Instagram Paylaşımlarının Telefona Kaydedilmesi

Instagram günümüz iletişiminin ve etkileşiminin amiral gemisi konumundadır. Birçok insan paylaşımları aracılığıyla (dolaylı yollardan) insanlarla etkileşimde kalabilmektedir. Instagram paylaşımlarının telefona kaydedilmesi de birçok kullanıcının paylaşımlarını kaybetmemek istemesinden kaynaklanmaktadır. Eğer sizde Instagram paylaşımlarınızın otomatik olarak telefonunuza kaydedilmesini istiyorsanız, bu yazımız sayesinde bu özelliği kullanmasını öğrenebilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarını Telefona Kaydetmek

Instagram paylaşımları otomatik olarak telefonunuza kaydedilmiyorsa, tüm paylaşımlarınızı tek tek telefona kaydetmelisiniz. Bu da size zaman kaybettireceğinden pek de etkili bir yöntem değildir. Bu nedenle Instagram paylaşımlarının telefona kaydedilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu özellik sayesinde siz sadece paylaşım yapacaksınız, paylaşımları kaydetmek ise uygulamaya kalacak.

Instagram Paylaşımlarının Telefona Kaydedilmesi

Instagram paylaşımlarının telefona otomatik olarak kaydedilmesini istiyorsanız öncelikle uygulamaya giriş yapmalı ve Profil bölümüne gitmelisiniz. Profilinize girdikten sonra Ayarlar kısmına geçmeli ve altta bulunan “Asıl fotoğrafları kaydet” seçeneğini işaretlemelisiniz. Bunun için işareti sağa doğru çekmeniz yeterli olacaktır. Bu adımları uyguladıktan sonra manuel olarak herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan tüm paylaşımlarınız telefonunuza kaydedilecek. Eğer hafıza sorunu yaşarsanız ya da başka bir nedenle bu özelliği kapatmak isterseniz aynı adımları izleyebilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarının Telefona Kaydedilememesi Sorunu

Yukarıda anlattığımız tüm işlemleri uygulamanıza rağmen, yaptığınız paylaşımlar telefonunuza kaydedilemiyorsa veri alanınız dolmuş olabilir. Bu sorun özellikle videolarda görülmekte olup, çözümü de telefon hafızanızı temizlemekten geçmektedir. Kullanmadığınız uygulamaları ve dosyaları telefonunuzdan silerek yer açabilirsiniz. Hatta hafıza temizleme uygulamalarından birini kullanarak parçalar halinde kalmış gereksiz dosyalardan kurtulabilirsiniz. Sorununuz devam ederse önce Instagram önbelleğini temizleyin ve telefonu kapatıp tekrar açın. Ardından sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa telefonunuzdan kaynaklı olabilir. Artık bizi aşan bu durumu telefonunuza özel araştırmalar ya da teknik yardım vasıtasıyla çözebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Hashtag Takip Sonunda Herkesin Kullanımına Açıldı

Instagram paylaşımlarının telefona kaydedilmesi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +