Instagram Resim Kaydetme Hakkında Merak Edilen Yeni Detaylar

Instagram Resim Kaydetme Hakkında Merak Edilen Yeni Detaylar

Instagram’ın canlı yayın güncellemesinden sonra 10.2 güncellemesiyle beraber uygulamaya birçok yeni özellik getirildi. Uygulamaya getirilen yeni özelliklerle beraber yorum engelleme, yorum beğeni, yorum yanıtlama gibi birçok yeni özelliğin kullanıma sunulduğunu görmeye başladık. Tüm bu güncellemelerden sonra Instagram beğeni mi alacak yoksa eleştirilecek mi derken uygulama çok kısa bir süre geçmesine karşın yeni bir güncelleme haberi daha yayınladı. Instagram tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile yine çok beklenen özelliklerden birisi devreye sokuldu. Peki, bu güncellemenin detayları neler? Güncelleme nasıl kullanılır? Bakalım.

Yeni Güncelleme İle Nasıl Bir Değişiklik Geliyor?

Öncelikle güncellemenin bize nasıl bir sistem sunduğuna bakalım. Yeni güncelleme ile beraber yine çok beklenen özelliklerden biri olan resim kaydetme özelliği devreye sokuldu. Sistemin sunduğu ayrıcalık ise oldukça beğeni toplayacak cinsten. Zira yeni sistem ile artık kullanıcıların profillerinde gezerken beğendiğiniz profillerde yer alan paylaşımları kayıt altına alabileceksiniz. Eski sistemde sadece beğeni ile bir süre resimler beğenilen paylaşımlarınız içerisinde görüntülenirken artık yeni sistemde Instagram içerisinde kayıtlı resimler olarak bir dosya oluşacak.

Doğrudan Instagram üzerinde oluşacak olan bu dosya ile beraber kayıt altına aldığınız tüm resimleri, beğendiğiniz ve kaybolmasını istemediğiniz tüm paylaşımları yine Instagram uygulaması içerisinde görüntüleyebileceksiniz. Doğrudan Instagram uygulaması içerisinde oluşacak olan bölüm bu sayede telefon hafızanızı da etkilemeyecek.

Instagram Resim-ekleme

Yeni Özelliği Kullanmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Instagram’ın kullanıcılara sunduğu bu yeni özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken işlemler ise oldukça basit. Yapmanız gereken sadece Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra kaydetmek istediğiniz paylaşımların bulunduğu profile girmek. Resimlerini kaydetmek istediğiniz kullanıcının profiline girdikten sonra beğendiğiniz resmin üzerine gelip sağ alt kısımda yer alan fotoğraf kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacak.

Ayraç şeklinde yer alan bu simgeye tıkladıktan sonra fotoğraf otomatik olarak bahsettiğimiz Instagram klasörüne eklenmiş olacak. Şu an için belli bölgelerde kullanıma sunulan yeni özellik kısa süre sonra tüm Instagram kullanıcıları içinde kullanılabilir hale gelecek. Uygulamanın nasıl kullanılacağı hakkında yeni detaylarında bundan sonra ortaya çıkması bekleniyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Güncelleme Ne Zaman Yayınlanacak?

Aslında beklenen resim kaydetme özelliği 10.2 güncellemesi ile beraber geldi. Fakat şu an için uygulama sadece Amerika bölgesi için yayınlandı. Aslında deneme aşamasında olduğu da bilinen özelliğin bir sonraki güncellemede yani 10.3 sürümünde tüm kullanıcılara sunulması beklenmekte.

Instagram birçok sosyal medya uygulaması gibi hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Diğer uygulamalardan ayrılan yönleriyle de ön plana çıkmayı başardı. Bugünkü yazımızda Instagram fotoğraflarını galeriye kaydetme konusunu işleyerek, fotoğraflarını galeriye kaydetme de sorun yaşayan kullanıcılara yardımcı olacağız.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetmeinstagram galeriye kaydet

Instagram her geçen gün gelişen ve kendini güncelleyen bir uygulamadır. Bu sayede de kullanıcılarını tutabilmekte ve sıkıcılıktan uzaklaşmaktadır. Birçok sosyal medya uygulaması özelliklerini aynı şekilde barındırarak, bir süre sonra sıkıcı bir hal almaktadır. Instagram ise bunun aksine tüm özelliklerinde yenileme yaparak başarısını bu sayede elde etmiştir. Instagram ilk ortaya çıktığı günden beri fotoğraf paylaşımına büyük değer vermiş ve birçok özelliğini de bu yönde geliştirmiştir. Bildiğiniz üzere Instagram’da bir paylaşım yaptığınızda, bu paylaşım otomatik olarak telefonunuzun galerisine kaydedilmekte ve bu sayede saklanabilmektedir. Fakat bazı kullanıcılar fotoğraflarının galeriye kaydedilmediğini bildirerek, bu konuda sorun yaşadıklarını söylemektedir. Şikâyetlerin artması üzerine de bu konuya öncelik vererek, sorun yaşayan ziyaretçilerimize yardımcı olmayı planladık.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar otomatik olarak galeriye kaydedilmiyorsa öncelikle uygulamaya giriş yapmalı ve profil ekranınıza girmelisiniz. Profilinizde sağ üste bulunan ayarlar kısmına girdiğinizde birçok seçenek göreceksiniz. Sayfayı aşağıya çekin ve “Asıl fotoğrafları kaydet” seçeneğini bulun. Bu seçenek işaretli değilse, işaretleyin. Bu işlemden sonra fotoğraflarınız otomatik olarak telefonunuza kaydedilecektir.

Yukarıda anlattığımız işlemi uygulamanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa kontrol etmeniz gereken ilk alan telefonunuzun hafızasıdır. Telefon hafızası doluysa Instagram fotoğrafları kaydedemez. Hafızayı boşaltmak için telefonunuzda kullanmadığınız ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz tüm uygulamaları ve dosyaları silin. Ardından Clean Master ya da benzeri bir program aracılığıyla bellek temizleme işlemi gerçekleştirin. Bu işlemlerden sonra telefonunuzda yeterli alan açılacak ve Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar telefonunuza kaydedilecek.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram fotoğraflarını galeriye kaydetme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir