olarak daha önce kullanıcıların bilerek ya da bilmeden paylaşımlarına ekledikleri konumlarında kalkıp kalmayacağı merak konusu. Instagram konum silme üzerine tüm detayları gelin hep birlikte inceleyelim.

Instagram’ın söz konusu özelliğini kaldırmasının ardından paylaşımlarda yer alan konumlarında otomatik olarak kalkacağı düşünülüyor. Fakat bunun dışında Instagram paylaşımlarındaki konumlarını kendileri kaldırmak isteyen kullanıcıların bu işlemleri nasıl yapacağına bakalım.

Instagram-konum-haritası

Fotoğraflarda Yer Alan Instagram Konum Silme İşlemleri

Konumları kaldırmak için ilk yapmanız gereken photo map menüsüne giriş yapmak. Fotoğraflar bu ekran üzerinde görüntülenecektir. Böylelikle paylaşımlarınızın konumlarını da görebilirsiniz. Bu ekran üzerinden paylaşımlarınızda yer alan konumları silmek istediğinizde ise yapmanız gereken işlem konuma tıklamak.

Ardından ise düzenle sekmesine girmeniz gerekiyor. Düzenle sekmesine girdikten sonra ise “geotag’ı kaldır” demeniz yeterli. Hemen belirtelim Instagram’ın haritalar özelliği kaldırılmaya başladığı için bu özellik kaldırıldığında otomatik olarak konumlarınız silinmiş olacaktır. Yani siz bu işlemi yapmadan öncede konularınız silinebilir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir