Instagram Sahte Hesaplarında Büyük Artış

| Temmuz 13, 2015 | Genel, İnceleme
Instagram sahte kullanıcı

Instagram Sahte Takipçi Sorunu

Instagram’da yaşanan ilginç sorunlardan biri sahte takipçi sorunu. Söz konusu sorunda istemediğiniz halde birçok kullanıcıyı takip etme gibi bir durumla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Adını ya da profilinizi bilmediğiniz kullanıcının bir anda hesabınız tarafından takip edilmesi gibi bir durumla karşılaştığınız zaman ise hemen müdahale edilmesi gereken bir sorununuz var demektir. Zira söz konusu sorun hesabınızın tehlikeli bir yazılım tarafından kontrol edildiği anlamına geliyor. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit. İlk olarak böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman Instagram’ın web sürümüne giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptığınız zaman profil bölümünüze girin. Ardından da profil düzenleme sekmesi altında uygulama yöneticisine giriş yapın. Tüm uygulamaları bu ekranda görüntüleyebilirsiniz. Instagram için kullandığınız her hangi bir uygulama varsa bu ekrandan erişim iznini kaldırın. Sorunun çözülmesi gerekiyor. Bu bilinen bir yöntem ama tüm sorunun bu yöntemle çözülemediği de sık rastlanan bir durum. O zaman ikinci bir aşamaya geçmeniz gerekiyor. Bu kez telefonunuzdan giriş yapıp Instagram profil ekranınıza geçmeniz gerekiyor. Profilinizden üç nokta simgesine tıklayarak seçenekler kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonra kişi bul sekmesine giriş yapın. Tekrar bu ekranda seçenekler yani üç nokta simgesine tıklayın. Kişi bağlantılarını kesin dediğiniz zaman takip ettiğiniz kişilerden kurtulabilirsiniz.

 

Instagram’ın son dönemde kullanıcı sayısının epey bir artış gösterdiği söyleniyor. Rakamlara bakıldığı zaman bu durumda doğru olarak nitelendirilebilir. Zira şuan için resmi rakamlara bakılırsa Instagram kullanıcı sayısı 300 milyonu aşmış gibi görünüyor. İşin ilginç yanı ise bu kullanıcı rakamlarının hem doğru hem de yanlış olması. Çünkü söz konusu rakamların gerçekten bu seviyede olduğu biliniyor. Ama bu rakamların içerisinde ne kadar sahte hesap var ne karar aktif kullanıcı var işte bu net olarak bilinmiyor. Yani aslında kullanıcı sayısı çok daha az olabilir. Ya da beklendiği gibi çok fazla olabilir.
İşte bu durumu öğrenmek için İtalya’da yeni bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre Instagram kullanıcılarının bir bölümü incelenmeye başladı. 10 bin hesabın incelendiği araştırmada ise çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Zira araştırmaya göre neredeyse hesapların yüzde 8’lik kısmı sahte kullanıcılardan oluşuyor. Bu rakam ne kadar büyük boyutta sahte hesap kullanımı olduğunu da ortaya koyuyor. Artan önlemlere ve düzenli hesap kontrolüne rağmen sahte hesap rakamlarının sürekli artması ise düşündürücü. Bu konuda açıklama yapmayan Instagram yetkilileri ise kendi araştırma sonuçlarını ne zaman açıklayacağını da belirtmedi. Zira resmi araştırmanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor. Aynı sonuçlarla karşılaşılırsa Instagram’ın ciddi bir sorunu olduğunu söylememiz mümkün.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Ahmet Kural Hakkında Çıkan Haber Şoke Etti
Instagram Sahte Hesaplarında Büyük Artış
4.5 (89.7%) 202 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +