Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -1

Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -1

Herkesin sosyal medyada takipçi desteği alması ve geniş bir kitleye ulaşmak istemesi doğal bir istektir. Günümüzde fenomen olmak isteyenlerin attığı adımlarda paylaşımların saati, içeriği, samimi yaklaşımlar ve takipçiler arasındaki ilişki çok önemlidir. Peki instagram üzerinde daha çok takipçiye sahip olmak için neler yapılabilir? Instagram takipçi satın al ekibi olarak sizler için özel olarak hazırladığımız ipuçlarını sunuyoruz.

Instagram Stratejisi Oluşturun

Bir plan olmadan herhangi bir sosyal ağın kullanılması, boşa harcanan kaynaklara ve düşük yatırım getirisine yol açar. Instagram paylaşım ve kullanım planınız açıkça tanımlanmalıdır:

  • Ağdaki hedefleriniz ve takipçilere ulaştırmak istediğiniz gönderiler net olmalıdır. Bu, marka bilinirliğini artırmak, ürün satışlarını yapmak, web sitenize trafik çekmek vb. gibi özel bir alanda olabilir. Instagram’daki hedeflerinizin daha geniş paylaşım hedeflerinizle uyumlu olduğundan emin olun.
  • “Hedef kitleniz kimdir? Kaç yaşındalar? Nerede yaşıyor? Ne iş yapıyorlar? Instagram’ı ne zaman ve nasıl kullanırlar?” gibi sorulara yanıt aramalı ve takipçilerinizi iyi tanımalısınız.
  • Profilinizin estetiği göze hitap etmelidir. Tutarlı bir marka kişiliği, görsel bakış ve hikaye oluşturma kombinini iyi yapmalısınız. Gönderileriniz bir bakışta kolayca tanınabilir ve ilişkilendirilebilir olmalıdır.

Tartışmaya Açık Ve İlgi Çeken Gönderilere Yer Verin

Harika içerik, kullanıcıların mesajlarını beğenme, yorum yapma ve kendi profillerinde paylaşmalarını sağlayan dürtüdür. Ve bu sayede daha fazla erişim ve yeni takipçiler elde edersiniz. Harika paylaşımın anahtarı, hedef kitlenizi ve onların Instagram’da görmek istediklerini bilmektir. Paylaştığınız her şey takipçileriniz için ilgi çekici nitelikte olmalıdır.

Instagram Profilinizi Diğer Sosyal Ağlarda Tanıtın

Daha fazla Instagram takipçisi almak istiyorsanız, insanların sizi bulmasını kolaylaştırın. Başka bir sosyal ağda zaten bir hesap oluşturduysanız, bu hayranların Instagram hesabınız hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayın. Instagram profilinize bir bağlantı paylaşın ve mevcut sosyal takipçilerinizi kontrol etmek için teşvik edin. Diğer kanallarınızdaki en iyi Instagram yayınlarından bazılarını vurgulayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Daha fazla takipçinizin Instagram’da sizi takip etmesini sağlamak için bu yayınları ücretli reklamlarla artırmayı da düşünebilirsiniz. Destination Canada isimli şirket, Facebook izleyicilerini Instagram etkileyicisinden gelen dört teaser fotoğrafla Instagram hesabına yönlendirdi. Harika içerik ve potansiyel isim tanıtmasına sebep oldu. Marka ayrıca, takipçi üzerinden edindikleri yeni takipçi sayısıyla bağlantıdaki tıklama sayısını karşılaştırarak başarının takibini yapmak için özel bir URL kullandı. Başarılı bir yol olduğu kanısına varıldı.

Devamı için yazılarımızın takibinde olun. Serimiz devam edecektir.

Takipçinizi arttırmanız için ipuçları vermeye devam ediyoruz. Instagram takipçi satın al ekibi olarak incelemeler sonucu işinize yarayacak bilgiler vermekteyiz.

Instagram Hesabınızı Diğer İletişim Kanallarında Paylaşıp, Reklamınızı Yapın

Tüm iletişim araçları (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı) insanları Instagram hesabınıza yönlendirmek için bir fırsattır. Instagram hesabınızı web sitenizde, e-posta imzanızda ve çevrimiçi bültenlerde bağlantılarınızı kurarak insanlara ulaştırdığınızdan emin olun. Bu, sizinle zaten iletişim halinde olan kişilerin sizi sosyal medyada bulabilmelerini sağlayacaktır.

Instagram içeriğinizi blog yazılarına da eklemelisiniz. Bu şekilde, blogunuzu bir arama motoru aracılığıyla keşfeden kullanıcılar, Instagram hesabınızı da öğrenecektir. Ürün reklamı, kartvizitler veya bir etkinlik ya da mağazada tabela gibi çevrimdışı iletişim araçlarını da göz ardı etmeyin. Elbise şirketi Weddington Way, New York’taki lansman partilerinde katılımcıların bunları sosyal medyada bulabilmelerini ve etiketlemelerini sağlamıştı. Bu, hem katılımcılara hem de katılımcıların takipçilerine kendini tanıtma ve reklam oranlarını arttırmıştı.

Instagram Keşfet Sayfasını Hedefleyin

Instagram keşfet sayfası, Instagram uygulamasının altındaki büyüteç simgesine tıkladığınızda gördüğünüz şeydir. Instagram’a göre, Keşfet sekmesi “henüz izlemediğiniz hesaplardan isteyebileceğiniz fotoğrafları ve videoları bulabilirsiniz” anlamına gelir. Ayrıca, algoritmanın topluluktan keyif alacağını düşündüğü konuları da görebilirsiniz. Keşfet sekmesi, ekranın üst kısmındaki Instagram Hikayelerini de içerir. Bu sayfaya çıkmanız takipçinizi arttırmanız için kilit noktadır. Her gün Keşfetme sekmesini 100 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Bu, kitlelerini büyütmek isteyen profiller için büyük bir fırsat demek.

Sizin Hesaplarınıza İle Alakalı & Benzer Kullanıcıları Takip Edin

Instagram’daki bir kullanıcıyı takip ettiğinizde, haber kaynağınızı ve profilinizi karşı tarafın kontrol etme ihtimali çok yüksektir. İlgi alanları ile alakalı ilgi çekici içeriklerle dolu paylaşımlarınız varsa, takipe geri dönmeleri olasıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Fotoğraflar Kaybolyor Kaybolmasın Gitmesini İstemiyorum Sorunu Çözüm

Sürekli Olarak Paylaşım Yapın

Mevcut takipçileriniz sizden içerik görmek ister. Bu yüzden sizi ilk sıralarda da görmeyi beklerler. Paylaşımlarınızda etkileşim kurduklarında, bu etkinlik sizi daha geniş bir kitleye ulaştıran takipçiler tarafından görülebilir. Mevcut takipçileriniz, yorumlarda arkadaşlarını da etiketleyerek harika içeriklerinizi başkalarının görmesini de sağlayabilir. Bunun için paylaşım sıklığını arttırmalı ve profilinizi boş bırakmamalısınız.

Instagram takipçi satın al ailesinin yeni yazı dizisinde sizlere ipuçlarını sunmaya devam ediyoruz. Takipçi sayısını arttırmak herkesin sosyal medya içinde en büyük istekleri arasında sayılabilir. Doğru yöntemler ile takipçi sayısını arttıracak hayat kurtarıcı ipuçları sayesinde siz de yeni fenomenlerden biri olabilirsiniz.

İlgi Çekici Altyazılar / Açıklamalar Hazırlayın

Instagram, görsel bir platform olmasına rağmen, altyazılarınız katılımı artırmakta büyük rol oynar, böylece daha fazla takipçi almanıza yardımcı olur. Akılda tutulması gereken bazı temel stratejiler şunlardır:

  • En önemli kelimeleri öne koy. Kullanıcıların ana sayfasındaki altyazılar birkaç satır metinden sonra kesilir. Bu nedenle en önemli ve en etkileyici bilgileri en üstte direkt iletin.
  • Bir soru sor. Bu, kitlenizin yorum bırakmasını kolaylaştırır. Bu etkileşim, hesabınızın daha fazla kişiye görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Emojiyi dene. Emoji, okuyucunun gözünü alan bir etkendir. Okumayı kolaylaştırır ve etkileşim sayısının yüksek olmasına yardımcı olabilir. Bu görsel sosyal ağdaki çoğu hesap türü için uygundur.
  • Farklı altyazı uzunluklarını deneyin. Instagram, uzun biçimli altyazılara izin verir, böylece yayınınız bunu garanti ederse hikaye anlatımları da deneyebilirsiniz. Görsel kısa başlıklardan oluşmalı, altında bulunan yazı kısmında da etkileyici hikayelere yer verebilirsiniz. İbretlik hikayeler her zaman ilgi çeker.
Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Takipçisi Almak İstiyorsunuz Peki Aldığınız Zaman Ne Olur?

Harika Bir Biyografi Ve Profil Oluşturun

Profiliniz Instagram üzerindeki varlığınızın belkemiğidir ve iyi hazırlanmış bir anlatım kitlenizi büyütmenin anahtarıdır. Sonuçta, tamamlanmamış bir profil kimin ilgisini çeker ki? Instagram profiliniz adınızı, kullanıcı adınızı, web sitenizi ve biyografinizi içerir.

Ad: En fazla 30 karakterden oluşur. Yeni gelen güncelleme ile bir anahtar kelime eklemek isteyebilirsiniz.

Kullanıcı adı: Diğer sosyal ağlarınızdaki isim ile aynı yapın. Bu, diğer platformlardaki takipçilerinizin sizi Instagram’da bulmasını kolaylaştıracaktır.

Web Sitesi: Instagram’da tıklanabilir bir bağlantı ekleyebileceğiniz tek yer (reklamlarda harekete geçirici mesajlar hariç) burasıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Sohbette Tutma Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?

Biyo: Profilinizi ve kimliğinizi ifade etmek için 150 karakter verilmektedir. Ve yeni ziyaretçilere sizi neden takip etmeleri gerektiğini gösteren tek alandır. Ne kadar etkileyici mesajlar ile kendinizi tanıtırsanız o kadar çok takipçinin dikkatini çekersiniz.

Kendi çevrenizi geliştirmek ve Instagram üzerinde paylaşımlarınızdan geri bildirim alabilmek, yeni bir aileye sahip olmak ve fenomen olmanın gururunu yaşamak için siz de ipuçlarını duymak istemez misiniz? Bugün yine Instagram takipçi satın al ekibi olarak sizlere Instagram takipçisi kazanmak için ipuçları vermeye devam ediyoruz.

İlgili Kullanıcıları Etiketleyin

Fotoğraflarınızdaki diğer Instagram kullanıcılarını altyazınızdaki bir @ -mention ile veya Instagram’ın etiketleme işlevini kullanarak etiketleyebilirsiniz. Her iki durumda da, bunu yaptığınızda bir bildirim alacaksınız. Bir kişiyi etiketlemek onları gönderiye katılmaya ve kendi takipçileriyle paylaşmaya teşvik eder.

Takipçilerinizden Arkadaşlarını Etiketlemelerini İsteyin

Takipçilerinizin yorumlarıda arkadaşlarıyla gönderilerinizi paylaşmaları için de teşvik edebilirsiniz. Örneğin: “Bir tatile ihtiyacı olduğunu bildiğiniz birini etiketleyin!” Bu, Instagram hesabınızı daha geniş bir kullanıcı ağına sunmanıza yardımcı olabilir.

Konumunuzu Etiketleyin

İşletmenizin fiziksel bir konumu varsa, fotoğraflarınızı bu konumla etiketlediğinizden emin olun ve takipçilerinizin de aynısını yapmaya teşvik edin. Kullanıcılar daha sonra bu konumu tıklayabilir ve mağazanızdan, restoranınızdan veya ofisinizden gönderilen tüm fotoğrafları görebilir. Bu, markanızı (ve Instagram hesabınızı) daha fazla kişiye göstermeye yardımcı olabilir. Kişisel bir hesaba sahipseniz de yerinizi eklemeyi ihmal etmeyin. Yine de bulunduğunuz konumdaki kişiler sizi rahatlıkla keşfedebilir.

Yarışmalara / Çekilişlere Katılın

Instagram’da yarışmaya devam etmek, kitlenizi büyütmeye, web sitenize trafik çekmeye ve hatta ürün satmanıza yardımcı olabilir. Yarışmaya katılmak için, kullanıcıların fotoğraflarından birini beğenme, yorum yapma, belirli bir hashtag kullanma veya fotoğraflarınızdan birini yeniden yayınlamalarını isteyin. Aynı zamanda aynı mantık ile çekiliş de düzenleyebilirsiniz. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yarışmalarınızın bir parçası olarak teşvik etmek, daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Kullanıcılar Instagram hesabınızı arkadaşlarının oluşturduğu yayınlarla görecektir.

Canlı Yayın Yapmayı Deneyin

Instagram, canlı yayından faydalanmak için mükemmel bir yer. Sosyal medyada büyümeye devam eden bir trend de diyebiliriz. Konferanslar, topluluk toplantıları veya mağaza tanıtımları gibi canlı etkinlikleri kapsayan etkinlikler için de mükemmel bir ayrıntıdır. Canlı yayınlar profilinizde 24 saat kaydedilebilmektedir. Takip ettikleri bir hesap canlı yayın yapmaya başladığında kullanıcılar haberdar edilir, bu yüzden canlı bir video gerçekten dikkat çeker.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram 10 Years Challenge Nedir Ne İşe Yaramaktadır Ne Anlama Gelir

Daha çok takipçiye sahip olmak demek, aradığınız havalı hesaplardan birine sahip olmak demektir. Son zamanlarda bu işten para kazanmaya başlamak bile popüler oldu diyebiliriz. Instagram takipçi satın al ekibinin takipçi kazanmanıza yardımcı olacak ipuçları serisinin en son partına geldik. Instagram takipçisi kazanarak kendinizi daha üste çekebileceksiniz.

Mevcut Topluluklarla Etkileşim Kurun

Tüm sosyal medya ağları gibi, Instagram, onun içinde oluşturulan topluluklar ile yaşamaktadır. Bu topluluklara katılmak istiyorsanız önce onları bulmalısınız. Sosyal analiz, markanızla ya da ilgi alanlarınız ile alakalı konuşmaları bulmanın harika bir yoludur. Ve oradan etkili kullanıcıları kolayca tanımlayabilirsiniz. Kendi ilgi alanlarınızdaki ünlü isimlere erişmelisiniz.

Bu kullanıcıları keşfettikten sonra, içeriklerini beğenerek, yorumlayarak ve paylaşarak katkıda bulunun. Birçok insan, aldığı bildirimi geri verecek ve gördüklerini beğendikleri takdirde sizi potansiyel olarak takip edecektir.

Takipçilerin yanı sıra, alakalı anahtar kelimeler, konumlar ve hashtag’lere de göz kulak olmalısınız.

Instagram Reklamlarını Düşünün

Instagram reklamları, gönderilerinizi başka şekilde göremeyen kişilerin önüne getirerek hızlı bir şekilde yeni takipçilere ulaşmanın güçlü bir yoludur. Kitlenizi konuma, demografiye, diğer kullanıcılara ve hatta temel ilgi alanlarına göre hedefleyin. Bütçenize uygun bir planlama da yaparak reklamları yayınlamaya başlayın.

Instagram Analizinden Bilgi Edinin

Instagram analiz araçları, her gönderi için erişim, etkileşim, en iyi yayınlar ve daha pek çok şeyle ilgili verileri size verir. Ayrıca cinsiyet, yaş ve yer dahil olmak üzere takipçileriniz hakkında demografik bilgiler de bulabilirsiniz.

Bu verileri düzenli olarak gözden geçirmek, daha fazla takipçi almanıza yardımcı olmak için stratejinizi ayarlayabileceğiniz alanları belirlemenize yardımcı olabilir.

Her gönderinin istatistiksel olarak bir çalışma alanı ve planlaması bulunmaktadır. Kaç kişi gönderiyi kaydetmiş, bu gönderiyi görüp sizi yeni takip etmeye başlayan kaç kişi var, kaç yorum gelmiş ve gönderi kaç kişiye erişmiş gibi her detaylı analiz size sunulmaktadır. Bu analizleri her gönderi sonrasında takip edip incelerseniz takipçilerinizin en çok beğendiği konuları da rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da gönderilerinizi ve paylaşımlarınızı da geliştirecektir. Aynı zamanda sırası ile takipçi sayınızı da arttırabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Gif Bulamıyorum Gözükmüyor Sorunu Çözümü

 

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir