Instagram ve Facebook Bağlantısı Nasıl Kesilir?

Instagram ve Facebook Bağlantısı Nasıl Kesilir?

Instagram dünyada ve ülkemizde yakaladığı başarıyla adından söz ettirmekte olup, Facebook tarafından satın alınmasından sonra da yükselişine ivme kazandırmış durumdadır. Instagram ve Facebook bağlantısı bu satın alma olayından sonra gerçekleşti ve kullanıcıların Facebook hesapları vasıtasıyla Instagram’a bağlanmasını sağlıyor. Eğer şimdiye kadar Facebook hesabıyla bağlan seçeneğini kullandıysanız ve bu durumdan kurtulmak istiyorsanız, bu yazımız tam size göre. Şimdi konumuza geçerek Instagram ve Facebook bağlantısını nasıl keseceğinizi anlatmaya başlayalım.

Instagram ve Facebook Bağlantısı

Instagram’a giriş yapabilmek için yeni bir hesap oluşturabilir ya da Facebook üzerinden giriş yapabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta Facebook hesabınızı kapatırsanız Instagram’a da giriş yapamazsınız. Bu nedenle ayrıyeten bir Instagram hesabı açmanız yararınıza olacaktır. Ben daha önce ayrı bir Instagram hesabı açmadım, şimdi ne yapabilirim diye düşünüyorsanız bunun da tek çözümü Instagram ve Facebook bağlantısını kesmek. Size anlatacağımız adımları uyguladıktan sonra Facebook hesabına gerek kalmadan Instagram’a giriş yapabileceksiniz.

instagram facebook bağlantı ayırma

Instagram ve Facebook Bağlantısı Nasıl Kesilir?

Facebook hesabınız aracılığıyla Instagram’a giriş yapıyor ve atık bu durumdan kurtulmak istiyorsanız, öncelikle profilinize girerek telefon numaranızı kaydetmelisiniz. Bu işlemin ardından Instagram şifre yenileme işlemi uygulamalısınız. Şifre yenilemede sizden istenilen bilgileri doğru girdiğinizde telefonunuza bir kod gönderilecek ve bunun sayesinde bir şifre oluşturabileceksiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra tekrardan Instagram’a girmeli ve profil ekranını açmalısınız. Açılan ekranda ayarlarına bölümüne girerek, bağlantılı hesaplar seçeneğini bulun ve burada bulunan Facebook bağlantısını kaldırın. Facebook seçeneğine tıkladığınızda bağlantı kaldırılacak ve artık özgürce Instagram’ın tadını çıkarabileceksiniz.

Instagram ve Facebook Bağlantısı Neden Var?

Bildiğiniz üzere Instagram satıldıktan sonra büyük bir değişime uğradı. Bu değişimler sürekli yenilenmesine ve müşteri odaklı çalışmasına neden oldu. Bunun sonucunda da kullanıcıların kolayca hesap açabilmeleri için Facebook hesapları üzerinden girişine izin verildi. Bu yöntem ayrıca hesap açmak istemeyenler için gayet ideal görünse de yukarıda anlattığımız nedenlerden dolayı sakıncaları bulunmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Instagram ile Facebook bağlantısı nasıl kesilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. avatar
      Instagram Takipçi Satın Al

      Merhaba, Instagram hesabınızı kapatırsanız tüm bilgileriniz silinir ve facebook ile bağlantınız kesilir.