Instagram Yeni Sürüm Hakkında Yeni Detaylar

Instagram ayrıntılar

Instagram Yeni Sürüm Hakkında Yeni Detaylar

Instagram yaklaşık olarak bir hafta önce yeni bir sürüm için hazırlıklara başladıklarını duyurmuştu. Aslında söz konusu sürüm için hazırlıkların çoğu tamamlanmış ve deneme aşamasına geçilmişti. Deneme aşamasında beta sürümü yayınlayan Instagram yetkilileri söz konusu sürümü sadece yazılımcılara açık hale getirmişti. Bu çalışma ile Instagram’ın yeni sürümünün hatalarının giderilmesi amaçlanmaya başlandı. Söz konusu beta sürümü test aşmasındayken yeni Instagram için de bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Aslında her ne kadar yetkililer bu detayları gizli tutmaya çalışsa da sürekli yeni sürüm hakkında yeni bir detay ortaya çıkmaya başladı.
Söz konusu yeni detaylardan biride tasarım hakkında oldu. Instagram’ın yeni çıkan bu sürümle tasarımı biraz daha değiştireceği söyleniyor. Yeni tasarımın nasıl olacağı konusunda net bir bilgi yok. Fakat henüz birkaç hafta önce tasarım konusunda değişikliğe giden Instagram’ın yeniden böyle bir adım atması oldukça şaşırtıcı oldu. Bununla beraber Instagram’ın bu sürümünün sadece Android için çıkarılacağı da söylenmişti. Söz konusu bu haberde bir nevi yalanlandı. Çünkü sızdırılan sürüm notlarında çalışmaların tüm Instagram sürümünü değiştireceğinden bahsediliyor. Ne zaman net kararlı sürümün çıkacağı merak konusu olurken çalışmaların hızlandırıldığı da biliniyor. Zira beta sürümü neredeyse tamamen test edildi. Fakat kararlı çalışma olup olmadığını bilmek için mutlaka bir süre daha yeni sürümün test edilmesi gerekiyor.

Instagram Yeni Sürüm Hakkında Bir Detay Daha

Instagram’ın yaşanan sorunları artık kullanıcıların epey canını sıkmaya başladı. Özellikle Android platformlarda yaşanan sorunlar epey büyük sıkıntılara neden olmaya başlamıştı. Bu durumun farkında olan Instagram yetkilileri ise sonunda düğmeye bastı. Yepyeni bir sürüm haberi verildi ve bu sürümle beraber Instagram’ın yaşanan tüm sorunlarının giderileceği de duyuruldu. Yapılan bu açıklamadan sonra tüm kullanıcılar ise Instagram yeni sürümünün detaylarını merak etmeye başladı. Açıklanan ilk bilgilere göre Instagram’ın yeni sürümünün detaylarının verilmeyeceği ve test aşamaları bittikten sonra duyurular yapılacağı söylenmişti.
Fakat sanal dünyada hiçbir şeyin gizli kalmadığı da bir gerçek. Bu bağlamda yeni bir detay daha ortaya çıktı. Daha önce tasarımın değiştirileceğinden bahsedilmiş ve yeni bir haber olarak bu lanse edilmişti. Şimdi ortaya atılan yenilik ise ana sayfada dinamik yapı. Henüz net olmasa da ana sayfada artık kullanıcıların dinamik bir kullanım yapacakları söyleniyor. Birkaç farklı filtrenin yana kaydırılarak kullanılacağını sızdırıldı. Böylece artık filtre kullanımı da çok daha rahat bir hale geldi. Yeni ortaya çıkan bu haberin detayları neler veya daha ne gibi eklentiler olacak şuan için bilinmiyor. Ama sadece bu yenilik bile Instagram’ın ana işleyişini epey geliştirecek gibi. Bu yönde test sonuçlarının da olumlu olduğu belirtiliyor. Yeni sürüm için net tarih ise yine verilmedi.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram'da Paylaşım Yapmak İçin En Uygun Saatler
Instagram Yeni Sürüm Hakkında Yeni Detaylar
4.5 (89.21%) 126 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir