Instagram Şifre Kırma – Detaylı Anlatım 2018

| Temmuz 14, 2018 | Genel| 90 Comments*/?>

Instagram, insanların keyifli zaman geçirdikleri mobil uygulamalardan bir tanesidir. Instagram şifre kırma ile insanlar farklı kişilerin ya da tanıdıklarının şifrelerini ele geçirebilir. Bu işlem bazen bir şaka bazen ise farklı nedenlerden dolayı yapılabilir. https://instagramtakipcisatinal.com/ sizde hemen şifre kırmak için sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Intagram Hakkında

İnternet teknolojisinin gelişmesi ve ardından da akıllı telefonların kullanımı, mobil uygulamaların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu uygulamalar arasında yer alan Instagram, istikrarlı bir şekilde kendini geliştirerek 1 milyar kullanıcı barajını aşmayı başardı.

Instagram, insanların fotoğraf ve video paylaşımı yapabilecekleri bir platformdur. İnsanlar isterlerse arkadaşlarını takip edebilir ve onların gönderilerine beğeni ve yorum yapabilir. Üstelik burayı kullanan çok sayıda ünlü kişi de takip edilebilir. Tüm bu nedenlerin dışında Instagram tarafından yapılan yenilikler, insanların ilgisinin sürekli taze kalmasına neden olmakta ve bu da kullanıcı sayısının artmasını sağlamaktadır.

Instagram Şifre Kırma Nedir?

Instagram’ı kullanmak için insanların öncelikle bir hesap açması gerekiyor. Bu hesaba giriş için ise kullanıcı adı ve şifre kullanılıyor. Yani insanlar kendi hesaplarına giriş yapabilmesi için hem kullanıcı adlarını hem de şifrelerini unutmadan doğru bir şekilde ilgili bölümlere yazmalıdır.

Kullanıcıların merak ettikleri Instagram şifre kırma ise farklı kişilerin şifrelerini çalma işlemidir. Aşağıda bu işlemin nasıl ve hangi yollarla yapılacağı anlatılmaktadır. Fakat buradan yapılan işlemin illegal olduğunu belirtmek gerekir. Sadece şaka amaçlı olarak kullanılabilir. Onun haricindeki kullanımlarda ortaya istenilmeyen ve tahmin edilmeyen olumsuz sonuçlar çıkabilir.

Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Burada anlatılacak yöntem farklı araç ya da siteler kullanarak şifrelerin ele geçirilmesi değil. Sistem tarafından şifresini unutan kişilere sağlanan kolaylık üzerinden şifrelerin ele geçirilmesidir. Dolayısıyla da hemen herkes bir noktaya kadar bu yöntemi uygulayabilir. Fakat adımların sırasıyla takip edilmesi çok önemlidir. Instagram şifre kırma işlemine ait adımlar şu şekildedir:

 • Herhangi bir internet tarayıcısından Instagram’ın yardım sayfasına giriş yapılmasına giriş yapılması gerekiyor. Bu sayfa Instagram’ın resmi yardım sitesidir ve pek çok işlem hakkında burada detaylı bilgiler yer alıyor.
 • Buraya giriş yaptıktan sonra çok farklı seçenekler olduğu görülecektir. Sol taraftaki menülerde farklı alanlara ait işlemler yer alıyor. Bunlardan “Giriş ve Sorun Giderme” butonuna basılmalıdır.
 • Bu butona bastıktan sonra yeni bir sayfa açılacak ve kullanıcıların buradan da “Giriş Yapamıyorum” butonuna basmaları gerekecektir.
 • “Giriş Yapamıyorum” bölümüne geçiş yapıldıktan sonra bunun sebeplerinden oluşan farklı seçeneklerin geldiği görülecektir. Bu seçeneklerden “Şifremi unutursam ne yapabilirim?” seçeneğinin tercih edilmesi gerekiyor.
 • Bu seçenekte bir takım çözüm önerileri yer alıyor. Bu önerilerin en altında ise mavi renkte “Hesabınızı bulamıyorsanız” seçeneği bulunuyor. Bu linke tıklayarak sonraki aşamaya geçilmelidir.
 • Açılan yeni sayfanın yine alt tarafından mavi renkte “Hesabınızın başkasının eline geçtiğinden kuşkulanıyorsanız” şeklinde bir link yer alıyor. Bu linke tıklanması gerekiyor.
 • Açılan yeni sayfada farklı seçenekler görünecektir. Bu seçeneklerden “Artık giriş yapamıyorsanız durumu bize bildirin” linkine tıklanmalıdır.
 • Bu noktadan sonra bir form açılacak ve onun doldurularak Instagram ekibiyle mail üzerinden iletişime geçilmesi gerekiyor. Instagram şifre kırma için bu aşamadan sonrası çok önemlidir.
 • Doldurulacak formda, hesaba ait kullanıcı adının da yazılması gerekiyor. Bunun için ise kişinin hesabının internet tarayıcısından ziyaret edilmesi yeterlidir. Tarayıcıdaki adres bölümünün sonunda kullanıcı adı yer almaktadır. Buradan alınan kullanıcı adı forma yazılmalıdır.
Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Akımları Saç Baskısı

Yukarıda bahsedilen işlemler yapıldıktan sonra Instagram maile karışık bir kod gönderecektir. Bu kod bir kağıda yazılarak kullanıcının yüzü görünecek şekilde resim çektirmesi gerekiyor. Bunun için ise photoshop ya da benzeri programlardan yardım alınabilir. Eğer bu resim gönderilemez ise işlem başarısız olacaktır.

Bahsedilen adımların hatasız bir şekilde yapılması durumunda Instagram yeni bir şifre yollayacak ve üstelik mail adresi belirlemenize de izin vermiş olacak. Böylece şifre kırma işlemi başarı ile tamamlanacaktır.

Instagram Şifre Kırma İçin Kullanılacak Diğer Yöntemler

Yukarıda bahsedilen yöntemin dışında da farklı şifre kırma yöntemleri var. Fakat unutulmamalıdır ki Instagram hesap güvenliğini arttırmak için her geçen gün daha farklı sistemleri devreye sokuyor. Dolayısıyla da şifre kırmayı hackleme yoluyla yapmak neredeyse imkansızdır.

Eğer ele geçirmek istenen hesabın mail adresi biliniyorsa deneme yanılma yoluyla şifre bulunmaya çalışılabilir. Burada tahmin yeteneği çok önemlidir. Bu yöntemin başarı şansı çok az olsa da bazen çok başarılı sonuçlar alınabiliyor. Güçsüz ve zayıf şifre kullanan kişilerin hesapları bu şekilde ele geçirilebilir.

Instagram şifre kırma için kullanılacak bir başka yöntem ise mail şifresinin bilinmesidir ki bu şekilde yeni şifre talep edilebilir. Bu da son derece zor bir yöntemdir fakat tanınan arkadaşların mail şifresi farklı şekillerde ele geçirilebilir.

Şifre Kırma Siteleri ve Uygulamaları

Şifre kırmak insanların ilgisini çeken bir olay olduğu için kullanıcıların pek çoğu tarafından bu konuda araştırmalar yapılıyor. Bu da şifre kırma sitelerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu siteler ya da programlar, şifreleri bulabileceğini iddia etmektedir. Söz konusu durum da insanların bu sitelere ilgi göstermesine neden olmaktadır.

Bu tür siteler tamamen tuzak amaçlı kurulmuşlardır ve şifre kırma yapmalarının imkanı yoktur. Bunun yerine siteye giren kullanıcıların şifrelerini çalmak ya da onların bilgisayarlarına virüs bulaştırmak gibi farklı amaçları vardır. Bundan olayı da kullanıcıların mutlak suretle bunlardan uzak durması gerekiyor.

Genel Değerlendirme

Şifre kırmak ya da çalmak dışarından göründüğü kadar kolay bir işlem değildir ve Instagram bu konuda sürekli yeni önlemler alıyor. Ayrıca bu işlemler şaka dışında kullanılırsa suç sayılabilir ki o zaman kullanıcıların başı ciddi olarak derde girebilir. Dolayısıyla da sadece şaka amaçlı olarak bu yöntemler kullanılmalıdır.

Instagram Hesap Güvenliği

Instagram hesabının şifresini kırmaya çalışırken birçok uygulama ya da program ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz yerlere kesinlikle kişisel bilgilerinizi ve kullanıcı bilgilerinizi vermemelisiniz. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Instagram şifre kırma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram gerçek izlenme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram şifre kırma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Şifre Kırma – Detaylı Anlatım 2018
4.1 (82.4%) 25 votes

90 Comments

 • gulcin_byts dedi ki:

  Hesabımızı çok kişi çalıyor ve bunun tek yolu bizimde onlardan hesabımızı calmamizdir

 • gulcin_byts dedi ki:

  Bu site çok iyi

 • Emre ÖZTÜRK dedi ki:

  Benim merak ettiğim aslında şu. Bu yazılanları otomotik olarak yapan programlar var. Bizim instagram hesabımız veya herhangi bir sosyal medya hesabımız bu şekilde çalınır ise naslı geri alabiliriz .

 • Mehmet CANİK dedi ki:

  İnstagram şifremi kaybettim sizin yazdığınız yöntemle en azından unuttuğum hesabımı açabilirim inşallah. Teşekkürler yazı için

 • sinan dolu dedi ki:

  bende katılıyorum şifre kırma uygulamaları birer tuzak arkadaşlar

 • zülal yavuz dedi ki:

  şifre kırmak için uğraşmaya değcek biri bile yok biz naapalım yaaa 🙁

 • Deren dedi ki:

  Şifremi kıran olursaaa onu bitiririm söyliyim şimdideeeeen

 • Serap dedi ki:

  Şifre kırmakla uğraşmayın arkadaşlar sonra gönül almakla uğraşırsınız 🙁

 • Kayraa dedi ki:

  şifreyi kırdıktan sonra geri vermek çok coool hareket çok 😉

 • Sarper Güleç dedi ki:

  mobil tabanlı bi uygulama olduğu için bence şifre kırılması daha zordur diye düşünüyorum…

 • Havva Sönmez dedi ki:

  tanıdığınız yakından biriyse mail şifresini unuttum yaparak kesin bulursunuz ya

 • sümeyye yıldız dedi ki:

  ben yapsam eski sevgilim kesin beni şikayet eder ya 🙂

 • enes boydak dedi ki:

  Bi kere arkadaşa yapmıştık öyle şaka hesabından saçma sapan storyler atmıştık listesindekilere yazmıştık ahahahaha

 • alexdesouzaa dedi ki:

  şifreyi kırdım diyelim o kişi bana dava açsa nolur hukuki boyutu var mı bu olayın 😀

 • dilek canemir dedi ki:

  şaka amaçlı yapılır zaten bunlar gidipte tanımadığınız ya da samimi olmadığınız birine yapmayın he 🙂

 • Alişş dedi ki:

  şimdi biri benim hesbımın şifresini kırsa ben nasıl bir önlem alabilirim?

 • İlbilge Yılmaz dedi ki:

  ilk yöntemi deneyeceğim bakalım olucak mı bende meraklar içerisindeyim

 • Dilek Ak dedi ki:

  şifre kırma uygulamarı cidden bomboş uygulamalar daha işe yarayan görmedim ama ilk yöntem başarılı olabilir

 • zeynep pehilvan dedi ki:

  nolur gerçek olsun allahım noluuuuurr

 • faruk boz dedi ki:

  Şifre kırma olayının bu kadar basit olabileceğini düşünmüyorum ya oluyor mu acaba diye de düşünmeden edemiyorum 🙂

 • dinçer can dedi ki:

  ben geçen gün bir yazıda okumuştum bi uygulama varmış şifreleri kırıyormuş hackpas mi ne adı bilgisi olan var mı

 • Velican dedi ki:

  Bein sports şifrelerini kırsam yeter ya instaya bile gerek yok…

 • ilmiraa dedi ki:

  kişilerin özel hayatlarına saygısızlık bu…

 • Sema Güner dedi ki:

  şifre kırınca ciddden çok mutlu olurum eğer başarabilirsem sizinle paylaşıcam bunu 🙂

 • Coşkun dedi ki:

  şifre kırma olayları çok tehlikeli bence arkadaşlar bilginiz olsuuun

 • Sinan Kaynak dedi ki:

  denedik oldu valla bir sürü boş yazı var internette konu ile alakalı en güvenilir yöntem bu ne şifre veriyorsun ne bir şey indiriyorsun mantıksal bir yolla işi çözmüş

 • Alima Hüseyin dedi ki:

  şifre kırma işlemi yaparken telefon dondu inşallah başına bir şey gelmez ya yoksa yandık

 • sümeyye muhsin dedi ki:

  deneyen varsa yazabilir mi bu yorumuma merak ediyorum bende

 • tarkan çolak dedi ki:

  çok uğraşmayın arkadaşlar bu işlerle başınız belaya girer zamanında bizim girdi ama yakınınız ise tabi şaka amaçlı olabilir 🙂

 • dilara gezen dedi ki:

  ahahah şimdi arkadaşımla fena dalga geçeceğiz ilk yöntem ile kırdık şifreyi 🙂

 • Turabi dedi ki:

  Hesabını güvenee alın arkadaşlar mail onayı ve numarayı onayı yapın hesabınıza bir şey olmaz kırsalar bile geri alabilirsiniz mailinizide güvene alın

 • suna bade dedi ki:

  ahahah cidden denedim oldu, şimdi arkadaşım nasıl yaptığımı soruyor 🙂

 • Beyza Turan dedi ki:

  Şifre kırmak bu kadar önemli mi yorumlara bak başınız belaya girer arkadaşlar benden söylemesii dijital suçlara baya ilgili emniyett

 • samet terzi dedi ki:

  benim bi kere şifremi kırmışlardı instagram benden kendi fotoğrafım ve kimliğimi istedi 🙂

 • ankakuşuu dedi ki:

  peki bu instagramda biz birilerini engeliiyoruz ya o kişinin hesabını kapattırmak için neler yapabiliriz

 • Burak Canik dedi ki:

  Şifre kırmaya giderken şifreniz gitmesin aman dikkat heee 🙂

 • selma dedi ki:

  instagram yoluyla yapmak en güvenli yöntem sanırım diğer yollarda sizin şifreniz bile gidebilir örnek şifre kırma siteleri vs.

 • Atilla Aytemiz dedi ki:

  Çok iyi ve güzel bir çalışma olmuş 5 yıldız Instagram şifre kırma işlemi yapmak bu kadar kolay demek

 • Remzi Tekin dedi ki:

  Instagram hesabının şifresini kırmak istediğim biri var hesabın sadece adını biliyorum sevgilimin hesabı mailli kapatmış giremiyorum o yüzden telefon numrasıda ekli değil kırabilirmiyim acaba varmı kırabilecek birisi

 • salih dedi ki:

  Bu kadar kolay değil özel programları var hackerlar için şifre kırma programı nı ücretli satıyorlar ve çoğu kişi sahtekar

 • Remzi Aslan dedi ki:

  Şifremide epostamıda unuttum değişremiyorum bilgilerimi nasıl kurtaracam ben bu hesabı elinde şifre kırma programı olan varmı?

 • Celil Can dedi ki:

  Harika bir blog olmuş, şifre kırma sitelerinin ve uygulamalarının güvensiz olduğunu vurgulamak çok yerinde.

 • Mahmut Dolu dedi ki:

  Yasal düzenlemeler konuyla ilgili çok katı bilişim suçları, siber suçlar bu konunun peşine artık çok düşüyor not olsun buda 🙂

 • murat can dedi ki:

  Arkadaşlar en mantıklı şifre kırma yöntemi bu diğer yöntemlerden zarar görebilirsiniz ama bundan aslaa

 • Cenk dedi ki:

  Şifre kırma olaylarına inanmıyorum genelde ama bu yazılımsal değil sonuöta mantıksal bir kırma olayı hadi deneyelim bakalım 🙂

 • Polemik23 dedi ki:

  Durun bi ya ortalık karışık zaten sizide almasınlar içeri 🙂

 • Burak Köroğlu dedi ki:

  Bu kadar güzel uyarılar yerinde tebrikler insanları böyle şeyleri yapmadan önce uyarmak çok etik bir davranış olmuş 🙂

 • Semih Sen dedi ki:

  ah bi kırsam neler yapcam var ya herkesi rezil etcem tüm arkadaşlarımı 😀

 • Hasan Kartal dedi ki:

  Güzel bir blog olmuş insanları yasadışı yollara teşvik etmeyen bu konuda ki nadir yazılardan cidden tebrik etmek lazım…

 • Suzan Bingöl dedi ki:

  Şifre kırdık sonra o hesabı hemen güvene almayı unutmayın mail numara her şeyi değiştirin 🙂

 • Latife dedi ki:

  Tehlikeli sularda yüzmeyin şifre kırmak falan bırakın arkadaşlar silivri çok soğuktur şubatta 🙂

 • Gökhan dedi ki:

  Ben şifre kırarsam kendi hackerlığımı ilan eder bağımsız oluurum 🙂 kıramazsam da yine mülteciliğe devam 🙂

 • Musa dedi ki:

  Bizim internet kafeci abi vardı zamanında çok şifre kırardı msn şifreleri hey gidi msn günleri temiz ve masum 🙂

 • Cuguli55 dedi ki:

  Şifre kırma işlemleri için bencede uygulama vs kullanmak zaraarlı ama böyle yöntemler kullanarak arkadaşlarıınıza şakalar yapabilirsiniz 🙂

 • Deren dedi ki:

  Şifre kırabilirsem cidden sizi tebrik edicem kendi eski unuttuğum şifremi bu yöntemle bulursam kırmış olur muyum yinede 🙂

 • Murat dedi ki:

  Instagram güvenlik prosedürleri bence çok kapsamlı böyle olaylara izin vereceğini düşünmüyorum.

 • Ceren dedi ki:

  Detaylı bi anlatımmış harbiden bomboş şifre kırma salvolarına güzel bir blog okuyarak son verdim cidden kaliteli bir yazı tebrikleeer adminsss

 • Veda dedi ki:

  Benim şifremi kıran biri olursa onu dava ederim mahkemelerde süründürürüm sanırım bilginiz olsun iyi forumlar 🙂

 • Şueda dedi ki:

  lisede bilişim okumuştum tüm arkadaşlarım kanka bi şifre kırda yolumuzu bulalım falan diyordu yıl oldu 2020 hala bunlarla uğraşıyoruz allah bizi napsın bilmiyorum…

 • Hadise dedi ki:

  arkadaşlar böyle şifre kırma siteleri ve uygulamalarına şifrenizi vermeyin aman diyim…

 • eren derdivar dedi ki:

  Ben en son şifre kırdığımda eski sevgilimin annesi aramıştı anneme söylicem seni dedi bende şaka sanmıştım tak kadın aradı yüzüne kapadım bende hey gidi eski günler

 • Günay dedi ki:

  Şifre kırma işleminin cidden en zarar görmeyeceğiniz hali bu blogda yerinde uyarılarla anlatılmış gidipte saçma sapan sitelere bilgilerinizi vermeyin

 • Eymen dedi ki:

  Instagram şifresini kırabilen çok fazla site var ama buralarada bilgilerinizi kesinlikle vermeyin.

 • Tülay dedi ki:

  Instagram hesap şifresini kırim derken hesabınızdan olmayın 😀 Googledeki ücretsiz ve güven vermeyen uygulamaları indirmeyin hesabınız elden gider.

 • Kerim dedi ki:

  Çok doğru uyarılar falan cidden tebrik ederim böyle şeyleri insanlara teşvik etmediğiniz için teşekkürler..

 • Feriha dedi ki:

  Şifre kırma olayı cidden bu kadar saçma ki bu kadar merak ediyor musunuz insaanların hepsini…

 • Ahmet Terzi dedi ki:

  İnstagram şifre kırmanın bukadar kolay olacağını sanmıyorum. Denemek lazım ama 😀

 • esra aygül dedi ki:

  Deneyen varmı işe yarıyormu?

 • Ali Alkan dedi ki:

  Merhaba çok güzel bir yazı çıkarmışsınız. Kaleminize Sağlık

 • Suna dedi ki:

  Merhaba, Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. İnternetteki çoğu şifre kırma programları sahte kullanıcı hesaplarını çalmak için yapıyor dikkatli olmak gerekiyor.

 • Tuncay Tepe dedi ki:

  Emeğin için sonsuz teşekkürler, cok faydali olmuş

 • Batuhan Özdemir dedi ki:

  Kaliteli yazılarınız var takipteyim

 • Emre Mesut dedi ki:

  Yazı için teşekkürler youtubeda çok fazla video var şifre kırma ile ilgili bir de bunu deneyelim bakalım sonuç alabilecekmiyiz

 • Yılmaz Ugur dedi ki:

  Teşekkür ederim konu için

 • Mesuthackerr dedi ki:

  Haha moruk intagram ı cmd kodlarından bile hacleye biliyorum ee nedemişler bir işin ustası olmalı AMACIM SADECE ATATÜRK DÜŞMANLARINI BU ALEMDEN SİLMEK..

 • Sena dedi ki:

  Artık eski sevgililerim düşünsün!

 • Sinangumus dedi ki:

  yazıdan sonra hacker gibi uyandım

 • Sudansebep dedi ki:

  ŞİFRE KIRDIM İLK KEZ HACKER GİBİ HİSSEDİYORUM ŞUAN.

 • yaralıkuş dedi ki:

  lAAAAAn bu neee nasıl yaptınız bunu çalışıyooor

 • Cansel dedi ki:

  cidden çalışıyor şaka gibi!!

 • Gaye dedi ki:

  Şifre kırma mı? Diye şaşırmıştım eski sevgilime denedim sabahtan beri arıyor şifremi ver diyee 😀

 • Samet GÜç dedi ki:

  Şifre kırma gibi bir işlem için ilginç bir makale incelenmesi gerekiyor.

 • Ferhat dedi ki:

  Teşekkür ederim. Güzel makale sayfanızı takip ediyorum

 • Cenap dedi ki:

  inşallah gerçektir

 • yücelildiiz dedi ki:

  Şifre kırma yazısından sonra çok heyecanlandım umarım kırarım.

 • Sezen dedi ki:

  Eski sevgililerim şimdi siz bittiniz 😀

 • Kontess dedi ki:

  Şifreleride kırdığıma göre artık benden korkun 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +