Instagram Sohbette Tutma Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?

Instagram Sohbette Tutma Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?

Instagram sürekli getirdiği yeniliklerle, insanların aklında soru işareti bırakmaya devam ediyor. Her geçen gün farklı özelliklerle karşımıza çıkması, bunları nasıl kullanabileceğimiz sorusunu akıllara getiriyor. İlk günlere göre eklediği özelliklerden bir tanesi de Instagram sohbette yazısı olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram sohbette yazısı ne anlama geliyor? Instagram sohbette yazısı ne işe yarar? Instagram sohbette yazısı nasıl kullanılır? Tüm bu sorulara hep birlikte cevap bulacağız. Öyleyse başlayalım.

Instagram sohbette yazısı ne anlama gelmektedir?

Instagram sohbette yazısı mesaj bölümünde biriyle konuşurken, mesajın hemen altında görünmektedir. Sohbette şeklinde bir yazı belirir o alanda. Belki de karşı taraftaki kişiye sorduğunuzda sizde aynı şekilde görünüyorsunuz. Bu yazı ne anlama geliyor?

Instagram sohbette özelliği üzerine bu alanda faydalanabileceğiniz bir çok özellik gelmiştir. Yine de bu özelliğin bir çok uygulama da var olmaması, bu durumu özel kılıyor.

Bu sohbette yazısını gösteren özellik, kişinin o an o mesaj alanı içerisinde olduğunu gösterir. Yani diyelim ki biriyle mesajlaşıyorsunuz. O mesaj alanında sohbette şeklinde yazı görünecektir. Böylece kişinin sohbet alanında olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu özelliğin avantajları olduğu gibi bazı dezavantajları da bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle insanlar arasında sorunlara neden olabilir. Örneğin iki yakın arkadaş ya da sevgili konuşuyor. Bir taraf sohbetten çıktığında karşı taraf bunu öğrenebilecek. Ve neden sohbetten çıktığı konusunda karşı taraf ile tartışmaya girebilir.

Instagram sohbette yazısı

 

Instagram sohbette yazısı nasıl çıkar?

Instagram sohbette yazısının çıkması için öncelikle mesajlaştığınız kişinin üzerine tıklayın. Tıkladıktan sonra eğer sohbette yazısı görüyorsanız, o kişi sohbet alanında demektir. Bu işlemi yaptığınızda o kişi için herhangi bir şey yazmıyorsa o an sohbet alanında olmadığını anlayabilirsiniz.

Sonuç

Bu yazıda Instagram sohbette tutmak nedir, ne anlama gelmektedir gibi sorulara cevap verdik. Instagram uygulaması her geçen gün farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Ve bu özelliklerden faydalanmak hem işlevsel hem de oldukça eğlenceli olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Engeli Beklemeden Kaldırmak Mümkün mü?

Umarım sorularınıza yardımcı olabilmişizdir. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir