Instagram #TBT Nedir?

Instagram #TBT Nedir?

Instagram’da fotoğraf paylaşmayı çok seviyoruz. Gelen beğeni ve yorumların bizi mutlu ettiği bir gerçek. Her kesimden insan Instagram’da fotoğraf paylaşıp takipçilerinin ne yaptığını görmesini istiyor. Paylaştığımız fotoğrafların, Instagram’da daha fazla beğenilmesi için Hashtag kullanıyoruz. Bu hashtagler sayesinde bizi takip etmeyen insanlarında fotoğraflarımızı görüp beğenmesi sağlanıyor. Bazı zamanlar belirli hashtagler çok popüler oluyor. İşte bu hashtaglerden biri de Instagram #TBT son zamanlarda çok popülerleşen bu hashtag insanların merak etmesine neden oluyor. Biz sizin için bu hashtag nedir, Ne için kullanılır? Araştırdık. Bugün dilimiz döndüğünce bu hashtagin ne anlama geldiğini sizlere anlatacağız.

Instagram #TBT Nedir?

Instagram #TBT aslında birkaç kelimenin kısaltılmışı, “Throw Back Thursday” aslında tam bir Türkçe karşılığı bulunmuyor ama çeviri yaparken “Geçen Perşembe Gününden Gir Kesit “olarak çevirebiliriz. Gün olarak neden Perşembe bilmiyoruz, ama bu hashtag kullanım alanını zaten çoktan aştı. Özellikle 2012 yılında ortaya çıkan bu hashtag ülkemizde popüler olmaya 2016 yılında başladı. Bu Instagram #TBT ye rakip olarak cuma günü için “#FlashbackFriday” adında bir hashtag çıkarıldı ancak çok başarılı olduğu söylenemez. Bunun dışında perşembe gününden olmayan bir fotoğraf için #tb yani “throw back” hashtagıyle paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram #TBT Nasıl Kullanılır?

Instagram TBT etiketini sadece Instagram için değil bütün sosyal medya platformlarında etiket olarak kullanabilirsiniz. Bu hashtagleri kullanmak için, seçtiğiniz fotoğrafın altına #TBT yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonra bu hashtagte fotoğrafınız görünecek ve takipçiniz olmayan insanlarda ulaşacaktır.

#TB ile #TBT’nin Farkı Ne

Aralarındaki aslında tek fark Instagram’da fotoğraf ya da video paylaşırken Instagram #TBT etiketini kullandığınızda Perşembe gününden bir fotoğraf paylaşmış olmanız gerekiyor. Diğer günler için #TB etiketini kullanmanız mantıken daha doğru olacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Yorumları Bir Kez Daha Değişiyor

Instagram #TBT Nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir