Instagram Videoları Hangi Programla Düzenlenir?

Instagram Videoları Hangi Programla Düzenlenir?

instagram-videolari-hangi-programla

Birçok bireysel kullanıcının merak ettiği detaylardan birisi de Instagram videoları için aplikasyon önerisinden geçiyor. Öncelikle kurumsal hesaplar ve fenomenler tarafından paylaşılan birbirinden kaliteli videolar özel olarak üzerlerinde çalışılan paylaşımlardır. Buna gelmeden evvel bunu en kolay şekilde nasıl yapacağınızı belirtmek istiyoruz.

Bir video Instagram’da nasıl paylaşılır konusunda kimsenin sorun yaşaması mümkün görünmüyor. Paylaşım anında video kısmına bastığınızda mevcut bir video ya da o an çektiğiniz video yüklenebilir. Bu doğrudan bir edit operasyonu yapmadan gidebileceğiniz en kestirme yol. Instagram video editor uygulaması olarak herhangi bir basit kırpma programı bile kullanabilirsiniz. Sizin ne istediğinize bağlı olarak değişim gösterecek bu uygulama seçiminde amatör kullanıcılar çoğunlukla bu tip video editor aplikasyonları tercih ediyor.

Hem kolay kullanımdan ötürü hem de ücretsiz olmalarıyla beraber kaliteli bir video editleme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Instagram’da video düzenlemek aslında özel uygulamalar vasıtasıyla da son derece kolay. Bir nevi hatırlamak zorunda olduğunuz bir uygulama kullanımı olmadan, yalnızca kesme, kırpma, atlama ya da ses ayarı gibi olanaklar tanıyan basit aplikasyonlar edinebiliyorsunuz.

Instagram Video Düzenleme Programları

Instagram’da video yükleme işlemini 60 saniyeye kadar yapabilmenin ardından en az fotoğraf paylaşımı kadar rağbet gördüğünü söylemek mümkün hale geldi. Herkesin video düzenleme amacıyla tercih ettiği uygulamalar farklı olsa da sık kullanılan Wondershare Video Editor uygulamasından bahsedeceğiz.

Uygulamayla yapabilecekleriniz geniş bir ölçekte toplanırken, Instagram videoları en basit kullanıcı arayüzüyle çok kısa sürede düzenlenebiliyor.

  • Farklı videoları alarak tek video üzerinde bütün bir hale getirebilmek
  • Videolar üzerinde kesme ve yapıştırma işlemleri yapmak. Bu noktada istediğiniz yerleri ayırıp, istediğiniz yerlere de farklı videolardan kısımlar ekleyebilmek.
  • Instagram filtrelerini video için kullanabilmek, farklı özel eklemelerle videonun görselliğini artırmak.
  • Video paylaşımını Instagram dışında farklı sosyal ağlarda da mümkün kılabilmesi ise son büyük özelliğidir.

Bunun haricinde iOS işletim sisteminde çok sayıda ücretli video editor uygulamaları yer alıyor. Android için farklı ücretsiz seçenekleriniz olsa da kaliteli bir aplikasyona sahip olabilmek için ücret ödemeniz gerektiğini söylemek zorundayız. Çünkü birçok ücretsiz Instagram video editor uygulamasında reklam metinleri videonun bir köşesinde yer alıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir