Instagram Yorum Engeli Nasıl Çalışacak?

| Temmuz 30, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram Yorum

Geçtiğimiz hafta içerisinde Instagram oldukça büyük sorunlar atlattığını açıklamıştı. Instagram tarafından gelen açıklamada yeni bir sistem güncellemesinin yayınının yapıldığı fakat bu güncellemeyle beraber sistemde sorun oluştuğu açıklandı. Bu sorunla beraber de kullanıcıların Instagram’a girişleri uzun bir süre engellenmişti. Yaşanan sorun nedeniyle kullanıcıların hesap denetimleri de etkilenmiş ve Instagram çökmüştü. Yeni yeni ortadan kaldırılan sorun için ise yapılan açıklamalardan hemen sonra sorun güncellenmeye bağlansa da yetkililerden bir açıklama daha geldi. Yetkililerden gelen açıklama sonrasında ise Instagram’a bir güncelleme daha geleceği açıklandı.

Instagram’dan Yorumlara Önlem

Yaşanan sorunlara rağmen güncellemelere de devam edeceği açıklanan Instagram’ın son güncellemesi ise yorumlar konusunda olacak. Zira uygulama yöneticileri tarafından açıklanan bilgilerde artık kullanıcılara gönderilen yorumların değişeceği belirtildi. Son dönemde özellikle kadın kullanıcıların ve ünlü isimlerin hesaplarına taciz içerikli yorumların gönderilmesiyle beraber bu konuda önlemler almak istediğini açıklayan Instagram yeni güncelleme sayesinde tüm bu önlemleri devreye sokabilecek. Yeni güncellemeyle beraber artık kullanıcılar kendilerine gönderilen yorumlarda hangi kelimelerin olmayacağını belirleyebilecek. Bunun için sadece filtreye kelimeleri yazmak yeterli olacak. Söz konusu sistemin yakın zamanda hayata geçmesi beklenirken uygulamanın nasıl bir işleyişe sahip olacağı yönündeki detaylarında Instagram’ın resmi sayfasından açıklanması bekleniyor. Tabi söz konusu yorum engellinin bir hayli alanda değişiklik yapacağı da kesin.

Instagram’ın geçtiğimiz günlerde kullanıcılara yeni bir güncelleme hakkında bilgi verdiğini duymuştuk. Instagram haberini verdiği yeni güncellemeyle beraber artık kullanıcılara da yeni yetkiler vereceğini ortaya koydu. Bu noktada kullanıcılara yeni verilecek olan yetkiler konusunda ise ilk olarak Instagram’ın yorum konusuna değineceği konuşulmaya başlanmıştı. Tüm bu haberlerin ardından yeni güncellemenin ise detayları ortaya çıktı. Zira Instagram yeni güncelleme bile artık kullanıcılara tam yorum yetkisi verdi. Tam yorum yetkisi sayesinde kullanıcıların artık yorumları engellemesi veya yorum gönderilerini filtrelemesinin de sağlanacağı belirtildi.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Eliz Sakuçoğlu Instagram Paylaşımı Şaşırttı

Tüm bunlarla beraber artık kullanıcıların hakaret içerikli mesajlarla karşı karşıya kalmasını engelleyecek olan sistemin yavaş yavaş hayata geçirilmeye de başladığının bilgisi verildi. Kullanıcıların paylaşımlara gelen yorumlar konusunda ayarlamalar yapmasına imkan verecek olan yeni güncellemenin ise ilk olarak Amerika bölgesinde yayına açıldığını da belirtelim. Aslında bu merkezde güncellemenin hayata geçmesiyle beraber yorum engeli sisteminin de bir nevi deneneceğinin de bilgisi verildi. Henüz Amerika’da bile tam olarak değil bölgesel olarak yayınlanan yeni güncellemelerin eğer bir sorun vermezse tüm dünya genelinde de yayınlanacağını da belirtelim. Bunun için Instagram’ın denemelerini tam olarak bitirmesi de bekleniyor. Zira firma geçtiğimiz aylarda aldığı karar ile artık hiçbir özelliği denemeden kullanmayacağını da belirtmişti.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +