Instagram Toplu Fotoğraf Ve Video Özelliği Değiştirilecek Mi?

Instagram Toplu Fotoğraf Ve Video Özelliği Değiştirilecek Mi?

Şu an için dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram her geçen gün gördüğü ilgiyi bir nebze daha arttırmaya başladı. Artık sadece Facebook desteği ile beraber değil doğrudan kendi adı ile sektörü de büyüme göstermeye başlayan sosyal medya devi bu noktada sürekli olarak gündemde kalmak için belli aralıklarla güncellemeler yayınlayarak sürekli bir dönüşüm sağlamakta.

Tüm bunlarla beraber Instagram geçtiğimiz günlerde bir düzü yeni güncelleme daha yayınlamıştı. Instagram tarafından yayınlanan son güncellemeler içerisinde en etkili olanı olarak karşımıza çıkan canlı yayın güncellemesinin artık hemen her kullanıcı için yayınlanmasının ardından şimdi ise Instagram’ın yeni bir güncelleme daha gündem geldi.

Instagram Toplu Fotoğraf güncellemesi olarak karşımıza çıkan yeni güncelleme ile beraber her geçen gün ise yeni bir detay karşımıza çıkıyor. Peki Instagram Toplu Fotoğraf özelliği için son detaylar neler? Yeni özellik için gelen geliştirmeler neler? Daha detaylı ele alalım.

Instagram Toplu Fotoğraf Herkes İçin Yayınlandı Mı?

Öncelikle şu konuya bir netlik kazandıralım. Hala kullanıcılardan bu yönde mesajlar gelmekte. Aslında söz konusu Instagram Toplu Fotoğraf güncellemesi birkaç gün önce Instagram tarafından resmi olarak tanıtılıp ardından ise söz konusu güncelleme yayına geçirildi. Bu durumda yeni güncellemenin hemen yayınlanması bekleniyordu.

Fakat şöyle bir durum karşımıza çıkıyor, tıpkı canlı yayın özelliğinde olduğu gibi bu özellikte de Instagram hemen tüm bölgeler için yayınlanma yapmadı. Belli başlı bölgeler için deneme olarak yayınlar yapılmaya başlandı. Deneme olarak yapılan denemelerden sonra tüm bölgeler içinde söz konusu yeni güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

Fakat şu an için şöyle bir durum söz konusu her ne kadar ülkemizde yayınlanmış olsa da eğer ki şu an tüm güncellemelerinizi aldığınız anda bile Instagram Toplu Fotoğraf özelliğini kullanamıyorsanız bu durumda beklemeniz gerekecek. Instagtam’ın bu özelliği 1-2 hafta içerisinde tıpkı canlı yayın özelliğinde olduğu gibi tüm Instagram kullanıcıları için de yayınlaması bekleniyor. Tabi yeni özelliğin bir yandan da düzenlemelerinin ve testlerinin devam ettiğini de ekleyelim.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagram Toplu Fotoğraf

Instagram Toplu Fotoğraf İlk Sürüm Kullanımı Nasıl?

Merak edilen bir diğer nokta Instagram Toplu Fotoğraf özelliğinin şu an için netlik kazanan detaylarının neler olduğu. Öncelikle şunu belirtelim söz konusu özellik sadece fotoğraflar ya da sadece videolar için geçerli değil. Özellik hem videolar hem de fotoğraflar için geçerli. Yani hem fotoğraflarınızı albüm oluşturarak hem de videolarınızdan albüm oluşturarak paylaşım yapabiliyorsunuz.

Bunun yanında tek bir seferde yapılacak çoklu paylaşımlarda da bir sınır söz konusu. Instagram’ın daha sonra geliştirmeye devam ettiği bu özellik için sistemini değiştireceği ve daha fazla fotoğraf için destek vereceği de verilen bilgiler arasında. Fakat Instagram Toplu Fotoğraf özelliği için şu an bir nevi test aşamasında en fazla 10 fotoğraf ya da en fazla 10 video bir arada paylaşılabiliyor. Bunun üzerinde çoklu fotoğraf paylaşımlarına yeni fotoğraflar ekleyemiyorsunuz.

Büyük bir çoğunluk için yayınlanmış olan yen seri Instagram Toplu Fotoğraf özelliği için kullanabileceğiniz fotoğraflar ise bir sınır olmadığını da belirtmek gerekiyor. Yani standart paylaşımlarınızda kullandığınız fotoğraf biçimlerini aynen Instagram Toplu Fotoğraf özelliğinde de kullanabiliyorsunuz. Bunun için Instagram tarafından konulmuş herhangi bir sınırı bulunmuyor. Aynı durum videolar içinde geçerli.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Son Görülme Özelliği Tanıtıldı - Son Görülme Nasıl Kullanılıyor ?

Tüm Özellikleri İle Beraber Instagram Toplu Fotoğraf Nasıl Kullanılır?

Instagram Toplu Fotoğraf özelliğinin tamamen tüm Instagram kullanıcıları için yayınlanmaya başlamasının ardından özelliğin tam olarak nasıl kullanılabileceği konusunda da yeni bilgilerde verelim. Aslında yeni özelliğin kullanımı oldukça basit. Yapılması gereken işlemlerde standart paylaşımlardan çok farklı değil. Instagram Toplu Fotoğraf özelliğinin nasıl kullanılacağı hakkında net bir bilgi verip devam edelim.

  • Bunun için öncelikle “galeri” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Standart bir paylaşımda nasıl kullanıyorsanız bu işlemde de yine benzer işlemler karşımıza çıkıyor.
  • Galeri kısmından karşınıza çıkan “birden fazla resim seç” özelliğini kullanarak Instagram Toplu Fotoğraf özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu ekran üzerinde 10 adet fotoğraf seçebildiğinizi bir kez daha hatırlatalım. 10 fotoğrafın üstünde ise özellik seçim yapmanıza izin vermiyor. Aynı durum videolar içinde olduğu gibi geçerli.

Instagram Toplu Fotoğraf

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Fotoğraflar Kaybolyor Kaybolmasın Gitmesini İstemiyorum Sorunu Çözüm

Yapılan Paylaşımların Ne Gibi Farkları Var?

Şimdi geçelim bir başka merak edilen konuya. Instagram Toplu Fotoğraf özelliği ile beraber yapılan paylaşımların standart paylaşımlardan ne gibi farkları var? Bu noktada hemen belirtelim aslında paylaşımlarda çok büyük farklılıklar söz konusu değil. Yani her standart paylaşımda yer alan fotoğraflarda olduğu gibi çoklu fotoğrafların içerisinde de yer alan fotoğrafları net bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Filtre düzenin de Instagram’da paylaşacağınız hemen her fotoğrafta olduğu gibi bu çoklu fotoğraflar içerisinde de tek tek düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Tek tek renk filtrelerinden tutunda ışıklandırma filtrelerine kadar hemen her filtre özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Üstelik dediğimiz gibi bunu tek bir fotoğraf ile beraber yapabileceğiniz gibi tüm fotoğraflar içinde aynı anda yapabiliyorsunuz.

Instagram Toplu Fotoğraf Beğeni Yapısı Ve Kullanım

Geçelim son detayımıza. Burada da yeni albüm özelliği olarak bilinen toplu fotoğraf özelliğinin beğeni yapısı ve kullanım yapısında da ciddi değişiklikler bulunmuyor. Yine standart paylaşımlarınızda nasıl beğeni ve yorum alıyorsanız bu paylaşımlarda da aynı şekilde yorum ve beğeni alınabiliyor.

Bunun için Instagram Toplu Fotoğraf özelliği ile paylaşılmış olan resme tıklayıp paylaşımın içerisine girmeniz gerekli. Buradan sağa ve sola doğru kaydırarak resimler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Resimler arasında geçiş yaparken beğeni ve yorumları da yine her resim için bu ekran üzerinden yapmanız mümkün hale getirilmiş durumda.

Aynı durum doğrudan videolar içinde olduğu gibi geçerli. Videolar içinde yine sağa sola doğru kaydırma özelliğini kullanıp resimler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Videoları oynatmak için yapmanız gereken işlem ise yine aynı şekilde videoların üzerinde yer alan oynat butonlarını kullanmak olacaktır. Bu şekilde de kolaylıklar video paylaşımlarını da görüntüleyebiliyorsunuz. Yine beğeni ve yorum yapısı ise aynı. Ekstra bir sistem kullanılmasına gerek olmadığını da belirtelim.

 Instagram Toplu Fotoğraf

Instagram Toplu Fotoğraf Güncellenecek Mi?

Tüm bu özellikleri ile beraber yayınlandığı andan itibaren beğeni toplayan güncelleme olarak karşımıza çıkan Instagram Toplu Fotoğraf güncellemesi şimdiden birçok kullanıcının da favorisi özelliği oldu. Tabi bu kadar çok sevilmesi ile beraber yeni özelliğin bundan sonraki dönemde nasıl değişeceği de gündem olmaya başladı. Instagram’ın bu konuda yaptığı açıklamalara bakacak olursak yeni özelliğin güncellemeler almaya devam edeceği düşünülüyor. Güncellemelerle beraber ise genel olarak paylaşılan çoklu fotoğrafların sayısının artırılabileceğini de belirtelim. Bunun dışında yeni filtre özellikleri, çıkartmalar gibi özel yeniliklerde gelebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Sohbette Tutma Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir