Instagram Yeni Güncellemesi ni Yayınladı

Instagram Yeni Güncellemesi ni Yayınladı

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, ardı ardına gelene güncellemelerinden sonra kısa bir süre için güncellemelerine ara vermişti. Fakat, Instagram Yeni Güncellemesi ‘ni yayınladı. Son olarak yorum engeli güncellemesi ile ön plana çıkmıştı uygulama. Bu güncellemesinden sonra bir süre ara verdiği yeniliklere de geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncellemesi ile devam edeceğini gösterdi. Yeni gelen güncelleme ile beraber ilk etapta yeni özellikle kazanmadığı düşünülse de, Instagram tarafından yapılan açıklama ile güncellemenin aslında uzunca bir süredir beklenen yeni bir özelliği de kullanıcılara sunduğu ortaya çıktı.

Peki, ilk olarak iOS ardından Android işletim sistemleri için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuluyor? Yeni güncellemenin yüklemesi nasıl yapılır? Detaylı bakalım.

Donma Ve Video Takılma Sorunları Gideriliyor

Instagram yeni güncellemesi ile beraber Instagram’ın özellikle yorum engeli güncellemesinden sonra yaşanan donma sorunlarını ve uygulama içerisinde çökme sorunlarının giderildiği belirtiliyor. Özellikle Android kullanıcılarından gelen video izlerken donma şikayetleri söz konusu güncelleme ile ortadan kalkıyor. Instagram’da yeni güncelleme için yaptığı açıklamada performans iyileştirmelerine yer verildiğini de belirtti.

Beğenilerde Takipçi İsimleri Gözükecek

Bununla beraber yeni güncellemenin getirdiği en büyük özelliklerden biri ise beğeni özelliğindeki değişiklikler oldu. Zira artık paylaşımlarınıza gelen beğeni sayısı 4 rakamını geçtikten sonra artık Instagram hesabınızdan takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımınızı beğenip beğenmediğini görebileceksiniz. Beğeni bölümünde takip ettiğiniz kullanıcıların kullanıcı adları da gösterilecek.

Güncelleme Nasıl Yüklenir?

İlk etapta sadece iOS için yayınlanan güncelleme ardından kısa süre içerisinde Android işletim sistemleri içinde yayınlanmıştı. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde güncellemeleri yüklemek için yapmanız gereken iOS için App Store Android için Google Play uygulama mağazasına girip güncelleme yapmanız yeterli olacaktır. Eğer güncellemeleri otomatik olarak ayarladıysanız bu noktada zaten Instagram’a girdiğinizde doğrudan güncelleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Buradan da güncellemeyi yüklemeniz mümkün oluyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Sosyal medya uygulamaları arasında ilk 3 sırada gösterilen Instagram artık yeni özellikleri ile beraber dünyanın en çok ilgi gören sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Sürekli yeni güncellemeler alan Instagram’ın aldığı tüm bu güncellemeler ile beraber ilk yıllarda bu yana epey bir gelişim gösterdi. Artık çok daha kullanışlı hale gelen uygulama düzenli olarak yeni güncellemeler almaya da devam ediyor. Son olarak sosyal medya rakiplerini geride bırakmak için resimlerin hikayesi özelliğini güncelleme ile kullanıcılara sunan Instagram henüz bu güncellemesi hakkında tartışmalar devam ederken bir güncelleme daha yayınladı.

Yayınlanan Instagram yeni güncellemesi ile beraber bir büyük özellik daha geldi. Zira gelen güncelleme ile beraber Instagram’ın artık resimlerde de zoom özelliği kazanması sağlandı. Resimlerin yakınlaştırılmasına olanak sağlayan yeni özellik her ne kadar tüm ilgiyi üzerinde toplasa da Instagram son güncelleştirmesinde ayrıca belli başlı bazı güvenlik güncelleştirmelerinin de yapıldığını da belirtelim. Şuan için Android işletim sistemi için yayınlanmayan güncellemenin kısa süre sonra Android işletim sistemi içinde yayınlanacağı da düşünülmekte. Söz konusu güncellemeden sonrada Instagram’ın güncellemelerine devam edeceği de belirtiliyor

Yakın zamanda Instagram güncellemesi yeni sorun ile yeni bir oluşum içerisine gireceğini açıklamıştı. Yapılan açıklamanın ardından ise kısa bir zaman aralığında ardı ardına birçok yeni güncelleme haberi geldi. Üstelik güncellemeler bu kez sadece mobil uygulamada değil bunun yanında web sürüm içinde yayınlanmaya başlandı. Daha kapsamlı bir kullanım sunmayı amaçlayan uygulama web sürümü güncellemeleriyle beğeni toplarken uygulama içi güncellemeleriyle ise tepki çekmeye başladı. Zira kullanıcılar yeni güncellemeler konusunda şikayet mesajları bile açmış hatta imza toplamıştı. Instagram bu nedenle kısmi olarak güncellemelerinde geri adım atsa da birçok güncelleme ise sabit tutuldu.

Özellikle video süresini uzatan güncelleme ise en çok beğenilen güncelleme oldu. Fakat son güncellemelerin bazı hatalara da neden olmaya başladığı da öğrenildi. Instagram güncellemesi yeni sorunu beraberinde getirdi. Sonrasında bazı sayfaların silindiği çıkış butonunun kaldırılmasıyla da bazı kullanıcıların uygulama giriş yaparken sorun yaşadığı yönünde haberler alınmaya başladı. Bu haberlerin gelmesi üzerine ise Instagram bir açıklama yaparak tüm güncellemeleri test etmeye başladığını duyurdu. Sorun devam eder mi ya da yeni değişiklikler yapılacak mı bilinmez ama Instagram’ın şuan için stabil bir kullanım haline geçemediğini söylemek gerekiyor. Zira kullanıcılardan gelen geri bildirimlerde bu yönde haberler içeriyor. Sorunun ne kadar süre devam edeceği ve ya devam edip etmediği konusunda da net bir bilgi bulunmuyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Fotoğraflar Kaybolyor Kaybolmasın Gitmesini İstemiyorum Sorunu Çözüm

Instagram yeni güncelleme ile kullanıcıların taleplerine büyük oranda karşılık verdi. Öyle ki talepleri karşılamak için istek bölümlerini inceleyen bir ekibin bile olduğu biliniyor. Gelen taleplerin bazıları ise aslında Instagram’ın yeni güncellemelerini oluşturuyor. Zira Instagram bu araştırmalar sonrasında kullanıcıların yeni isteklerini güncelleme olarak sunuyor. Bu nedenle güncellemelerin de ardı arkası kesilmiyor. Açıklanan son günleme ise akıllı telefon özellikleriyle alakalı olmuştu. Instagram Apple’ın 3D Touch desteğini temel alan bir güncelleme yayınlamıştı. Yapılan güncellemenin ardından işse aynı tarz bir güncelleme telefonlarda henüz özellik olmamasına rağmen Android cihazlara da eklenmişti.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Nur Bozar Mutla Instagram Hesabından Haberi Verdi

7.13 sürümü olarak kullanıcılara sunulan ana güncellemenin ardından ise bugün Instagram Android kullanıcılarına bir güncelleme daha sundu. 15 MB boyuta sahip olan mini güncelleme genel olarak hataları gidermek için yayınlandı. 7.13.1 sürümüne yükseltilen Instagram’da konuşmaları gruplandırma ve grup isimleri verme sorunları çözüldü. Bununla beraber sunucu tabanlı sorunların çözülmesi içinde bir diz düzenleme yapıldığı belirtiliyor. Şimdilik daha fazla detay verilmese de son güncellemenin uygulamayı daha da hızlandırdığını biliyoruz. Kullanıcıların güncellemeyi yapması için ise Google Play Store ziyaret etmesi gerekiyor. Özellikle çökme sorunu yaşadığını dile getiren kullanıcıların mutlaka yeni güncellemeyi yüklemesi isteniyor. Zira son güncelleme bu konuda birçok sorununda çözümü oldu. Bundan sonraki güncelleme ise şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Instagram güncellemeleri ile yeni özellikler ekleyerek büyümeye devam ediyor. Facebook, Twitter ve adı gelen daha birçok sosyal medya platformu internet kullanımına yepyeni bir boyut kazandırdı. Fakat tüm bunlardan farklı olarak ortaya çıkan Instagram uygulaması ise sosyal medya kullanımına yepyeni bir boyut kazandırdı. Daha önce hiçbir sosyal medyada bulunmayan görsellik ön planlı paylaşımlarıyla kullanıcılar yepyeni bir deneyin sunan Instagram çok kısa bir süre içerisinde dünya devi haline geldi. Tabi uygulamanın sadece 5 yıllık bir geçmişinin olması sürekli güncellemeler alarak daha kararlı bir hale getirilmesine neden oluyor. Bu nedenle sürekli olarak güncellemelerle yeni özellikler sunan Instagram en son 7.5 sürümünü duyurdu.

İşleyişte oldukça büyük değişimlere neden olan güncelleme 5 ana yeniliği de kullanıcılara sundu. Tüm bunların yanı sıra güncellemeyle beraber birçok sorun da ortaya çıkmaya başladı. Yaşanan bu sorunlar nedeniyle bazı kullanıcılar Instagram’ı güncelleyemediği gibi kullanamamaya da başladı. Bunun yanı sıra yeni güncellemenin bazı güvenlik açıkları oluşturduğu da öne sürüldü. Tüm bunları çözmek isteyen Instagram ise küçük düzeltme güncellemeleri de yayınlamaya devam ediyor. Özellikle son düzeltme güncellemesiyle birçok sorunun ortadan kaldırıldığı söyleniyor. Bunun için mutlaka kullanıcıların yeni güncellemeyi kontrol etmesi gerekiyor. Daha önce güncelleme sorunu alan veya DM mesaj sorunu yaşayan kullanıcıların bu küçük düzeltmeler için uygulamayı yeniden yüklemesi öneriliyor. Böylece uygulamanın çok daha kararlı hale geleceği belirtiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Sohbette Tutma Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?

Instagram güncellemesi ile birçok özellik aktif hale geldi. Sürekli olarak yapılan bu geliştirmeleri edinmek için ise birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Çok sık rastlanmasa da bazı ayarları kapalı konuma getirmeniz Instagram’ın güncellenmesini engelleyecektir. Bu da yeniliklerden mahrum kalmanıza neden olacağı gibi bazı bağlantı sorunları yaşamanıza da neden olur. Bunun için oldukça dikkatli şekilde güncelleme yapmanızda yarar var. Peki, sorunsuz bir şekilde güncelleme yapmak için ne yapmak gerekli?

Öncelikle yapmanız gereken uygulama izinlerini düzenlemek. Yani telefon ayarlarınızdan uygulamaya tüm izinleri vermeniz lazım. Genelde bu noktayı Instagram yüklenirken yerine getiriyorsunuz. Ama bazı akıllı telefonlarda ekstra kontrol gerekebilir. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise otomatik güncelleme işlemini kabul etmeniz. Yani uygulama yarlarından bu uygulamayı otomatik olarak güncelle seçeneğini işaretlerseniz internete bağlandığınız bir anda güncelleme varsa direk olarak size gerekli dosyalar yüklenecektir. Eğer ki bu şekilde güncelleme yapmak istemiyor ve özellikle mobil veri kullanıyorsanız uygulamayı otomatik olarak güncelleme seçeneğini kapatmalısınız. Aksi halde istemsiz olarak internet açıldığından yeni bir güncelleme varsa yüklenecek bu da internetinizin azalmasına neden olacak. Bu nedenle önerilen kontrollü güncelleme seçeneğini seçmek ve WİFİ bağlantısındayken güncelleme yapmak. Ama eğer ki sizin için bir sorun oluşturmayacaksa mobil veriden de güncelleme yapmanız mümkün. Dosya boyutunun çok yüksek olmayacağını da belirtelim. Tüm bu noktaları kendinize göre ayarladığınızda sorunsuz bir şekilde güncelleme yapmanız mümkün. Zaten çoğu akıllı telefonda hemen her şeyin otomatik olarak yapılmasını da seçebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-aylik-begeni-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir