Doğal Yollardan Instagram Takipçi Arttırma (Güncel)

| Ekim 24, 2018 | Genel, Instagram Destek

Instagram, bir çok insana iş kapısı sunan, ürün ve kişisel tanıtımlara olanak sağlayan, işlevselliği yüksek büyük bir sosyal platform. Buralardan reklam vererek tanıtımlar yapabilir, geniş kitlelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Hiç reklam vermeseniz bile, takipçi arttırma yollarıyla, takipçi sayınızı arttırarak ürün tanıtımını tüm kesimlere gösterebilirsiniz. Ne kadar çok takipçi, o kadar çok popülerlik.

Instagram takipçilerini arttırmak adına yapılabilecek bir çok yöntem mevcut. Bu yöntemlerden bir tanesi güvendiğiniz, kalitesi ve virüssüz olduğundan emin olduğunuz yerlerden takipçi satın almak. Bu şekilde istediğiniz kadar takipçiye sahip olabilirsiniz. Ben satın almak istemiyorum diyorsanız, aynı zaman da satın almadan organik takipçi arttırma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde doğal yollardan takipçi sayısını arttırmış olacaksınız.

Organik takipçi ne demek?

Satın alınan takipçiler yapay değildir. Sizin paylaşımlarınızı beğenip, bunlara ilgi duyması üzerine sizi takip eden kişilere organik takipçi denir. Bu şekilde, gerçekten size hitap eden bir hedef kitleye sahip oluyorsunuz. Takipçi arttırma konusunda, doğal yollara başvurmanın en büyük avantajı ise, doğru hedef kitle olduğu için yazılarınız ve paylaşımlarınız daha çok okunup, izlenir. Paylaşımlar daha yüksek olur.

Örneğin çocuk eğitimi üzerine bir Instagram hesabınız var. Sizin paylaşımlarınızı beğenip, sizin üstün bilgilerinizden faydalanmak isteyen kişiler takip ederse geri dönütler ve yaşanılan doyum daha yüksek olabilir.

Doğal yollardan takipçi arttırma yolları

Takipçi arttırma noktasında izlenebilecek birçok yol mevcut. Ancak bu yolları okumaya başlamadan önce şu konuda farkındalık kazanalım. Organik takipçi arttırma, bir anda olacak bir şey değildir. Bir anda takipçileriniz artmaz. Zaman içerisinde sabrınız ve insanlara ne kadar yararlı olduğunuzla doğru orantılı olarak zamanla artış gösterecektir.  Takipçi arttırma yollarına göz atalım.

 • Sürekli olma

Instagram hesabınız var ve amacınıza yönelik paylaşımlar yapmaya başladınız. Takipçi kazanmak ve takipçilerinizi kaybetmemek adına en önemli kriter süreklilik. Sürekli olmayıp, bir anlık hevesle hareket eden profiller, Instagram havuzunda kaybolmaya mahkumdur.

Bu nedenle, bu platformda amacınıza yönelik geri dönüt elde edebilmek adına, paylaşımlarınıza dikkat edin ve özenli olun. Hesabı açar açmaz, üst üste paylaşım yapıp, sonra bir anda paylaşımları kesmek, yapılabilecek en büyük hatalardan. Bu şekilde takipçileriniz size güvenmez, yeterliliğinize inanmaz ve onların hesabında +1 takipçi olma dışına çıkamazsınız. Ya da takip ettikleri arasından çıkartılırsınız.

Bunun için belli zamanlarda, ara ara paylaşımlar yapmayı ihmal etmeyin. Kendinize belli günler belirleyip, istikrarlı olmanız önemli. O günlerde kaliteli içerikler girerek, takiplerinizi size aşina olmasına yardımcı olursunuz. Aynı zamanda sizin bu işe olan ilginizi ortaya koyacaktır.

 • Etkileşim kurma

İstikrarlı paylaşımlardan sonra, belki de en önemli madde. Takipçi arttırma konusunda kararlı bir yaklaşıma sahipseniz, takipçilerinizle etkileşim kurabilmeniz gerekiyor. Bir sürü takipçiniz var, mesaj ya da yorum yazıyorlar diyelim. Önemli konularda, onların akıllarındaki soru işaretlerini giderip, yol göstermezseniz kalıcı olamazsınız. Bu nedenle, elinizden geldiği kadar takipçilerinizle iletişim halinde olmaya özen gösterin.

Etkileşim kurmak, sizin tanınırlığınızı arttıracağı için önemli bir eylemdir. Sektörünüzde kendini kanıtlamış, popüler olan kişilerle iletişim kurarak onlardan yeni yöntemler öğrenebilirsiniz. Alanınızda kendini kanıtlamış kişilerin paylaşımlarına, yeterliliğinizi ortaya koyan yorumlar yazarak diğer takipçilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Yorumunuz kayda değer olursa, profilinize girip bakma ihtiyacı hissederler. Bu da bir çok takipçi kazanmak demek. İçi boş, değersiz yorumlar yapmanız durumunda kimse ciddiye alıp bakmayacaktır. Bu nedenle, iyice düşünerek yorumlar yapma konusunda hassas olun.

 • Hashtag (etiket) kullanımı

Takipçi arttırma konusunda, hashtaglar oldukça önemli bir yere sahip. Bazen belli alanlarda arama yapmak isteriz. Bu aramalarda, arama kısmına bu alan ismini yazarız. Ve bir çok sonuç görüntülenir. Aynı hashtagı kullanmış bir çok insan bu şekilde bir arada görüntülenebilir. Alanınıza uygun birkaç hashtag yaptığınızda siz de aynı şekilde arama sonuçlarında çıkarsınız. Dikkat çeken ve ilgi gören paylaşımlar, takipçi sayısını arttırma konusunda çok işe yarıyor, aynı anda belki de milyonlarca kişi o hashtagı aratacak. ( #İnstagramtakipçiarttırma, #psikoloji, #çocukeğitimi, #yüzmaskeleri gibi)

Yazınıza hashtag eklemeye karar verdiniz. İnstagram arama bölümüne bu hashtag ile giriş yapıp ilk başta çıkan gönderilerde, başka hangi etiketlerin kullanıldığını inceleyin. Onları siz de yazınıza ekleyin. Bu şekilde ilk sıralarda çıkan kişilerin kullandığını etiketlerden ilham alabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Bad Request 400 Hatası Nasıl Çözülür?

Bu aşamada etiket kullanımında dikkat etmeniz gereken bir kaç uyarı var. Birincisi gizli hesap. Hesabınız dışarıdaki kişilere gizliyse hashtag yapsanız bile gönderinizi sadece mevcut takipçileriniz görür. Arama bölümünde o hashtagı aratsalar bile sizin paylaşımınız gizli olduğu için, o bölmede görünmez. Yaptığınız hashtagların hiçbir anlamı kalmaz. Eğer bu şekilde takipçi arttırma planınız varsa, ilk olarak hesabınızı herkese açık yapıp, sonrasında gerekli çalışmaları yapabilirsiniz.

İkinci uyarı ise hashtag kullanırken dikkat etmeniz. Virgül yaparak çok aşırı kullanmanız durumunda, İnstagram tarafından hesabınız geçici olarak engellenebilir. Bu engelin oluşmaması adına yaptığınız hashtag sayısının, 11 taneyi geçmemesine özen gösterin. Zaten bir yazı için on on bir tane etiket, oldukça yeterli olacaktır.

 • Sosyal medyayı aktif kullanın

Takipçi arttırma adına sosyal medya bulunmaz bir nimet. Tüm sosyal medya hesaplarınızı birbirine bağlayarak takipçilerin sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Ya da diğer hesaplarınızın profil bilgileri bölümlerine Instagram kullanıcı adınızı girerseniz (başında @ kullanarak) diğer kişiler sizin Instagram hesabınız olduğunu bilecek ve takip etme ihtimalleri de o oranda artacaktır. Snapchat, Facebook, Twitter, Swarm ve Google+ gibi uygulamalar evrensel olarak kendini kanıtlamış uygulamalar olduğu için, bu bilgi girişlerini yapmanız faydalı olacaktır.

 • Hediye ve çekilişler

Bir çok yöntem denediniz ve sonuçlar git gide iyiye gidiyor. Takipçi arttırma noktasında belli bir deneyime sahip oldunuz. Şimdi sıra geldi, gönülleri fethetmeye. Hediye ve çekilişler, takipçilerinizle aranızdaki bağı güçlendirerek, kalıcılığınızı arttırır.

Bu etkinliği yaparken çekiliş için belli şartlar koyun. Paylaşım altına şu kadar kişi etiketleyip, Instagram hikayesinde hashtag yaparak, bu yayını paylaşırsan çekilişe hak kazanırsın gibi. Bu şekilde sizinle bağlantısı olmayıp, takip etmeyen bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başarırsınız. Çekilişe ilgi duyan kişiler, bu şekilde sizi takip etmeye ve paylaşımlarınızı incelemeye başlar. Bu şekilde hem takipçilerinize sıcaklığınızı ve samimiyetinizi gösterip hem de binlerce takipçi kazanabilirsiniz. Belirli aralıklarla yapacağınız küçük çekilişler, takipçilerinizi heyecanının sönmesini engelleyecektir.

Hediye ve çekilişle takipçi arttırma kapsamında, bir diğer yöntem ise tanınmış markalar ve yüzler. Tanınmış kişilerle irtibata geçerek, aynı paylaşımı onların yapmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda belli bir ücret karşılığında bu eylemi gerçekleştirebilirler. Ya da kabul ederlerse sizde aynı şekilde onların istedikleri bir paylaşımı hesabınızda paylaşabilirsiniz. Bu şekilde karşılıklı olarak birbirinizin reklamını yaparak, farklı takipçileri hesabınıza çekebileceksiniz.

 • Yayınların genel analizi

Instagram takipçi arttırma noktasında, yayınların genel analizini yapmanız fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Kaç paylaşımınız var, bu paylaşımlarda hangileri daha çok beğeni almış, en dikkat çekici yorumlar kimden gelmiş? Bu ve bunun gibi soruları kendinize sorarak, bir sonraki adımınızda nasıl ilerlemeniz gerektiği hakkında da fikir sahibi olursunuz. Belli bir konunun bir alt dalı hakkında paylaşım yaptınız ancak beğeni ve yorum oldukça az. Bir dahaki sefere, bu alanda paylaşım yaparken iki kere düşünün.

Bazı alanlarda yapılan paylaşımlarda üst üste  beğeni, yorum ve mesajlar… Bu tür paylaşımları doğru analiz ederek, müşteri potansiyelini tespit edebilirsiniz. Bu şekilde onların ilgi duyduğu alanlardaki paylaşımlarınıza ağırlık verirsiniz. Yazıyı ve paylaşımları değerini arttıran paylaşan kişi kadar, aynı zamanda takipçileridir. Bu nedenle yapacağınız yayınlarda, takipçilerinizin görüşlerini dikkate almayı ihmal etmeyin.

 • Manuel takip

Ve son. Belli bir aşamaya geldiniz ve daha da iyi olmak istiyorsunuz. Bu aşamada takipçi arttırma noktasında, manuel takip size yardımcı oluyor. Manuel takip işleminde isteğinize bağlı olarak iki yöntem kullanabilirsiniz. Bu aşamada ilk olarak kendinize, alanınızda uzman birini bulun. O kişinin Instagram paylaşımlarını inceleyin ve beğenenler kısmını açın. Bu kişilere takip isteği göndererek, geri dönütler sağlayabilirsiniz. Bu yöntemle takipçi sayınız arttıkça, takip ettiklerinizin sayısı da aynı oranda artacaktır. Bundan rahatsız oluyorsanız, sonrasında takip ettiklerinizi tek tek çıkarabilirsiniz. Bu şekilde sadece takipçileriniz kalacak.

İkinci olarak ise bir uzman bulmak yerine, hashtaglardan faydalanın. Arama kısmına alanınızla ilgili bir hashtag yazın ve çıkan herhangi bir gönderide, beğenen kişileri takip edin. Aynı işlemleri tekrarlayın. Çok fazla takip isteği göndermek Instagram tarafından engellenmenize neden olur. Günlük 100 takip ya da takipten çıkarma işlemini geçmeyin. Bu işlem oldukça uğraştırıcı ve zaman alıcıdır. Bu konuda kararlıysanız, sonuç almak adına denemenizde fayda var.

 

 

 

Doğal Yollardan Instagram Takipçi Arttırma (Güncel)
5 (100%) 6 votes

13 Comments

 • Hasibe GÜNGÖR dedi ki:

  Doğal yollardan takipçi arttırma yollarının en iyisi takibe takiptir. Takip ederseniz takip edilirsiniz bu kadar basit. Sizlerde deneyin göreceksiniz.

 • Orhan CANTÜRK dedi ki:

  Ne yol yaparsanız yapın sağlam olmadığı sürece bir faydası yok. En kısa yoldan takipçi sahibi olmak isteyenler hemen satın almalı. Ben aldım ve kaç ay geçti aldığım kadar da takipçi geldi diyebilirim. Satın alın uğraşmayın

 • Aslı dedi ki:

  Yazıda yazılan her şeyi tek tek denemek istiyorum. Amacım takipçi sayısını yükseltmek. Yazınız harika olmuş. Emeğinize sağlık. Bugün başlıyorum

 • İsmail SEMİZ dedi ki:

  Aslında başkalarının paylaşımlarını takip ederek beğeni yapma fikri güzelmiş. Teşekkür ederim benim için güzel yazı olmuş

 • Kader UMUT dedi ki:

  En sağlıklısı manuel olarak yapılan takip arttırımıdır. Takip sonra takipleri artırma beğeni resimleri hepsi bir arada hızla ilerler.

 • Pervin GARTA dedi ki:

  Hesap satın alınca aboneler belli bir zaman sonra kaybolma veya silinme riski var mı? Birde abonelik satın alındığı takdirde bu organik mi görünüyor yoksa hesap için zararlı bir olay mıdır?

 • Oğuzhan ÇETİN dedi ki:

  Beğeniler üzerinden bir sistem oluştura bilirseniz doğal takipçilerin-izi alabilirsiniz. Günlük olarak hangileri daha çok beğeni alıyor ise o türden resim ve yazıları devamlı şekilde paylaşın. Bir iki haftada takipçi sayısına sizde şaşıracaksınız.

 • Nermin UÇARI dedi ki:

  Takibe takip yöntemi en sağlıklı dediler. İlerleyen günlerde benim takipçiler uçtu gitti. Ben takip ettiğimle kaldım. Sonra takipçi sayımı arttırmak için farklı yollar denedim. Ama bir türlü olmuyor. Satın alınca gidiyormuş bir süre sonra aslı yoksa satın alacağım.

 • Furkan ŞAHİN dedi ki:

  Organik takipçi alımı diye satışlar var. Bunlar gerçek değilmi. Organik olarak takipçi arttırmanın en kolay yolu bence. Paran kadar takipçi olacak ne güzel sistem

 • Gül ATICI dedi ki:

  Doğal yollardan instagram takipçi sayımı artırabilen varsa ben kaç liraysa vermeye hazırım diye söylenip dururdum. Site içinde hizmet alımı yapınca anladım ki büyük konuşmamak gerekiyormuş

 • Elif ÇETİN dedi ki:

  Ne yaptıysam takipçi sayımı bir türlü arttıramadım. Yani bir iki artış oldu ama ertesi gün diğerleri çıkıyor devamlı aynı seviyelerde kaldım. Takipçi satın almak istiyorum. Ancak çıkma veya kaybolma diye birşey var mı onu öğrenmek istiyorum

 • Uğur TEPE dedi ki:

  Yeni bir takipçi sistemi çıkmış. Doğal takipçiler için pinserest hesabını kullananlar varmış. Bir hesap açıp çekim yapılıyormuş. Hemde doğal olarak görünüyormuş .

 • Ayla ŞEKER dedi ki:

  Doğal takipçi alacağım diye bir sürü kişi sosyal medyayı reklam alanı yaptı resmen. Tik tok içinde kanalı tanıtan gördüm. Hesaplarıma üye olun diyen bayanlar gördüm. Gülüyorum resmen

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +