Instagram Yeni Gönderiler Tuşu Geliyor

Instagram Yeni Gönderiler Tuşu Geliyor

Yeni Gönderiler Tuşu duyurusu gerçekleştirildi. Instagram nasıl bir sistem üzerinde çalışıyor? İşte konu hakkında yapılan blog açıklamaları.

Inatagram akış sistemi konusunda tartışmalar uzunca bir süredir devam ediyor. Sosyal medya devinin yeni bir güncelleme hazırlığında olduğu ve bu güncellemelerle beraber akış sisteminde yapılan önerilen gönderiler değişikliğinin geri alınacağı belirtilmişti. Akışta tekrar kronolojik sıraya dönüş yapılacağı konusunda bilgiler verilmişti. Fakat hemen sonrasında ortaya çıkan gelişmeler akış sisteminin değişmeyeceğini gösterdi. Instagram yetkilileri böyle bir çalışmaları olmadığını açıkladı. Gelen tepkiler ve istekler Instagram üzerinde ciddi bir baskı oluşturmuş olacak ki söz konusu açıklamanın hemen ardından yeni bir sisteme geçiş yapılacağı duyuruldu.

Instagram Yeni Gönderiler Tuşu Nasıl İşleyecek?

Bugün paylaşılan bir blog yazısıyla beraber ortaya çıkan gelişmelere göre Yeni Gönderiler Tuşu sistemi kullanıma girecek.

Yeni Gönderiler Tuşu

Instagram akışı için gelecek olan bu yeni sistem sayesinde kullanıcılar, akışlarını yenilemek için Yeni Gönderiler Tuşu butonunu kullanabilecekler. Böylelikle kullanıcı istediği zaman yenileme yapmış ve yeni paylaşımları görmüş olacak.

Kronolojik Düzen Geri Mi Dönüyor?

Açıklamanın hemen ardında “kronolojik sıra geri mi dönüyor?” sorusu akla geldi. Fakat Yeni Gönderiler Tuşu böyle bir adımı sunmuş olmayacak. Daha doğrusu tam olarak eski sisteme dönüş olmayacak. Akışınızı istediğiniz zaman yenileyeceksiniz ve artık yeni paylaşımlar çok daha fazla öne çıkarılacak. Ancak yine de tam anlamıyla kronolojik sıraya geçiş yapılmayacak. Yine de Instagram konu hakkında bir açıklama yaptı ve çok daha yeni bir akış için söz verdi. Akışınız önerilen göndermeler yerine daha yeni göndermelerle zenginleştirilecek. Bunun için düzenlemelerin yapıldığı belirtiliyor.

Yeni Gönderiler Tuşu sisteminin şu an için test aşamasında olduğunu da ekleyelim. Şimdilik testlerin devam edeceği ve birkaç ay içerisinde bu testler konusunda yeni beta güncellemelerinin yayınlanacağı söyleniyor. Güncellemenin kesin çıkış tarihi kısmında henüz bir açıklama yapılmış değil. Tüm bunlar için bir süre daha Instagram açıklamalarını beklememiz gerekiyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Ve Facebook Güvenlik Önlemi Alın

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Yeni Gönderiler Tuşu açıklamasının da blog hesabı üzerinden yapıldığını düşünecek olursak, bu konu hakkında yeni açıklamaları da blog hesabı üzerinden göreceğiz. Yeni bir açıklama ya da güncelleme geldiğinde blog sayfamız üzerinden bu konuda bilgiler paylaşacağız. Sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

  1. mehmet

    yeni gönderiler tuşu iyi olur kullanımı kolaylaştırmaları gerekiyordu çünkü çoğu kullanıcı bayan, birkaç ek özellik daha gelmesi gerekiyor sadece yeni gönderi tuşu kurtarmaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir