Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -2 (Hashtag Seçimi)

Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -2 (Hashtag Seçimi)

Instagram gibi dev bir sosyal medya aracındaki hesaplarınızı değerlendirmeniz için sizlere sunduğumuz ipuçların yeni bir serisine daha hoş geldiniz. Takipçilerinizi organik yollardan arttırabilmenize yardımcı olacak bu hayat kurtarıcı ipuçları sayesinde daha büyük bir hedef kitleniz olabilecek Instagram takipçi satın al ailesi olarak sizlere analizler sonucu bu raporları ve ipuçlarını sunmaktayız. Bugünkü konumuz hashtag seçimi.

Paylaşımlarınızla İlgili Olan Nokta Atışı Hashtagler Seçin

Bu, paylaşımlarınızda markanız veya sektörünüzle ilgili içerik arayan kullanıcıların keşfedilmesini sağlar. Daha fazla takipçi almak için hashtag’leri kullanmadan önce Instagram’da hashtag kullanmanın kurallarını bildiğinizden emin olmalısınız.

Nasıl Hashtag Seçilmelidir?

  • Popüler Olanı Bulun Ve Kullanın

Ürününüz, hizmetiniz veya sektörünüzle ilgili popüler hashtagleri bulmak için Instagram içindeki arama işlevini kullanın. Ardından, Instagram üzerindeki hashtag ile yayınlanan içeriği izlemek için bir akış oluşturun. Ünlü olan isimler bu hashtag için nasıl paylaşımlar yapmış kontrol edin.

  • Kendi Hashtaginizi Oluşturun.

Kitlenizi markanızla ilgili fotoğrafları paylaşmak için motive edecek kendi hashtag’inizle çağırın. Dünya çapında yapılan bir kampanyadan bahsedebiliriz. Kadın hijyen markası her zaman #LikeAGirl ile etkili bir kampanya oluşturdu. Markalı hashtag, genç kadınları, genellikle yapabilecekleri şeyin en iyisini sergilemek için bu ifadeyi kullanmaya teşvik etti. Artık kadınlar kendini göstermek ve hijyenliği tanıtmak için bu hashtagi kullanıyordu. Sonuç, tüm ağlarda yalnızca iki ay içinde dört milyardan fazla gösterim oldu.

  • Aşırı Hashtag Kullanımından Kaçının

Çok fazla hashtag kullanmak takipçileriniz için rahatsız edici olabilir ve paylaşımınızı sulandırır. Ayrıca çaresiz ya da daha kötü olarak algılandığı için Instagram tarafından spam olarak da işaretlenebilir.

  • Hashtag Uyarılarını Dikkate Alın

#likeforlike, #tagsforlikes veya #followme gibi hashtag’leri kullanmak, takipçilerinize geçici bir destek sağlayabilir. Ancak büyük olasılıkla spam gönderenler veya yalnızca takip etmekle ilgilenen kişiler oluşmaya başlayacak. Ve bu, Instagram üzerinde anlamlı, sağlam bir topluluk ve takipçi oluşturmanıza yardımcı olmayacaktır. Bunun yerine, fotoğrafınıza, ürününüze veya işletmenize özgü hashtag’leri kullanmaya odaklanın. Ve çok fazla etiket kullanımından uzak kalmalısınız.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Selin Gökbakar Instagram Hesabından İddiaları Cevapladı

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

 

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir