Instagram ve Facebook Arasında Çapraz Gönderi Özelliği

| Eylül 08, 2017 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram ve Facebook

Snapchat Uygulamasının baştan beri en çok kullanılan özelliklerinden biri hikayeler özelliğiydi. Açıkçası söz konusu sosyal medya uygulaması bu özelliğiyle oluşturduğu farklı yapısı sayesinde, kısa bir zaman aralığında milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. İşler ise Instagram güncellemesiyle değişti.

Görsel paylaşım tabanlı sosyal medya uygulamaları içerisinde en başarılı uygulama olmak isteyen Instagram’ın bunun için hikayeler güncellemesini getirdiğini gördük. İlk olarak söz konusu özelliği Instagram’a getiren Facebook, daha sonra ise ana uygulama Facebook içinde benzeri bir güncelleme yayınlamış ve Snapchat’i bitirme planlarına başlamıştı. Instagram’da 250 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış olsa da söz konusu hikayeler özelliği, Facebook uygulamasında bir varlık elde edemedi. Bu durumu değiştirmek isteyen Facebook ise önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Facebook Hikayeler Çapraz Gönderi Güncellemesi Alıyor

Dün paylaşılan bilgilerle beraber ortaya çıkan yeni güncelleme, Facebook uygulamasının da hikayeler bölümünü canlandırmayı sağlayacak. Yeni güncellemenin detayları ise oldukça ilginç gibi gözüküyor. Söz konusu sistemler beraber Facebook, kullanıcılar Instagram hikayeler paylaşımı yaptıklarında doğrudan bu paylaşımların Facebook hesaplarından da paylaşmasını sağlayacak. Instagram hikayeler bölümünden yapılan paylaşımlar doğrudan Facebook’un hikayeler bölümünde de karşımıza çıkacak.

Facebook Instagram

Tersini düşündüğümüzde de durum geçerli olacak. Yani Facebook üzerinden bir gönderi hazırladığınızda ve hikayeler paylaşımı yaptığınızda, bu paylaşım doğrudan Instagram hesabınızda da hikayeler bölümüne eklenecek. Bir nevi Facebook ile Instagram bağlantısı her yönden desteklenmiş olacak. Çapraz gönderi olarak değerlendirilen bu yeni sistem sayesinde, hem Instagram hikayeler bölümünün gösterim oranları artmış olacak hem de Facebook istediği trafiği yakalamış olacak.

Her iki uygulamaya da yarayacağı belirtilen yeni özelliğin, Facebook güncellemesi olarak geleceğini de ekleyelim. Tabii bu özelliği kullanmak için kullanıcıların mutlaka Facebook ve Instagram hesaplarını birbirine bağlamaları gerecek. Bu şekilde kurulan bağlantıyla beraber standart paylaşımlar nasıl diğer sosyal medya uygulamasında görüntüleniyorsa, hikayeler paylaşımlarının da görüntülendiğini göreceğiz. Facebook hikayeler özelliği de Instagram kadar canlı hale gelecek mi? Bunu güncellemenin yayınlanmasından sonra paylaşılan kullanım verileriyle öğreneceğiz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Tasarım Değişiklikleri Yolda
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +