Instagram Yorum İplikleri Sistemi Nasıl Çalışacak?

| Ağustos 15, 2017 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram Yorum İplikleri

Facebook’un izinden gitmeye devam eden sosyal medya devi Instagram, yeni güncellemelerini hızlandırarak yoluna devam ediyor. Facebook’un güncelleme stratejisine doğrudan dahil olan ve güncelleme sıklığını arttıran uygulamanın şimdi ise yeni bir yorum sistemi daha ortaya çıktı. Aslında daha önce yayınladığımız yazılarda söz konusu yorum sisteminden bahsetmiştik.

Daha önce yayınladığımız yazılarda bahsettiğimiz sistem kademeli yorum sistemi olmuştu. Uygulamanın paylaşım yorumları bölümünde tamamen yeniden düzenleyecek olan güncellemenin, bugün itibariyle yayınlanmaya başladığı ortaya çıktı. Yeni güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından sistemin nasıl işleyeceğine ilişkin de görseller paylaşıldı.

Instagram Yorum İplikleri Detayları

Yeni güncellemeden sonra gelen özellik kademeli yorum ya da yorum iplikleri olarak adlandırılıyor. Instagram Yorum İplikleri özelliği, paylaşıma gelen bir yoruma cevap verilirse, cevabın hemen altta değil de gruplandırılarak sunulmasını sağlıyor. Bu şekilde kullanıcılar cevap gönderdiklerine, cevap ana yorumla beraber gruplandırılacak.

Yapılan gruplanma sonrasında kullanıcılar, cevapları ve yorumları alt alta görmek yerine, cevapları daha içerde görebilecekler. Bu şekilde de kademeli sistemle beraber görsellik çok daha başarılı hale gelirken, kullanıcıların cevapları kaçırmasının da önüne geçilecek. Bir nevi cevaplar gruplandırılmış olacak. Böylelikle yorum kısmı çok daha geliştirilmiş olacak. Peki, Instagram Yorum İplikleri sistemi nasıl kullanılacak?

  • Instagram kademeli yorum için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok.
  • Paylaşımların alt kısmında yer alan yorumlara tıklayıp “yanıtla” dediğiniz zaman, yorumlara cevap doğrudan yeni güncelleme sistemiyle beraber eklenecek.
  • Yani eski alt alta görünüm yerine, cevaplar gruplandırılıp paylaşımın altında içeri girinti olarak gösterilecek.

Instagram Yorum İplikleri

Instagram Yorum Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Bu konuda da bazı bilgilerimiz var. Instagram yorum sisteminde ki değişiklik şu an yayınlanmaya başladı. Kullanıcıların yeni özelliği kullanmaları için Instagram’ı güncellemeleri gerekiyor. Fakat her zaman olduğu gibi bu güncellemede de bölgesel sınır sorunu var. Yani güncelleme tüm dünya için aynı anda gelmeyecek. Ülkemizde de yeni güncellemenin kullanımı biraz zaman alabilir. Güncelleme yayınlandığı an detayları sitemize ekleyeceğiz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Yorum Engeli Nasıl Çalışacak?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +