Instagram Çoklu Hesap Desteği Nasıl Kullanılır?

Instagram Çoklu Hesap Desteği Nasıl Kullanılır?

Instagram çoklu hesap desteği yakın bir zamanda yapılan güncelleme ile kullanıcıların kullanımına sundu. Artık Facebook’un kanatları altında hızla büyüyen bir uygulama olarak biliniyor. Zira bu düşüncenin de hakkını veren uygulama çok kısa bir süre içerisinde en büyük sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Doğal olarak bu süreçte Instagram’ın kullanıcı sayıları da katlanarak artmaya başladı. Hali hazırda 400 milyon kullanıcı barajını bile geçen uygulamada hem kendisine duyulan ilgiyi canlı tutmak hem de kullanıcıların birbirleriyle daha fazla etkileşim içerisinde olmasını sağlamak için sürekli bünyesine yeni özellikler katıyor. Bu bağlamda gelen son yenilik ise çoklu hesap desteği oldu. Instagram’ın en çok istenen özelliklerinden biri olarak gösterilen çoklu hesap desteği aslında uzun bir süre önce duyurulmuştu fakat ancak yeni yeni test cihazlarına dağıtılmaya başladı.

Instagram Çoklu Hesap Desteği Kullanımı Nasıl Yapılacak?

Resmi açıklamayla beraber çok kısa bir süre içerisinde yayınlanacağı ve 7.15 sürümüyle beraber çoklu hesap desteğinin ortaya çıkacağını duyuran Instagram yeni bir tartışma daha başlattı. Güncellemenin yakın zamanda gelmesi beklenirken bir diğer merak edilen konu yeni özelliğin yani çoklu hesabın nasıl kullanılacağı oldu. Zira birçok kullanıcı da bu konuda henüz bilgi sahibi değil. Öncelikle söz konusu güncellemenin 7.15 sürümüyle geleceğini bir kez daha hatırlatarak konu hakkında biraz bilgi verelim. İlk olarak Instagram çoklu hesabın nereden açılacağını belirtti. Çoklu hesap kullanmak isteyen kullanıcıların “ayarlar” sekmesi altında yer alan menüye girmeleri gerekiyor. Güncellemeden sonra bu sekmenin son bölümüne “hesap ekle” butonu dahil olacak.

Kullanıcıların bu butona basarak yeni bir hesap oluşturmaları mümkün hale gelecek. “Arama geçmişi temizle” sekmesinin altında yer alacak olan butonun yeni hesap açmak için yeterli olduğunu biliyoruz. Bir diğer bilinmesi gereken nokta ise ekstra hesap açma sayısı. Instagram bu sayıyı ise 5 olarak belirlemiş. Yakın zamanda bu sayı artar mı yoksa bu kesin sınır mı bilinmez ama kullanıcıların aynı anda 5 ayrı hesabı yönetmesi de mümkün kılınacak. Tüm bunlarla beraber çok kısa bir süre içerisinde güncellemenin de açılacağını söyleyelim.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Kullanıcı Sorunu

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/takipci

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Çoklu Hesap Desteği Nasıl Kullanılır?
4.5 (90.04%) 456 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir