Instagram Yeni Bir Rekor Kırdı! Kullanıcı Sayısı 800 Milyon

| Eylül 25, 2017 | Instagram Haber
Instagram

Sosyal medya uygulamaları arasındaki yarış kolay kolay bitecekmiş gibi gözükmüyor. Son bulduğu iddia edilen Twitter uygulaması bile yarışta olduğunu hissettiren adımlar atmaya devam ediyor. Yarışta öne geçen uygulamalar ise sıkça gündeme gelmekte. Bu uygulamaların başında ise Instagram geliyor. Facebook’un hemen ardından en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Instagram, son olarak 700 milyon kullanıcı sayısıyla beraber kendi rekorunu kırmıştı. Açıkçası sosyal medya devinin sadece hikayeler bölümüyle bile 250 milyon aktifliğine ulaşması zaten bu rakamların beklenen rakamlar, beklenen değerler olmasını sağladı. 700 milyon kullanıcı sayısının açıklanmasının üzerinden geçen 5 ay sonrasında ise Instagram için yepyeni bir haber daha geldi.

Instagram 800 Milyona Ulaştı

Doğrudan Instagram yetkililerinin katıldığı bir tanıtımla beraber açıklanan yeni kullanıcı sayıları uygulamanın yeni rekorlar kırdığını göstermiş oldu. Yapılan açıklama göre Instagram’ın kullanıcı sayısı artık 800 milyon. Oldukça yüksek bir kullanıcı sayısına sahip olan uygulamanın, 800 milyon rakamına ulaşmasının yanı sıra bir artı noktası daha var. Buna göre uygulamanın günlük aktif kullanıcı sayılarının da 500 milyona ulaştığı açıklandı. 500 milyon günlük aktif kullanıcı sayısı, Instagram için asıl önemli olan kısım. 800 milyon kullanıcının ne kadarında sürekli olarak Instagram kullanımının olduğu en önemli olan kısım.

Aktif kullanıcı sayılarının bu rakamlara ulaşmasıyla beraber Instagram’ın sadece kendisi için değil, sosyal medya uygulamaları arasında da ilk sıraya ulaşması sağlanacak. Facebook’un hemen arkasında en hızlı yükselen uygulamalardan biri olan Instagram’ın, sadece 5 ay içerisinde 100 milyon kullanıcı kazandığını da söylemek gerekiyor.

Bundan sonraki aşamada uygulamanın ne kadar başarılı olacağını şimdiden kestirebiliyoruz. Hikayeler kısmının bile genel kullanımları çok yukarı seviyelere çekmesi bekleniyor. Bunun yanında Instagram’ın bir sonraki güncellemesinde de yine sürprizlerin hazırlandığı belirtiliyor. Kullanıcı sayılarının açıklandığı etkinlikte bu konuda da bilgiler verildi. Güncellemenin hangi bölüme, hangi konuda geleceği kısmında ise bir bilgi verilmedi.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Ana Sayfa Yapısını Değiştirdi
Instagram Yeni Bir Rekor Kırdı! Kullanıcı Sayısı 800 Milyon
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +