Instagram Üzerinden Takip Etmediğimiz Kişiye Nasıl Mesaj Göndeririz?

Instagram Üzerinden Takip Etmediğimiz Kişiye Nasıl Mesaj Göndeririz?

Instagram mesajlaşma uygulaması olarak lanse edilebilecek Instagram Direct ile herkesle doğrudan mesajlaşabileceğinizi biliyor musunuz? Peki Instagram takip etmediğimiz kişilere mesaj gönderme nasıl yapılır? Bu durum aslında sanılanın aksine diğer sosyal ağlardan daha da popüler olmaya başladı. Herkes, kullanıcıların etkileşimi dışında dahi birbiriyle mesajlaşmak için bunu tercih ediyor. Günümüzde sosyal ağlardan yeni insanlarla tanımak sanılandan çok daha farklı bir rol oynuyor. Ki bunu net bir biçimde algılayabilmek, buna uygun kuralları yerine getirerek kullanabilmek önem teşkil ediyor.

instagram-uzerinden-takip-etmedigimiz-kisiye

Peki takip etmediğiniz, ya da sizi takip etmeyen, yani hiçbir etkileşiminizin olmadığı kullanıcılarla Instagram Direct üzerinden nasıl mesaj gönderilebilir? Bu soru aslında klasik bir mesajlaşma başlangıcıyla hemen hemen aynı şartları taşıyor. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey takip etmediğiniz kişinin profiline erişmek oluyor. Bu belki biraz daha uğraştırıcı gibi düşünülebilir.

  • Instagram Direct ile değil, Instagram profillerini gördüğünüz ana uygulamada kullanıcının profilini bulmanız gerekiyor.
  • Takip etmediğiniz ya da takipçiniz olmayan bir kişinin profilinde Direct ile mesaj gönder seçeneğini kullanıp direkt açılan pencereden istediğiniz metni girebilirsiniz. Aynı şekilde fotoğraf, video ve paylaşımlar yapabilmeniz mümkün.
  • Yalnızca Instagram Direct takip etmediğiniz kişilere mesaj gönderirken kişilerin konforu ve rahatlığı noktasında temiz bir ortam yaratmayı amaçlıyor. Bunun içinde mesaj onay sistemini geliştirdiler.

Instagram Takip Edilmeyen Kullanıcının Mesaj Onayı Verip Vermediğini Öğrenme

Aslında bakarsanız Instagram takip edilmeyen kullanıcının mesaj onayı verip vermediğini size bariz bir biçimde göstermiyor. Yani attığınız mesajı karşı taraf reddedip konuşmayı sonlandırmak istiyorsa siz onay bekliyormuş gibi devam edeceksiniz. Bu sizin içinde geçerliyken herkesin daha zinde bir ortamda bulunmasının önü açılıyor. Herkesin istediği kişilerle muhatap olması mümkün görünüyor.

Instagram mesaj onayı konusunda ilk başlarda tepki toplayan, sonrasında ise oldukça kullanışlı şekilde sunulduğundan ötürü kullanıcı kalitesini arttıran bir yol izlemeyi başardı. Gerçek bir düzenin içinde yer alan mesaj onayı sistemi karşı tarafın onaylamasıyla beraber konuşmanın çift taraf içinde başlamasına yol açacaktır. İster istemez profilinizden edinilebilecek somut rahatsızlıkları, aynı şekilde size ulaşacak olan zararlı içerikleri engellemenin basit bir yöntemi olarak düşünülmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eski sevgilimi buldum mesaj da gönderdim sanırım bi umut bekliyoruz inşallah sayenizde tekrar yuvamı kurucam

  2. Mesaj kısmına gel kullanıcı adını yaz gönder daha farklı bir yöntem mi var 🙁 ve beni engelleyen birine nasıl mesaj atabilirim yardım eder misiniz?