Instagram Yorum Güncellemesinde Sorun

Instagram Yorum Güncellemesinde Sorun

Geçtiğimiz günlerde Instagram yeni bir dizi güncelleme duyurmuştu. Instagram tarafından yapılan duyuruda gelecek olan yeni güncelleme ile beraber Instagram’ın birçok özelliğinin değişeceği de belirtilmişti. Başta Instagram’ın yorum özelliklerini değiştirecek olan yeni güncellemenin ardından gizli hesap özellikleri, Instagram destek özellikleri gibi birçok yeni özelliği de uygulamaya dahil edeceği belirtilmişti. Fakat bu son güncelleme haberi verilmiş olsa da henüz bundan önceki güncelleme olan canlı yayın özelliği için yeni bir açıklama yapılmamıştı. Instagram tarafından bu konuda hakkında beklenen açıklama ise dün yapıldı. Yapılan açıklamada Instagram’a canlı yayın özelliğinin dahil edileceği belirtildi.

Yeni Güncelleme İle Yeni Sorunlar Ortaya Çıktı

Hemen her kullanıcı Instagram tarafından yapılan bu açıklama sonrasında canlı yayın özelliğini beklese de Instagram’ın canlı yayın özelliği yayına geçmedi. Buna karşın Instagram’ın kısa süre önce duyurduğu güncellemeler devreye girdi. Uygulamanın 10.2 sürümüne güncellendiğini belirten Instagram söz konusu güncellemeyle beraber daha önce bahsetmiş olduğu yorum ve destek özelliklerini devreye soktu.

Fakat beklenen canlı yayın özelliğini devreye sokmayan uygulamanın bu güncellemesi sonrasında yeni sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Uygulamanın stabil bir şekilde çalışmasını engelleyen yeni güncelleme sonrasında ise kullanıcılardan gelen mesajlara göre ortaya çıkan sorunlarla arasında yorum beğenme sorunu ise dikkat çekti. Zira yeni gelen özelliklerden biri olmasına karşın kullanıcıların yaptıkları yorumlara göre özellikle bazı cihazlarda yorum beğeni özelliği yeniden kullanılmaz hale geldi.

Instagram yeni özellikler

Güncellemede herhangi bir sorun mu oluştu bilinmez ama Instagram bu hata mesajlarından çok kısa bir süre sonra bir mini güncelleme daha yayınladı. Hataları büyük oranda çözdüğü belirtilen güncelleme sonrasında da henüz canlı yayın özelliği kullanıma geçmedi. Hal böyle olunca söz konusu özelliğin kullanılıp kullanılamayacağı da merak konusu oldu. Zira Instagram’ın çok kısa süre önce canlı yayın özelliğini devreye sokacağı düşünülüyordu. Fakat yeni güncelleme ile beraber canlı yayın özelliğinin gelmemesine karşın yaşanan sorunların artması kullanıcıların yorumlarına da tepki olarak yansıdı. Instagram’ın bu konuda nasıl bir açıklama yapacağı ve beklenen güncellemelerin ne zaman yayınlanacağı konusunda da henüz net bir bilgi yok. Bakalım Instagram tarafından özellikle canlı yayın özelliği için nasıl bir açıklama yapılacak.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. avatar
    Türk 1 Mizahçı

    Selamın Aleyküm vallahi bıktım bu illetten bende yorumlar tersten yükleniyor eski sürümü yükledim duzelio ama guncelleyince gidiyo eski sürümde sürekli hata verio ve birçok özellik eksik lütfen yardım edin yani anlatmaya çalıştığım son atılan yorum üstte çıkıyo ilk atılan da en altta Instagram hesabım @turk1mizahci dm den. Yazarsanız çok sevinirim yardım eden kardeşimi de hikayeme atıcam 8k takipçisi var