Instagram Regram Özelliği Geliyor! Instagram Regram Özelliği Nedir?

Instagram Regram Özelliği Geliyor! Instagram Regram Özelliği Nedir?

Sosyal medyanın en aktif üyelerinden biri olan Instagram için bu kez Instagram Regram Özelliği konuşulmaya başlandı. Test grubu kullanıcılarına açılan beta güncellemesiyle beraber ortaya çıkan yeni özellik, Instagram hikayeler bölümünü de güncellemiş olacak.

Snapchat özelliği olarak yayınlanmış olmasına rağmen sürekli güncellemeler almasıyla başka bir hale bürünmüş olan Instagram hikayeler bölümüne gelecek olan özelliğin, kullanımı da değiştireceği konusunda bilgiler veriliyor. Peki, nedir bu Instagram Regram Özelliği? Nasıl kullanılacak? Kullanıcılara ne gibi artılar sağlayacak? Tüm bu detaylardan ve ortaya çıkan ilk bilgilerden bahsedelim.

Instagram Regram Özelliği Nedir?

Twitter kullanıcıları bu yeni özelliği çok yakından tanıyacaktır. Kullananların bileceği gibi Twitter uygulamasında, başkalarının tweet paylaşımlarını “retweet” özelliğiyle beraber kendi profiliniz üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Yani bir nevi kullanıcılardan alıntı yapabiliyorsunuz. İşte bu özellik Instagram’ın en büyük eksikliklerinden birisi olarak dikkat çekiyordu.

Instagram Regram Özelliği

Kullanıcıların özellikle hikayeler bölümünde bu özelliği kullanmak adına birçok kez talebi gündeme gelmişti. Sonunda kullanıcıların isteklerine dikkat veren Instagram’ın söz konusu özellik için testlere başladığı belirtiliyor. Instagram Regram Özelliği olarak gelecek olan yeni özellikle beraber nasıl bir sistem kullanılacağına geçelim.

Instagram Regram Özelliği Nasıl Çalışacak?

Test grubundan gelen bilgilere göre Instagram Regram Özelliği paylaşımların yanında yer alacak bir buton ile kontrol edilecek. Kullanıcılar bu butona tıkladıkları zaman paylaşımı alıntı yapabilecek. Paylaşımı alıntılamanızın ardından kullanıcı kendi hikayelerinde, bu hikayeler paylaşımlarını alıntı olarak yayınlayabilecek. Alıntı yapılan paylaşımlarda, paylaşımı yapan ana kullanıcıya ulaşmak adına yönlendirme butonları da yer alacak.

Instagram Regram Özelliği

Yönlendirme butonlarını kullanan kullanıcıların doğrudan paylaşımın alıntılandığı profil sayfasını görüntülemesi sağlanacak. Şu an için özelliğin test aşamasında olduğunu bir kez daha belirtelim. Bunun için kullanıcıların bir süre daha beklemesi lazım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Ayrıca hemen bir detayı daha ekleyelim. Kullanıcılar profillerini gizli konuma getirirlerse bu özelliği kullanamayacak ve paylaşımlarından alıntılar yapılmasını istemeyen kullanıcılar bu özelliğin seçeneğini kapalı konuma getirip, kullanımın önüne geçmeye izin verecek. Yeni özellik yayınlandığı zaman daha detaylı olarak bu özelliği inceleyeceğiz. Şimdilik elde ettiğimiz bilgiler ve paylaşılan yeni detaylar bu kadar oldu. Test grubu dışında yeni bir bilgi paylaşan olmadı.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir