Instagram’a Taslak Olarak Kaydet Güncellemesi Geldi

Instagram taslak olarak kaydetme

Sosyal medya uygulamaları son dönemde en çok güncelleme haberleri ile gündeme gelmeye başladı. Önce Facebook tarafından yayınlanan güncellemeler, hemen ardından Twitter tarafından gelen güncellemeler derken bu dönemde en çok gündeme gelen uygulama Instagram uygulaması oldu. Zira son dönemde yayınlanan güncelleme sayılarına da bakıldığında Instagram’ın açık ara önde olduğunu da söylemek gerekiyor. Ardı ardına yeni güncellemeler alan uygulamanın geçtiğimiz günlerde bir güncelleme daha yayınlandığı da açıklandı. Yayınlanan yeni güncelleme ise aslında Instagram tarafından daha önce duyurulan taslak olarak kaydet özelliği oldu.

Duyurulduğu ilk andan itibaren Instagram’ın en çok merak edilen özelliklerinden biri olarak gündeme gelen taslak olarak kaydet güncellemesiyle beraber artık Instagram’ın kullanıcılara paylaşımlarını yayınlamadan kaydetme özelliği sunacağını da belirtelim. Diyelim ki paylaşımınızı filtrelerle ve istediğiniz her hangi bir şekilde düzenlediniz. Fakat yaptığınız çalışma tamamlanmadı ya da yaptığınız çalışmayı o an paylaşmak istemiyorsunuz. Bu durumda Instagram’ın yeni güncellemesi sayesinde söz konusu paylaşımı taslak olarak kaydetme imkanına da sahip oluyorsunuz. İstediğiniz her hangi bir anda ise Instagram’a yeniden girerek daha önce taslak olarak kaydettiğiniz paylaşımları yayına geçirmeniz de mümkün. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan yeni güncellemenin ne kadar kullanılacağı ya da ne kadar beğeni kazanacağı merak konusu.

Yeni Güncellemeler

Facebook desteğini aldıktan sonra kısa süre içerisinde hızla gelişmeye başlayan Instagram, sürekli olarak uygulamaya yeni güncellemelerde gelmeye başladı. Instagram’ın çok daha işlevsel hale gelmesine olanak sağlayan yeni güncellemelerle beraber artık Instagram’ın benzer sosyal medya uygulamalarını da bir hayli geride bırakmaya başladı. Bu uygulamalardan birisi de Snapchat uygulaması oldu. Zira Instagram geçtiğimiz hafta yayınladığı yeni güncelleme ile uzun zamandır Snapchat tarafından kullanılan resimlerin hikayesi özelliğini de kullanmaya başlanmıştı. Böylelikle Snapchat’i geride bırakacağı da düşünülen Instagram’ın bu güncellemeden sonra ise yeni bir güncelleme daha yayınlamaya hazırlandığı belirtildi.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  iOS ile Instagram Hesabının Twitter’a Bağlanmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Zira Instagram bu kez taslak özelliğini güncelleme olarak sunacağı da ortaya çıktı. Instagram tarafından resmi olarak denemelerin başladığı da öğrenilen özelliğin kullanıcıların paylaşımlarını taslak olarak kaydetmesine izin vereceği de düşünülüyor. Fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla düzenlenen fotoğrafların sonradan paylaşılması üzerine taslak olarak kaydedilebileceği özellikle beraber çok daha işlevsel hale geleceği düşünülen Instagram’ın söz konusu taslak özelliğini ise ne zaman güncelleme olarak sunacağı içinde henüz belli bir tarih gösterilmedi.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +