Instagram Yeni Güncellemesi ni Yayınladı

Instagram güncelleme

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, ardı ardına gelene güncellemelerinden sonra kısa bir süre için güncellemelerine ara vermişti. Fakat, Instagram Yeni Güncellemesi ‘ni yayınladı. Son olarak yorum engeli güncellemesi ile ön plana çıkmıştı uygulama. Bu güncellemesinden sonra bir süre ara verdiği yeniliklere de geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncellemesi ile devam edeceğini gösterdi. Yeni gelen güncelleme ile beraber ilk etapta yeni özellikle kazanmadığı düşünülse de, Instagram tarafından yapılan açıklama ile güncellemenin aslında uzunca bir süredir beklenen yeni bir özelliği de kullanıcılara sunduğu ortaya çıktı.

Peki, ilk olarak iOS ardından Android işletim sistemleri için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuluyor? Yeni güncellemenin yüklemesi nasıl yapılır? Detaylı bakalım.

Donma Ve Video Takılma Sorunları Gideriliyor

Instagram yeni güncellemesi ile beraber Instagram’ın özellikle yorum engeli güncellemesinden sonra yaşanan donma sorunlarını ve uygulama içerisinde çökme sorunlarının giderildiği belirtiliyor. Özellikle Android kullanıcılarından gelen video izlerken donma şikayetleri söz konusu güncelleme ile ortadan kalkıyor. Instagram’da yeni güncelleme için yaptığı açıklamada performans iyileştirmelerine yer verildiğini de belirtti.

Beğenilerde Takipçi İsimleri Gözükecek

Bununla beraber yeni güncellemenin getirdiği en büyük özelliklerden biri ise beğeni özelliğindeki değişiklikler oldu. Zira artık paylaşımlarınıza gelen beğeni sayısı 4 rakamını geçtikten sonra artık Instagram hesabınızdan takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımınızı beğenip beğenmediğini görebileceksiniz. Beğeni bölümünde takip ettiğiniz kullanıcıların kullanıcı adları da gösterilecek.

Güncelleme Nasıl Yüklenir?

İlk etapta sadece iOS için yayınlanan güncelleme ardından kısa süre içerisinde Android işletim sistemleri içinde yayınlanmıştı. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde güncellemeleri yüklemek için yapmanız gereken iOS için App Store Android için Google Play uygulama mağazasına girip güncelleme yapmanız yeterli olacaktır. Eğer güncellemeleri otomatik olarak ayarladıysanız bu noktada zaten Instagram’a girdiğinizde doğrudan güncelleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Buradan da güncellemeyi yüklemeniz mümkün oluyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Daha Eğlenceli Instagram Profilleri için 4 Paylaşım Önerisi

Sosyal medya uygulamaları arasında ilk 3 sırada gösterilen Instagram artık yeni özellikleri ile beraber dünyanın en çok ilgi gören sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Sürekli yeni güncellemeler alan Instagram’ın aldığı tüm bu güncellemeler ile beraber ilk yıllarda bu yana epey bir gelişim gösterdi. Artık çok daha kullanışlı hale gelen uygulama düzenli olarak yeni güncellemeler almaya da devam ediyor. Son olarak sosyal medya rakiplerini geride bırakmak için resimlerin hikayesi özelliğini güncelleme ile kullanıcılara sunan Instagram henüz bu güncellemesi hakkında tartışmalar devam ederken bir güncelleme daha yayınladı.

Yayınlanan Instagram yeni güncellemesi ile beraber bir büyük özellik daha geldi. Zira gelen güncelleme ile beraber Instagram’ın artık resimlerde de zoom özelliği kazanması sağlandı. Resimlerin yakınlaştırılmasına olanak sağlayan yeni özellik her ne kadar tüm ilgiyi üzerinde toplasa da Instagram son güncelleştirmesinde ayrıca belli başlı bazı güvenlik güncelleştirmelerinin de yapıldığını da belirtelim. Şuan için Android işletim sistemi için yayınlanmayan güncellemenin kısa süre sonra Android işletim sistemi içinde yayınlanacağı da düşünülmekte. Söz konusu güncellemeden sonrada Instagram’ın güncellemelerine devam edeceği de belirtiliyor

Instagram Yeni Güncellemesi ni Yayınladı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +