Instagram Yorum Yanıtlama Sistemi Nasıl Kullanılır?

Instagram Yorum Yanıtlama Sistemi Nasıl Kullanılır?

Instagram geçtiğimiz günlerde yeni bir güncellemesini daha duyurdu. Instagram tarafından yapılan duyuru ile beraber yeni güncelleme henüz yayınlanmasa da resmi açıklama yapıldığı için yeni güncellemenin ne gibi detayları bulunacağının da ortaya çıktığını belirtelim. Doğrudan Instagram’ın CEO’su tarafından açıklanan yeni özellikler içerisinde en çok merak edilenlerinden birisi de instagram yorum yanıt özelliği olmuştu. Zira eski sistemde yorumları yanıtlamak için öncelikle yorumu yapan kullanıcının ismini etiket olarak alıp yanıtınızı buna göre yapmanız oluşturmanız gerekiyor. Fakat kullanışsız olan bu sistem yerine Instagram yeni bir sisteme geçme karar aldı.

Artık Sadece Bir Buton İle Yorum Yanıtı Yapılacak

Instagram’ın CEO’su tarafından yapılan açıklama ile beraber artık sadece birkaç işlemle kolayca yorum yanıtlama sisteminin kullanılacağı ortaya çıktı. Sistemi kullanmak için yapmanız gereken tek şey ise yanıtlamak istediğiniz yorumun altına gelerek “Yanıtla” seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Yanıtla dediğinizde de açılan yanıt penceresine istediğiniz yorumu girmeniz ve yanıtınızı oluşturmanız yeterli olacaktır.

Instagram yorum yanıtlama
Instagram yorum yanıtlama

Yorum yanıtlama sisteminin yanında yine beğeni sistemi de benzeri bir şekilde sadece beğeni butonları ile beğeni kullanabileceksiniz. Ekstra bir gereksinime ihtiyaç duymadan kullanımın instagram yorum yanıt kullanımına büyük bir artısı olacağı kesin. Fakat sistemin ilerleyen dönemlerde daha ne kadar geliştireceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmamakta.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Hikayeler İçinde Fotoğraf Nasıl Silinir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir