Instagram Silinen Hesabı Geri Açma Taktikleri

Instagram Silinen Hesabı Geri Açma Taktikleri

Instagram silinen hesabı geri açma taktikleri çok fazla sayıdaki instagram kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Çünkü zaman zaman gerek bir anlık düşünceyle gerekse yanlışlıkla instangram hesabı silinebilmektedir. Bu noktada ise silinen ınstagram hesabını geri açma konusu büyük bir önem kazanmaktadır.

Instagram hesabını silme durumu arzu edilen bir şey olmasa da her an karşılaşılabilen bir durumdur. Bu makalede Instagram hesabını silme durumuyla karşılaşmanız halinde, yapabilecekleriniz ile alakalı bilgi verilmektedir. Bundan dolayı makaleyi son cümlesine kadar okuyup belirtilen işlemleri aşama aşama yaparsanız problem çözüme ulaşacaktır. Böylelikle sizin için çok önemli olan ınstagram hesabını geri alma işlemi mümkün olacaktır.

Aşama Aşama Silinen Instagram Hesabını Geri Açma

 • İlk adımda gerçekten Instagram hesabınızın silinmiş olduğundan emin olmanızın gerekliliği söz konusudur. Instagram hesabınızın silinmiş olduğundan anlamanın iki yolu bulunmaktadır. Bunun için öncelikle https://instagram.com/kullanıcıadınız adrese giriş yapmanız ve ınstagram hesabınızın olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer hesabınız burada görünmüyorsa o vakit hesabınız silinmiş demektir.
 • İkinci adım ise ise, Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilmelidir. Bu durumda mobil. uygulama üzerinden giriş yapıldığında ınstagram hesabının görünmüyor olması gerekmektedir. Hesap görünür durumda değilse silinmiş demektir.
 • Uygulamanın kendisi İngilizce dilindedir. Bundan dolayı, işlemleri kullanıcıdan İngilizce olarak isteyecektir. Ancak bu sorunu İngilizce dil bilgisine sahip olmadan da çözmeniz mümkündür. Bunun için ise ilk yapmanız gereken masa üstünden https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linke giriş yapmaktır. Belirtilen linke giriş yaptığınızda ise ekrana bazı sorular çıkmaktadır. Çıkan soruların tamamının doğru bir şekilde cevaplandırılması oldukça önemlidir.

 Konuyla Alakalı Atılması Gereken Adımlar

Instagram kullanıcıları için büyük önem taşıyan ınstagram silinen hesabı geri açma taktikleri çeşitli aşamalar barındırmaktadır. Buna göre;

 •  İlk soru;”Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” Şeklindedir.

– Bu sorunun cevabı ‘’hayır’’ olarak yazılmalıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

 •  Nüfus cüzdanınızda yazılı olan adınız soyadınız?

– Bu bölüm ise güvenilir olduğunuzu kanıtlamak açısından büyük öneme sahiptir. Bundan dolayı eksiksiz ve doğru bilgiler girilerek doldurulması gerekmektedir. Girilen bilgilerin hatalı olduğunu tespit edilmesi durumunda sorun yaşamanız söz konusudur.

 •  Instagram kullanıcı adınız?

–  Mevcut ınstagram hesabımı istemeden silmeniz durumunda kullanıcı adı hatırlamanız gereken bilgilerin başında gelmektedir. Bu bilgi Instagram’ın sizi bularak yardımcı olabilmesi için gerekli olmaktadır. Bundan dolayı hatasız bir biçimde özen gösterilerek doldurması gerekir.

 •  E-posta adresi?

– Instagram hesabının silmesinden önce giriş yapılırken hangi e-posta adresi kullanıyorsa onu girilmesi gerekmektedir. Kesinlikle başka bir e-posta adresi girilmemelidir.

 •  Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

– Sorulan bu soruya ise Türkiye cevabı verilmelidir. Önemli olmadığını düşünerek hatalı bilgi vermeniz durumunda işlem sonuçlanmayacaktır.

Bekleme Süreci

Konuyla alakalı sorulan bütün sorulara doğru olarak cevap verilmesinden sonra işlem tamamlanmıştır. Bundan sonrası için yapacağınız az bir kısım kalmıştır. Bu aşamadan sonrası Instagram’ın inceleme hızına kalmıştır. Fakat Instagram verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, sizden ekstra bilgiler talep edecektir (Instagram Destek).

Bu süreçte ilk olarak sorulan soruları doldurduktan sonra, belirtmiş olduğunuz e-posta adresine bir mail gelecektir. Gelen iletide sizden İngilizce olarak yazılmış bir bilgi talep edilecektir. Bunun yanı sıra bu ileti içinde Instagram, size bir sayı gönderecektir.

Mail Sonrasında Yapmanız gereken İlk İşlem

Çözüm bekleyen ınstagram silinen hesabı geri açma taktikleri konusunda bu aşamada ilk işlemler;

 •  Beyaz rente bir A4 kağıdına, mail adresinize gelen sayıyı büyük ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız.
 • Yüz hatlarınızı net bir şekilde belli eden bir fotoğrafı öz çekim (selfie) olarak çekmelisiniz.
 •  A4 kağıdının fotoğrafının çekmelisiniz. Bunu yaparken de yazmış olduğunuz rakamların net ve okunaklı olarak çıkmasına özen göstermelisiniz.
 • A4 fotoğrafı ve öz çekim fotoğrafınızı birlikte Instagram tarafından gönderilmiş olan maile yanıt olarak göndermelisiniz.
 • Yanıtlama yazısının İngilizce olması durumunda ‘’Reply’’ dedikten sonra aynı şekilde her iki fotoğrafı göndermeniz gerekiyor.

Sonuca Doğru

Instagram bilgilerinizle birlikte göndermiş olduğunuz belgeler 48 saat içinde incelenir. Sonrasında ise size geri dönüş yapılır. Belirtmiş olduğunuz bilgilerde hata yoksa size bir mail gönderilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi ile Nasıl Para Kazanılır?

Size gönderilen mailde yer alan linke tıklamanız gerekir. Çünkü bu link size, yeni bir şifre belirlemenizi sağlayacak olan sayfaya yönlendirecektir.

Instagram hesabınız geri açmak için istediğiniz şifreyi belirleme işlemini tamamladıktan sonra ise işlem tamamlanır. Bu aşmada ınstagram silinen hesabı geri açma taktikleri başarılı bir biçimde tamamlanmış demektir. Artık belirlemiş olduğunuz yeni şifrenizi kullanarak ınstagram hesabınıza tekrar giriş yapmanız mümkün hale gelmiştir.

Sitemizi ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimizi inceleyebilir sosyal medya hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
61 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. merhaba, tüm işlemleri yaptım farklı bir vpn den yapmak zorunda kaldım. yine almanya yı seçtim.

  a4 kağıdına; kodu, isim ve soy ismimi, kullanıcı adımı yazdım, kağıdı tutarken çekilen bir fotoğrafımı paylaştım. zaten uzun süredir Türkiye ile deniyordum. Şimdi de Almanya ile denedim. Sonuç alamadım. şimdi bu şekilde sonucu bekliyorum.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Merve Hanım,
   Instagram destek ekibi en kısa sürede geri dönüş yapacaklardır. Beklemeniz gerekmektedir.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz tekrar açmanız mümkün olmayacaktır.

 2. Merhaba bende denilenleri yaptım, en son fotoğrafı da denilenlerin hepsini yapıp attım ama bana gelen mail şu şekilde oldu; Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Giriş yapma konusunda sorun yaşıyor gibi görünüyor. Giriş sorunlarıyla ilgili yardım almak veya hesabınızın güvenliği ihlal edildiğini düşünüyorsanız neler yapabileceğinizi öğrenmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.
  Hesabım silindi ama denile şey bu. Ne yapmam gerek?

 3. Ben hesabımı kalıcı olarak sildim daha doğrusu erkek arkadaşım sildi. Açmak istiyorum ama kullanıcı adı yazınca geçersiz falan diyor yardım edin lütfen 4 yıllık hesabımdı. Lütfen bana en kısa sürede dönüş yapın. Benim o hesabı açmam lazım

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Deniz,
   Hesabınıza kayıtlı email adresinden Instagram destek ekibine ulaşmanız durumunda hesabınızı tekrar açmanız için gerekli olan adımları hakkında bilgi vereceklerdir.

 4. Merhaba, yanlışlıkla yanlış doğum tarihi girdim ve itiraz ederek kimlik bilgilerimi instagrama gönderdim ancak yine de hesabımı sildiler. Ne yapabilirim? Benim için çok önemli lütfen yardımcı olun…

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Cemre,
   Instagram destek ekibi ile iletişime geçmeniz durumunda hesabınızı tekrar aktif hala getirmek için gerekli yönlendirmeler hakkında yardımcı olacaklardır.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba,
   Makalemizdeki adımları uygulamanız durumunda hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Mekiye,
   Yazımızda yer alan bağlantıya giderek, sizden istenilen soruları cevaplamanızla hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba,
   Yazımızdaki adımları uygulamanız durumunda hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, Hesabınızı yanlışlıkla kapatmanız durumunda aradan süre geçmeden Instagram destek hattı ile iletişime geçmelisiniz. Hesap kurtarma adımlarını takip etmeli ve hesabınızın sizlere ait olduğunu ispatlamalısınız.

   1. TÜM ADIMLARI UYGULADIM BANA GERİ DÖNÜŞ YAPILDI FAKAT GERİ DÖNÜŞ YAPILAN MAİLDEKİ LİNK BENİ YARDIM MERKEZİNE YÖNLENDİRİYOR.BU DURUMDA NE YAPMALIYIM ŞİMDİKİ ADIMIM NE OLMALI LÜTFEN YARDIM EDİN

 5. Merhaba bana acil yardım eder misiz? Bende hesabı dondurmak isterken kalıcı silenlerdenim ve dediğiniz talimatları uyguladım kod geldi fotoğrafımla birlikte yolladım 48 saat süreci beklemedeydim fakat 48 saat dolmadan bana geri dönüş yapıldı instagramın yardım sayfasına yönlendiriyor otomatik cevap verildi şu süreçte ne yapmalıyım gerçekten önemli verilerim vardı benim hesabıma ulaşmam gerek bana bir yardımcı olur musunuz? İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, sizlere verilen cevap neticesinde bir süre beklemenizi, aradan 48 saat geçmesine rağmen bir gelişme olmaz ise tekrar Instagram destek merkezi ile iletişime geçmenizi öneririz. Şuana kadar uyguladığınız adımlar hesabınızı açmanız için yeterli olacaktır.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, hesabınızı sildikten ilk 30 gün içerisinde destek hattıyla iletişime geçerek tekrar açma ihtimaliniz bulunmaktadır.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, hesabınızı geri almak için instagram destek merkezi ile iletişime geçerek destek talebi oluşturmalısınız.

 6. Merhaba ben hesabımı kalıcı sildim sonra pısman oldum geri almak istiyorum hesabımı mail attım kod ve resim istediler onları da yolladım dört gün oldu hala bir cvp gelmedi ne yapmam gerekiyor lütfen Yardımcısı olurmusunuz

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, Pandemi döneminden dolayı Instagram tarafından gelecek olan cevap süreleri uzamaktadır. Bir süre daha beklemeniz tavsiye ederiz.

 7. Merhaba instagram hesabımı yanlışlıkla sildim ama e posta adresimi hatırlamıyorum telefon numaram kayıtlıydı hesabımda geri alamaz mıyım

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Fatma hanım, Telefon numaranız ile şifre sıfırlamayı denediniz mi acaba?

 8. Merhaba ilk önce dünya üzerindeki instagram kullanıcıların %29 unun yanlıskla silerek mgdur oldugu bu duruma el attıgınız için tesekkur ederim. Kızım ve sahsımın bir cok videsu ve fotosunun oldugu ınstagram adresı yanlıskla sıldım simdi dedğiniz işlemleri yaptım sorum su video ve fotolarda geri gelmektemidir? Veya sadece vıdeo ve fotoları kurtarmam icin bir yöntem varmı acaba ?

   1. 2 oldu hala bi dönüş yapılmadı ben silmedim otomatık kendi silindi nasıl olacak öyle .Ben hiç bişey yapmadım instagram giemek istedim sonra böyle bi kullanıcı yok dediii

    1. avatar
     Instagram Takipçi Satın Al

     Merhaba Sevda hanım, hesabınız şüpheli olması nedeniyle kapatılmış olabilir. Destek merkezi ile iletişime geçtiyseniz, sizlere mail gelmesini bekleyiniz.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, Instagram destek merkezi ile iletişime geçerek hesap kurtarma talebi oluşturmanız gerekmektedir.

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, hesabınızı tekrar ektif edebilmek için Instagram destek merkezi ile iletişime geçiniz.