Instagram Yeni Özelliklerin Kullanımı

| Nisan 27, 2018 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram Yeni Özellikler

Güncelleme sıklığı en fazla olan uygulamalardan biri olarak değerlendirebileceğimiz Instagram, yeniliklerine yenilik katmaya devam ediyor. Sosyal medya devi bir yandan genel paylaşım sisteminde iyileştirmeler yaparken bir yandan ise uygulamanın eğlencesini arttıracak yeniliklerine devam ediyor. Son güncellemeden sonrada Instagram Yeni Özellikler kullanıma girdi ve bir kez daha sistemin değiştirildiğini gördük.

Aslında buna tam olarak sistem değişikliği değil, uygulama daha eğlenceli hale getirildiği ve kullanıcıların işleri kolaylaştırıldığı demek daha doğru olacaktır. Peki, Instagram Yeni Özellikler neler? Bu özellikleri kullanma konusunda neler bilmemiz gerekiyor? Şimdi bu özellikleri detaylı olarak inceleyelim.

Instagram Yeni Özellikler Çoklu Hikaye Paylaşımı

İlk özelliğimiz uygulamanın en çok dikkat çeken bölümü için geldi. Instagram Hikayeler olarak kullandığımız ve son dönemde en popüler bölüm olan kısma gelen yeni güncelleme, hikayeler deneyimini başka bir boyuta taşıyor. Söz konusu güncelleme sayesinde hikaye paylaşımında aynı anda birden fazla fotoğrafı paylaşıma açabiliyorsunuz.

Bunun için tabii ki belli şartlar var. En önemli şarj ise fotoğraf sınırı şartı. Her ne kadar çoklu paylaşım yapabiliyor olsanız da paylaşımlarınızın 10 taneyi geçmemiş olması gerekiyor. Diyelim ki 11 fotoğrafınız var. Bunun 10 tanesini yeni sistemle aynı andan yayınlayabilir, ardından kalan 1 tanesini de yayınlayabilirsiniz. Yeni sistem bu şekilde işleyecek. Peki, özelliği nasıl kullanacağız?

Bu sorunun cevabı da oldukça basit. Instagram bunun için bir sınırlama sunmuyor. Yani şöyle ki uygulama işi oldukça kolaylaştırıyor. Paylaşım ekranında sağ bölümde yeni bir buton kullanıldığını göreceksiniz. Bu butona bastığınız zaman çoklu paylaşım alanı açılacak ve yapacağınız işlem fotoğraflarınızı veya videolarınızı seçmek olacak. Kullanım bu kadar basit.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram İçin Toplanan İmzalar İşe Yaramaya Başladı

Instagram Hikayeler

Güncelleme Ne Zaman Kullanıma Girecek?

Merak edilen bir soruya daha cevap verelim. Android işletim sistemi için güncellemenin yayınlandığı belirtiliyor ancak her zaman olduğu gibi güncelleme bölge sınırlı olarak yayınlandı. Yani tüm kullanıcılar özelliği kullanmaya başlamadı. Bu nedenle güncellemelerin tamamlanması için bir süre daha beklemek gerekecek. iOS içinse çok fazla detay yok.

Instagram Yeni Özellikler Arşiv İndirme

Bu özellikten daha önce birçok kez söz etmiştik. Arşiv özelliği çok uzun süredir konuşulan, rakip firmaların kullandığı bir özellik. Kullanıcıların paylaşımlarını indirmeleri ve konuşmalarını yedeklemeleri için kullanılan sistem, sonunda Instagram için de gelmiş oldu. Fakat bu özelliğin sınırı oldukça fazla. Şöyle ki mobil sürümde zaten bir arşiv indirme sistemi beklemeyin.

Instagram Yeni Özellikler

Bu özellik sadece web sürümünde karşımıza çıktı. Kullanıcıların arşivlerini indirmeleri içinse uzun bir süre beklemeleri gerekiyor. Web sürümden profilinize girip, ardından profil düzenleme sekmesi altında yer alan gizlilik güvenlik bölümünden arşiv indir sistemini kullanabiliyorsunuz. Bu kısımda bir mail adresi giriyorsunuz ve Instagram arşivinizi mailinize gönderiyor.

Ancak sürenin uzamasının nedeni arşiv boyutlarının oldukça yüksek olması. Özellikle çok paylaşımda bulunan kullanıcılar için. Instagram Yeni Özellikler olarak gösterebileceğimiz ana değişiklikler bu şekilde. Yeni özellikle gelmeye devam ettikçe sitemizden bilgilendirmeleri yapacağız.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +