Instagram Video Donma Sorunu ve Çözümü

Instagram Video Donma Sorunu ve Çözümü

Sosyal medyanın en popüler programlarından birisi olan Instagram ciddi kullanıcı kitlesine sahiptir. Sosyal medya programları birbirleriyle sürekli rekabet halindedirler. Bu rekabet sonucunda her uygulama sosyal medya kullanıcıları için farklı, kolaylaştırıcı yenilikler getirmek için çaba sarf etmektedirler. Bu yenilikler ile kullanıcılarına daha fazla fayda sağlamayı amaçlamaktadırlar. Instagram da diğer sosyal medya uygulamalarının getirdiği yenilikler üzerine boş durmamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile de birlikte bu yenilikler gelişim göstermektedir. Gelen bu yeniliklerden birisi video yüklemedir. Instagram üzerinde paylaşmak istediğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu hesabınıza yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz bu video ya da fotoğraf diğer kullanıcılar tarafından görülebilir, beğenilebilir ya da yorum yapılabilir. Instagram video yükleme yeniliğini kullanan Instagram kullanıcılarına yükledikleri bu videolarda karşılaştıkları Instagram video donma sorunu ve çözümü konusunu ele alacağız.

Instagram Video Donma Sorununa Çözüminstagram video donma sorunu

Instagram’a video yüklemek Instagram kullanıcıları tarafından çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Instagram kullanıcıları bu videoları yüklerken ya da bu yüklenen videoları programda izlerken bazı sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Instagram video donma sorunu bunlardan birisidir. Instagram video donma sorununun çözümü için ilk olarak bakmamız gereken Instagram programınızın cihazınız üzerinde bu uygulamanın belleğinde gerçekleşen çok fazla doluluktur. Bu ön bellekteki fazla doluluğu düzeltebilmemiz için yapmanız gerekenleri aşama aşama anlatacağız.

1) Instagram video donma sorunu çözümü için ilk olarak bu Instagram ön bellek doluluğunun boşaltılması gerekmektedir. Öncelikle Instagram kullandığımız cihaz içerisinde “Ayarlar” kısmına giriş yapmalıyız.

2) Giriş yaptığımız bu ayarlar bölümünden “Genel” kısmına geçiş yapıyoruz.

3) Açılan kısımda “Uygulamalar” seçeneğinin olduğu bölüme geçiş yapıyoruz.

4) Geçiş yaptığımız uygulamalar bölümünden Instagram programını arayıp bulduktan sonra tıklıyoruz.

5) Tıkladıktan sonra gelen kısımdan “Depolama” bölümüne giriş yapıyoruz.

6) Geçiş yaptığımız depolama bölümünden verileri temizleme ve ön belleği silme seçeneklerine tıklayarak, Instagram programınızın ön bellek doluluğunu tamamen temiz hale getiriyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Bu ayarlamaları gerçekleştirdikten sonra Instagram uygulaması kullanacağınız cihazımızda internet erişiminizde herhangi bir sorun yoksa eğer Instagram video donma sorunu çözülmüş duruma gelmektedir.

Aynı şekilde Instagram video donma sorunu çözümlerine başka yöntemler de ekleyebiliriz. Instagram kullanıcılarının yaşadığı bu soruna çözüm olarak hem iPhone kullanan kişilerin cihazlarına yönelik çözüm ya da Android kullanan kişilerin cihazlarına uygun çözümlerden bahsedebiliriz.

İlk olarak Android kullanıcıları için çözümlerden bahsedelim.

Android İçin Instagram Video Donma Sorun Çözümü

Öncelikle cihazınızın depolama kısmında yer açmanız gerekmektedir. Yani cihazınızın çok dolu olmasını engelleyin. Bunun için fotoğraflarınızı, videolarınızı ya da çok yer kaplayan uygulamalarınızı silebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yukarıda bahsettiğimiz gibi Instagram uygulamasının cihazınızın ayarlar, uygulamalar kısmından verileri temizleme seçeneğini gerçekleştirin. Veriler de temizlendikten sonra Instagram video donma sorunu çözümü gerçekleşmiş olacaktır. Sorunun devam etmesi halinde öncelikle uygulamayı kaldırın ve dosyalar kısmından da Instagram’a ait tüm dosyaları silin. Ardından telefonu yeniden başlatın ve Instagram’ı tekrar yükleyin. Uygulamaya giriş yaptığınızda sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

iPhone İçin Instagram Video Donma Sorunu

Instagram video donma sorununuzun çözümü için iPhone cihazlarda uygulamanız gereken yöntem ilk olarak telefonunuzun depolama alanında yer açmanızdır. Daha sonra cihazınızda Ayarlar bölümünden Genel kısmına gelin. Buradan Saklama Alanı bölümüne geçiş yapın. Alanı yönet seçeneğine tıklayın ve Instagram’ı seçip, Instagram uygulamasını silin. Instagram uygulaması buradan sildiğiniz zaman cihazınızdan tüm verileriyle beraber silinmiş duruma gelecek.

Daha sonra Instagram uygulamasını cihazınıza tekrar yükleyin. Yüksek ihtimalle Instagram video donma sorununuz çözüme kavuşmuş olacaktır.

Android veya iPhone fark etmez tüm cihazlarınız için bu yöntemler sonucunda hala sorununuz geçmediyse eğer Instagram programının içerisinde sorun bildirme bölümü bulunmaktadır. Buraya sorununuzu bildirdiğiniz takdirde sorununuz çözüme kavuşabilir.

Instagram video donma sorunları ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Instagram video donma sorunu ve çözümü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 4]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir