Instagram Sabitleştirme Özelliği Nedir?

Instagram Sabitleştirme Özelliği Nedir?

Sosyal medya artık hayatın vazgeçilmezleri arasında yer almaya başladı. Cep telefonları ile iletişim kurmak denildiğinde artık sadece GSM operatörleri değiş bunun yanında sosyal medya uygulamaları da akla gelmeye başladı. Hem anında mesajlaşma uygulamaları hem de sesli konuşma, görüntülü konuşma gibi ayrıcalıklar sunan uygulamalarla beraber artık iletişim alanında sosyal medyadan da yararlanılmaya başlandı. Bunun yanında artık sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların da sayısı artmaya başladı. Son zamanlarda Instagram Sabitleştirme Özelliği denilen bir özellik çıktı. Bu nedir, nasıl kullanılır?

İlk yayınlandığı dönemlerde pek ilgi görmese de yaptığı güncelleştirmeler ve en önemlisi de trendleri yakalaması sayesinde kullanıcı sayılarını bir hayli arttıran Instagram artık son dönemin ilk üç büyük sosyal medya uygulaması haline gelmeyi de başardı. Tabi bu durumda Instagram’ın kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklarında etkisinin bir hayli fazla olduğunu da söylemek gerekiyor.  Bu özelliklerden birisi de kısa süre önce uygulamaya eklenen sabitleştirme özelliği.

Sabitleştirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Instagram Sabitleştirme özelliğinin ne olduğundan bahsedelim. İlk etapta sadece iPhone cihazlar için kullanıma sunulmuş olan bu özellik, videoların filtre ayarlarının yapılmasında kullanılan bir özellik olarak biliniyor. Söz konusu özellikle beraber videolarınıza filtre uygularken görüntünün titremesine ve bu nedenle bozulmasına engel olabiliyorsunuz. Sabitleştirme özelliğinin kullanımı ise oldukça basit. Zaten iOS işletim sitemlerinde söz konusu özellik varsayılan olarak açık geliyor. Özelliği kapatmak için ise filtreleme sırasında parantez içinde yer alan kamera işaretine basmanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Twitter İndiremiyorum Nasıl İndiririm?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir