Instagram Saved Photos ve Canlı Yayın Özelliği

Instagram Saved Photos ve Canlı Yayın Özelliği

Instagram’ın yeni özelliği Saved Photos ve önceden tanıtılmasına rağmen kullanıma yeni açılan canlı yayın özelliğini bu yazımızda inceleyeceğiz.

Instagram’a Fotoğraf Kaydetme Özelliği Geldi

instagram-saved-photos

Facebook tarafından satın alındıktan sonra her güncellemeyle daha da gelişen Instagram’ın yeni özelliği “Saved Photos” kullanıcılara sunuldu.

Save Photos özelliğine şöyle bir baktığımızda aslında Instagram kullanıcılarının oldukça beğeneceği bir özellik diyebiliriz. Bu özelliğin amacı Instagram’da gördüğünüz ve hoşunuza giden fotoğraflara daha sonra da bakmak için kayıt edebilmenizdir.

Kullanıcılar önceden beğendikleri fotoğrafların ekran görüntüsünü alıyorlardı. Artık ise buna hiç gerek kalmayacak. Anında beğendikleri ve daha sonra tekrar tekrar bakmak isteyecekleri fotoğrafları kayıt altına alabilecekler. Peki, bu özellik nasıl kullanılacak?

Özelliği kullanabilmek için, Instagram akışlarında beğendiğiniz ve saklamak istediğiniz fotoğrafın sağ alt köşesinde bulunan “Saved Photos” ikonuna tıklamanız gerekir. Böylece fotoğrafı kaydetmiş olursunuz. Bu kaydettiğiniz fotoğrafları ise kendi profil kısmınızda bulunan “Saved Photos” ikonuna tıklayarak görebilirsiniz.

Böylece Instagram kullanıcılarına bir kolaylık daha sağlamış oldu. Bakalım ilerleyen zamanlarda Instagram kullanıcılarını neler bekliyor?

Instagram Canlı Yayın Özelliği Kullanıma Açıldı

instagram-canli-yayin

Daha önce duyurulan ama kullanıma açılmayan Instagram’ın en çok merak edilen özelliklerinden biri olan canlı yayın özelliği sonunda kullanıma açıldı. Hikâyeler bölümü içerisinde yer alacak özellik ile kullanıcılar canlı yayın yapabilecekler.
Canlı yayın sistemi içerisinde yer alacak özeliklere bakacak olursak;

Canlı yayın süresinin 1 saat olacağı belirtiliyor. Bu aslında iyi bir süre. Yine de ilerleyen zamanlarda kullanıcıların isteklerine göre bu süre artabilir diye düşünüyoruz.

Bunun dışında tıpkı Periscope’da olduğu gibi yayın sırasında yorum ve beğeni gönderme özellikleri kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca yayıncının beğendiği bir yorumu ekrana sabitleme imkânı bulunacak.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Sabitleştirme Özelliği Nedir?

Canlı yayın yapacaksanız eğer takipçilerinize bildirim gidecek. Yine eğer sevdiğiniz bir kişinin canlı yayınından haberdar olmak istiyorsanız onu takip etmeniz gerekecek. Instagram keşfet bölümüne bakarak da canlı yayın yapan kişileri görebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Canlı yayın yapmak isterseniz eğer hikâyeler bölümü içerisinde yer alan “canlı yayını başlat” butonunu kullanmanız gerekiyor.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir