Instagram Şikâyetleri Nasıl İnceliyor?

Instagram’ın yaygınlaşmasıyla genç, yaşlı herkes kendine bir Instagram hesabı açmaya başladı. Artık herkes neredeyse Instagram kullanıyor. Durum böyle olunca Instagram’da sahte hesaplar türemeye başladı. Bu durum kullanıcıların canını sıkan bir durum haline geldi. Bu şekilde dolandırılan insanlar, başka kişinin adına yapılan uygunsuz paylaşımlar türedi. Ancak Instagram’ın bu durumu kontrol altına alması uzun sürmedi. Instagram şikâyetleri çok hızlı bir şekilde değerlendirip işlem yapmaya başlayınca bu hesaplarda kısa sürede azalmaya başladı, ancak hala mevcut. Dilerseniz şimdi şikâyet işlemleri nasıl yapılıyor, hangi hesaplar şikâyet edilebilir? Bir inceleyelim.

Instagram Şikâyetleri Nasıl İnceleniyor?

Instagram şikâyetleri incelenmesi için ayrı bir ekip kurmuş durumda. Burada yaptığınız şikâyetler Instagram ekiplerince incelenip uygun görüldüğü takdirde hesaplar kapatılıyor. Ancak hesaplar kişiler tarafından tekrar açılıyor olması sorunun hala devam etmesi anlamına geliyor. Instagram şikâyetleri her ne kadar hızlı şekilde incelemeye çalışsa da bunun önüne geçemiyor. İlerleyen zamanda Instagram’ın bu soruna da çözüm bulacağının düşünüyoruz.

Instagram’da Hesap Nasıl Şikâyet Edilir?

Eğer sizde bir Instagram hesabını şikâyet etmek istiyorsanız, Öncelikle hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra şikâyet etmek istediğiniz hesabı belirleyin.

Ardından iPhonelar için 3 nokta, Androidler için alt alta üç nokta işaretine tıklayalım. Açılan bölümde “Şikâyet Et ” butonuna tıkladığınız zaman, şikâyetiniz Instagram’a iletilmiş olur.

Instagram’da Hangi Hesaplar Şikâyet Edilebilir?

Instagram şikâyetleri önemsediğini biliyoruz ancak her önüne gelen hesabı şikâyet etmeniz bir işe yaramayacak. Instagram’ın bu konuda hazırlamış olduğu bir liste mevcut. Bu listede şikâyet edeceğiniz hesabın size özel mesaj aracılığıyla hakaret etmiş, uygunsuz içerikli bir paylaşım yapmış ya da sahte bir hesap açmış olması gerekiyor. Bunlar dışında yaptığınız şikâyetler değerlendirilse de sonuca ulaşmıyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagramda Engellediğim Kişiyi Bulamıyorum

Instagram şikâyetleri nasıl inceliyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Şikâyetleri Nasıl İnceliyor?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +