Instagram Yeni Ara Yüz Windows 10 İçinde Geldi

| Mayıs 25, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram Windows 10

Son dönemde Instagram ara yüz yenilenmesi içerisine girdi. 1 senedir yeni bir tasarım üzerinde çalıştıklarını dile getirmişti. Yeni tasarım üzerinde çalışmalar sürerken birçok bilgi sızdırılması yapıldıysa da aslında güncellemenin verilmesinin ardından Instagram’ın hiç beklenmedik bir tasarıma imza attığı ortaya çıktı. Özellikle logo konusunda hiç beklenmedik bir adım atan Instagram, eski logonun yerine gök kuşağı renklerinin hakim olduğu yeni basit Flat tabanlı logosunu yayınladı. Söz konusu logo ile beraber ara yüz tasarımı da bir hayli sadeleştirildi. Oldukça sade bir tasarım seçimi yapan Instagram eleştiri mesajları almaya başlasa da beklenen tasarımı Windows işletim sistemi için de yayınladı.

Windows Phone telefonlara yakın zamanda kararlı sürümünü sunan Instagram, yeni tasarımın yayınladı. Hemen sonrasında ise Windows Phone işletim sisteminde de yeni tasarıma geçildiğini duyurmuştu. Android ve iOS işletim sistemlerine göre yeni ara yüz ve yeni tasarımı biraz daha geç alan Windows Phone içinde gelen son tasarım pek fazla değişiklik içermiyor. iOS ve Android cihazlarda ne kadar değişiklik varsa aslında Windows için de aynı değişikliklerin kullanıldığını belirtelim. Sadece logo çerçevesinde Windows sistemlerde biraz daha oval bir sistemin kullanıldığını bunun dışında her hangi bir değişikliği olmadığını da söylemek gerek.  Zira Windows sistemlerde yeni tasarım için gelen tepkilerde aynı.

Instagram Windows 10 Versiyonu Bir Kez Daha Güncellendi

Facebook ve Twitter uygulamaları Instagram uygulamasına göre çok daha köklü uygulamalar olarak biliniyor. Aslında bu iki uygulamanın yayın tarihinin daha erken olması aslında bu düşüncenin ana nedeni. Fakat Instagram uygulamasının tüm bu görüşe rağmen çok kısa bir süre içerisinde büyük oranda başarıya imza atarak çok her iki uygulamadan da daha fazla duyulmaya başladığını da biliyoruz. Üstelik bu durum sadece kullanıcı sayıları ya da isimle de sınırlı kalmadı. Zira bu durum artık yazılımsal olarak da fark edilmeye başladı. Daha önceden sadece belli platformlarda destek vermesiyle bilinen Instagram yakaladığı bu yükselişle beraber hemen hemen tüm platformlarda da hizmet vermeye başladı. Sadece web sürümünde biraz geri kaldığı bilinen Instagram son açıklamasında artık Windows Phone içinde destek vermeye başladığını açıklamıştı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Depresyon Desteği İle Gündemde

Windows kullanıcılarının büyük oranda beğenisini kazanan Instagram ilk kez kararlı bir Windows sürümü de yayınlamış oldu. Büyük bir yenilik olarak duyurulan yeni haberle beraber Windows işletim sistemi kullanan cihazlarda da hızlı bir şekilde Instagram indirilme almaya başladı. Bununla beraber uygulamadan sürekli yeni haberlerde gelmeye başladı. Zira yaptığı açıklama Instagram Windows sürüm güncellemelerinin devam ettiğini açıkladı. Bu bağlamda son olarak uygulama yetkilileri Windows sürümünün arka planda minik birkaç güncelleme daha aldığını açıkladı. Daha çok alınan hata mesajlarına karşı alınan yeni önlemleri barındırdığı bilinen bu mini güncellemeler sayesinde artık Instagram’ın Windows sürümü daha kararlı hale getirilmeye başlandı. Uygulamanın güncellemelerinin ise devam edeceği haberleri gündemde. Fakat bunun için yapılacak olan resmi açıklamada merakla bekleniyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/sayfa-begeni

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +