Instagram Web Sürümüne Yeni Özellik

Instagram Web Sürümüne Yeni Özellik

Instagram genelde akıllı telefonlar üzerinden hizmet vermeyi tercih eden bir sosyal medya uygulaması. Hatta Instagram tam anlamıyla sadece akıllı telefonlar aracılığıyla hizmet verdiğini de söylememiz mümkün. Hal böyle olunca web kullanıcılarının bu konuda Instagram yetkililerine birçok şikâyet sunmaları da oldukça normal. Zira Instagram’da bu konuda artık çalışmalarını başlattı. Başlatılan çalışmalara göre Instagram web versiyonu için de birçok yenilik getirildi. Özellikle geçtiğimiz hafta duyurulan arama butonu özelliği büyük bir değişim olarak görülmüş ve Instagram acaba tam anlamıyla web desteği mi vermeye başlıyor? Sorularını akla getirmişti.
Bu konuda ise bazı dedikodular yayılmaya başladı. Teknoloji bloglarının yaptıkları haberlere göre artık Instagram’ın bir sonraki adımı web sürümüne tam destek vermek olacak. Yani artık web üzerinden de fotoğraf paylaşımları yapabilme imkânı bulacağız. Şuan için sadece dedikodudan ibaret olan bu yenilik için henüz resmi bir açıklama yok. Ama sadece atılan adımlara bakıldığında bile Instagram’ın ileri dönük planlarında web sürümünü tam hale getirmek olduğu da bir gerçek. Zira bu konuda da daha önce yapılan açıklamalarda yine aynı tarz iddialar kullanılmış fakat bu iddialar kesin bir dille yalanlanmıştı. Şimdi ise her hangi bir yalanlama haberinin gelmemesi de şaşırtıcı bir unsur olarak ortaya çıkmaya başladı. Konu hakkında yetkililerin açıklama yapıp yapmayacağı da merakla bekleniyor.

Instagram’ın son günlerde yeni birçok özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı. İlk olarak tasarım değişiklikleri ile gündeme gelen sosyal medya uygulaması daha sonra ise ana menü ve logo değişikliği ile gündeme gelmişti. Bunun dışında uygulamanın kullanımında da değişiklikler yapmaya başlayan Instagram, bunun dışında artık yeni bir güncelleme ile yorum engelinin geldiğini ve kullanıcıların artık doğrudan paylaşımlarına yorum gelmesini engelleyebileceklerini de açıklamıştı. Instagram tarafından yapılan bu açıklamayla beraber söz konusu sosyal medya uygulaması da baştan aşağı yenilenmeye başladı. Tüm bu güncellemeler bile Instagram’a yetmemiş olacak ki uygulama geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme daha aldı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  TBT Trendinin Son Üyesi Aslı Enver Oldu

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagram Güncellemeler Devam Ediyor

Bu kez yeni güncelleme ile rakip sosyal medya uygulamalarının uzun süredir kullandığı yeni bir özellik de uygulamaya dahil edilmişti. Bu yeni özellikle beraber Instagram artık resimlerin hikayeleri özelliğini de devreye sokmuştu. Daha önce Snapchat uygulamasında kullanıldığı bilinen resim hikayeleri modunun güncellemesini yayınlayan Instagram, yeni güncelleme ile rakiplerini de geride bırakmaya başlamıştı. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın şimdide yeni güncellemeyi artık web sürümüne de dahil ettiği de açıklandı. Yani artık Instagram kullanıcıları web sürüm ile de resmin hikayeleri modunu kullanabileceklerini açıkladı. Yeni güncelleme ile çok daha işlevsel hale gelen Instagram web sürümünün bundan sonra daha ne gibi güncellemeler alacağı da merak konusu.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/sayfa-begeni

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir