Instagram Şikâyet Bildirimi

| Kasım 30, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>

Popüler paylaşım uygulaması Instagram her ne kadar bizi memnun etse de zaman zaman istemediğimiz durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Bunun için bazen bir hesabı şikâyet etmek veya herhangi başka bir sorun için Instagram’a ulaşmamız ve şikâyetimizi dile getirmemiz gerekiyor. Bunun için hangi yollara başvurmamız gerektiğini bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Ne Tarz Durumlarda Şikâyet Bildirimi Yapmam Gerekli?

instagram-sikayet

Instagram en çok kullandığımız sosyal medyalardan bir tanesidir. Genel anlamda çoğu kullanıcı uygulamadan ve her güncellemeyle gelen yeniliklerden oldukça memnundur. Fakat her alanda olabileceği gibi Instagram’da da belli başlı sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz. Bunun içinde Instagram’a ulaşıp şikâyetinizi bildirmeniz gerekiyor. Peki, ne tarz durumlarda Instagram’a ulaşmamız gerek?

Instagram’a şikâyet bildirmeniz gereken durumlar arasında neler var bir bakalım. Öncelikle herhangi bir hesap çalınmasında Instagram yönetimi ile direk vakit kaybetmeden iletişime geçmeniz gerekiyor.

Instagram’da profilinizi taklit etmiş fake hesaplar olabilir. Hemen şikâyet bildirimi yapıp bu fake hesabı kapattırabilme imkânınız bulunuyor.

Herhangi biri sizi rahatsız ediyor ve hoşlanmayacağınız tarzda mesajlar atıyorsa yine bu kişiyi Instagram’a bildirmeniz gerekiyor. Bildirim yaparken size atmış olduğu mesajlardan veya yorumlardan ekran görüntüsü alıp öyle şikâyet etmeniz sizin açınızdan daha yararlı olacaktır.

Yine Instagram’da uygunsuz bir fotoğrafla karşılaştığınızda bunun için de Instagram’a şikâyette bulunabilirsiniz. (cinsellik,ırkçı vb. tarz fotoğraflar)

Herhangi bir nedenden ötürü hesabınıza ulaşamıyorsanız da Instagram’ bildirmeniz gerekiyor. Bu nedenlere örnek verecek olursak, kullanıcı adı veya şifre hatası gibi.

Bu saydığımız durumlarda veya herhangi başka bir sorununuzda Instagram’a ulaşmanız gerekir.

Instagram’a Şikâyetimizi Nasıl İletebiliriz?

instagram-fake-hesap

Instagram’a şikâyetimizi bildirmenin pek çok farklı yolu vardır. Gelin şimdi o yollara bir bakalım.

– Mail İle Şikâyet Bildirimi

Instagram’da şikâyet bildirimi yapabileceğiniz 2 adet mail adresi bulunmaktadır. Bunlar;

1. help@instagram.com
2. complaint@instagram.com

Bu mail adreslerine şikâyette bulunacağınız konu ile ilgili mail gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz mailler İngilizce olarak yazılmış olmalı.

– Instagram Yardım Merkezi

instagram-yardim-merkezi

Instagram yardım merkezine giderek de şikâyetinizi iletebilirsiniz. Bunun için gitmeniz gereken internet adresi: help.instagram.com

Bu adrese giderek şikâyetinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

– Instagram Uygulaması Üzerinden Şikâyet Bildirimi

Bazı durumlarda şikâyetlerinizi direk Instagram uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; uygunsuz fotoğraf bildirimi gibi.

Şikâyet Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Instagram’da şikâyet sıralaması otomatik olarak gerçekleşiyor. Yani hangi profil daha çok şikayet almışsa öncelik ona tanınıyor. Ne kadar çok şikâyet olursa profilin kapanma ihtimali de o kadar artıyor. Bir kişinin şikayet ettiği profille 10 kişinin ettiği profilin kapanması arasında zaman farkı oluyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Tuba Ünsal Estetik Operasyonu Instagram Hesabından Duyurdu

Bunlar dışında gereksiz yere profilleri şikâyet etmek de kesinlikle yasaktır. Şikâyeti yapan kişinin profili incelenerek ceza verilebilir. O yüzden gereksiz şikâyetlerden uzak durmanız gerekir.

Kısacası Instagram’da şikâyet bildirimi yapmanız için birçok seçenek bulunuyor. Sizleri rahatsız eden herhangi bir profil veya fotoğraf varsa bunu Instagram yönetimine iletebilme şansınız var. Ancak gereksiz yere şikâyet bildirimi yapmamanız gerekiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/twitter/takipci

Instagram’ın yaygınlaşmasıyla genç, yaşlı herkes kendine bir Instagram hesabı açmaya başladı. Artık herkes neredeyse Instagram kullanıyor. Durum böyle olunca Instagram’da sahte hesaplar türemeye başladı. Bu durum kullanıcıların canını sıkan bir durum haline geldi. Bu şekilde dolandırılan insanlar, başka kişinin adına yapılan uygunsuz paylaşımlar türedi. Ancak Instagram’ın bu durumu kontrol altına alması uzun sürmedi. Instagram şikâyetleri çok hızlı bir şekilde değerlendirip işlem yapmaya başlayınca bu hesaplarda kısa sürede azalmaya başladı, ancak hala mevcut. Dilerseniz şimdi şikâyet işlemleri nasıl yapılıyor, hangi hesaplar şikâyet edilebilir? Bir inceleyelim.

Instagram Şikâyetleri Nasıl İnceleniyor?

Instagram şikâyetleri incelenmesi için ayrı bir ekip kurmuş durumda. Burada yaptığınız şikâyetler Instagram ekiplerince incelenip uygun görüldüğü takdirde hesaplar kapatılıyor. Ancak hesaplar kişiler tarafından tekrar açılıyor olması sorunun hala devam etmesi anlamına geliyor. Instagram şikâyetleri her ne kadar hızlı şekilde incelemeye çalışsa da bunun önüne geçemiyor. İlerleyen zamanda Instagram’ın bu soruna da çözüm bulacağının düşünüyoruz.

Instagram’da Hesap Nasıl Şikâyet Edilir?

Eğer sizde bir Instagram hesabını şikâyet etmek istiyorsanız, Öncelikle hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra şikâyet etmek istediğiniz hesabı belirleyin.

Ardından iPhonelar için 3 nokta, Androidler için alt alta üç nokta işaretine tıklayalım. Açılan bölümde “Şikâyet Et ” butonuna tıkladığınız zaman, şikâyetiniz Instagram’a iletilmiş olur.

Instagram’da Hangi Hesaplar Şikâyet Edilebilir?

Instagram şikâyetleri önemsediğini biliyoruz ancak her önüne gelen hesabı şikâyet etmeniz bir işe yaramayacak. Instagram’ın bu konuda hazırlamış olduğu bir liste mevcut. Bu listede şikâyet edeceğiniz hesabın size özel mesaj aracılığıyla hakaret etmiş, uygunsuz içerikli bir paylaşım yapmış ya da sahte bir hesap açmış olması gerekiyor. Bunlar dışında yaptığınız şikâyetler değerlendirilse de sonuca ulaşmıyor.

Instagram şikâyetleri nasıl inceliyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +