Instagram Takipçilerimi Gizlemek Mümkün mü?

Instagram Takipçilerimi Gizlemek Mümkün mü?

Instagram tüm Dünya’da sosyal medya kullanıcıları arasında büyük bir kitleye ulaşmış durumdadır. Ciddi bir mecraya sahip olan Instagram’ın bazı kullanıcıları takip ettiği kişileri ve takip edildiği kişilerin kim olduğunun başkaları tarafından bilinmemesini istemektedirler. Bu isteklerinin doğrultusunda Instagram kullanıcıları Instagram takipçilerimi gizlemek mümkün mü? Sorusunu sormaktadırlar. Instagram kullanıcılarının bu sorununa çözüm bulabilmek için şu yöntemden bahsedebiliriz. İlk olarak Instagram takipçilerinizin başkaları tarafından görülmemesini sağlamak için kişisel Instagram hesabınızı gizleyerek başlayabilirsiniz. Kişisel Instagram hesabınızı gizli hesap yapma seçeneğini kullanarak sizi takip etmeyen kişilerin sizin Instagram hesabınızı takip eden kullanıcı hesapları ve sizin tarafınızdan takip edilen Instagram hesaplarının kimler olduğunu görmelerini engelleme şansınız bulunmaktadır. Ancak sizin takipleştiğiniz kişiler eğer isterlerse bu bilgileri görebilmeleri mümkündür. Bu yöntemin dışında başka yöntem bulunmamaktadır. Yani Instagram hesabınızı takip eden ve sizin takip ettiğiniz kişilerin bilgilerinin gizliliğinin sağlanabilmesi ancak Instagram hesap gizleme yöntemiyle sağlanabilmektedir.

Şimdi Instagram takipçilerimi gizlemek mümkün mü sorusuna cevap arayan Instagram kullanıcıları için Instagram hesaplarını nasıl gizli duruma getirebileceklerini aşama aşama anlatacağız.

Instagram Hesabımı Nasıl Gizli Duruma Getiririm?instagram takipçi gizleme

Instagram ile ilgili olarak Instagram kullanıcıların merak ettiği sorunlardan birisi olan Instagram hesabımı nasıl gizli duruma getirmek sorununa çözüm Instagram hesap gizliliğidir. Instagram hesabınızda bulunan içeriklerin ve takipçilerinizin görünmemesini istiyorsanız hesabınızı gizli hale getirmekten başka şansınız bulunmamaktadır. Hesabınızı gizli hale getirmek için çok basit bir işlem gerekmektedir. Instagram kişisel hesabınızı gizli hesap durumuna getirmek için:

1) İlk olarak yapmanız gereken Instagram’a giriş yapacağınız cihazınızdan Instagram uygulamasını açın.

2) Daha sonra kişisel Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte giriş yapın.

3) Instagram hesabınıza giriş yaptınız ve şimdi sağ tarafta bulunan Profil bölümüne giriniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

4) Daha sonra bulunulan sayfanın sağ üst kısmında ayarlar bölümüne gelin. Bu ayarlar bölümünde gizli hesap seçeneği karşımıza çıkacak. Gizli Hesap seçeneğini etkin hale getirin.

Artık kişisel Instagram hesabınız gizli hesap haline gelmiş bulunmaktadır. Artık sizi takip etmeyen kişiler sizin içeriklerinizi görmeye ulaşamayacak ve Instagram hesabınızın takipçi bilgilerinizi hiçbir şekilde göremeyecekler.

Instagram Hesabınızın Gizlenmesi Durumunda

Dünya’da çok yüksek sayıda kullanıcıya sahip Instagram kullanıcılarının merak ettiği sorulardan birisi olan Instagram takipçilerimi gizlemek mümkün mü? Sorusuna karşılık çözüm olarak Instagram hesap gizleme yöntemini aşama aşama bahsettik. Kişisel Instagram hesabınızın gizli olması durumunda sizin hesabınızı ziyaret etmek isteyen bir başka Instagram kullanıcısı profilinize tıkladığı zaman gizli hesap uyarısı ile karşılaşacak ve hiçbir bilgiye ulaşamayacaktır. Şimdi ise Instagram hesabınız gizli hale geldiği zaman kişisel Instagram hesabınıza ne gibi kısıtlamalar geldiğinden bahsedelim.

1) Instagram hesabınız içerisinde yaptığınız paylaşımları sizi takip etmeyen kişiler göremez. Örneğin bir fotoğraf ya da video paylaşımında bulundunuz. Paylaştığınız içeriğinizin herkes tarafından görülebilmesini istiyorsanız eğer Instagram hesabınızın gizli durumda olmaması gerekmektedir. Bunun için yukarıda bahsettiğimiz Instagram hesabınızı gizli hale getirme aşamalarını izleyerek gizli hesap aktifliğini kaldırabilirsiniz.

2) Instagram içerisinde paylaştığınız içeriklerinizin beğenileri düşer. Hesabınızın gizli hale olması durumunda takip etmediğiniz kişiler sizin paylaşımlarınızı göremeyecekleri için fotoğraf ya da video paylaşımlarınızın beğeni sayıları sadece takip ettiğiniz kişi sayısıyla sınırlı sayıda kalacaktır.

3) Instagram takipçilerimi gizlemek yöntemi ile hesabınız gizli hale getirildi. Fakat bunun sonucunda Instagram hesabınızda yapacağınız fotoğraf ya da video paylaşımlarınızda kullanacak olduğunuz “hashtag”’ler hiçbir işe yaramayacaktır. Çünkü hesabınız gizli konumdadır ve takipçilerinizden başka kimse sizin hashtagli içeriklerinizi göremez.

Instagram takipçilerinizi gizleme yaparken farklı uygulama ve programlardan yararlanmamalısınız. Bazı programlar hesabınızı gizlemeden takipçilerinizi gizleyebileceğini iddia etmekte ve bu sayede hesapları ele geçirmeyi hedeflemektedir. Hesaplar çalınmasa bile bu uygulamalar yüzünden spam hesap haline gelebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Instagram takipçilerimi gizlemek mümkün mü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram takipçilerimi gizlemek mümkün mü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. avatar
  Yasemin KAVLU

  Ben benim takipçilerimin görünmesini istemiyordum. Nasıl olacak diye düşündüm. Yazı için teşekkürler. İnstagram Takipçilerinin görünmemesi hoş olmuş.

  1. Beni takip eden yada benim takip ettiklerimden listemi nasıl gizleye bilirim yanı kimse benim takip ettiğim kişileri göremesin beni talip edenleride?

 2. İnstagram hesabımı yeni açtım arkadaşlarım beni takip ettikleri halde takipçi sayısı sıfır görünüyor ve tlfon numaramı iletişim numarası olarak kabul etmiyor instagram neden?

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba; Instagram telefon numaranızı kabul etmiyorsa numaranız başka bir hesapta kullanılmış olabilir. Instagram Help aracılığı ile instagram ile iletişim kurabilirsiniz.

 3. Simdi ben bi hesabımdan birini takip ediyorum 442 takipci 367 takip ettigi var ama baska bir hesaptan ona girip baktigimda 443 takipci 368 takip gözüküyor hesap gizli zaten bu nasil oluuor neden takip ettiğim hesapta da bu rakamlar yok

 4. Bir takip ettiğin bir arkadaşının sayfasında takip ve takipçiler listesinde ismi olmayan bir kişinin bildirimleri o arkadaşın sayfasında nasıl görünüyor ama arkadaş takip ve takipçide listesine baktığımızda o kişinin ismi yok.eskiden arkadaşı idi.Başkaları o kişinin ismini görmedin diye gizliyebilirmi