Instagram Yorumları Bir Kez Daha Değişiyor

Instagram Yorumları Bir Kez Daha Değişiyor

Instagram, canlı yayın özelliği ardından hikayeler özelliği hemen sonrasında yeni etiketler özelliği derken yine baştan sona değişmeye başladı. Uygulamanın baştan sonra yeni özelliklerle değişmesinin ardından şimdi ise bir süredir sessiz kalan yorum özelliği hakkında yeni güncellemeler duyuruldu. En son yorumları kapatma ve yorum içerisinde filtreleme sistemini kullanıcılara sunan uygulamanın, şimdi ise yorum sisteminin tamamen yeniden düzenleyecek yeni özellikleri duyuruldu.

Yeni duyuruların hemen arkasından özelliklerin detaylı olarak anlatıldığını da gördük. Fakat tabi ki şu an için net olarak yeni özelliklerin yayınlandığını söyleyemiyoruz. Şimdilik testler devam ediyor. Peki Instagram yorum güncellemeleri nasıl özellikleri kullanıcılara sunacak? Yeni sistemlerde yer alan detaylar neler? Hemen bakalım.

Instagram Yeni Yorum Görüntüleri

Duyurusu ilk yapılan yeni özellik yorum görüntüleme sistemlerinde oldu. Yorum görüntülemelerinde yer alan yapıyı değiştirecek olan Instagram’ın bu kısımda nasıl değişiklikler yapacağı da açıklandı. Öncelikle eski sistemden bahsedelim. Eski sistemde Instagram kullananlarının bileceği gibi paylaşımlara gelen yorumlar alt alta sıralanıyor. Standart paylaşıma yapılan yorumlarda alt alta sıralanma kabul edilebilir bir durum olarak gösterilmekte.

Fakat bunun dışında bir yoruma cevap olarak yeni bir yorum atıldığında mevcut sistemde çok karışık bir düzen karşımıza çıkıyor. Bu düzen nedeniyle kullanıcıların gönderdikleri cevaplar birbirlerinin içerisine giriyor. Çok karmaşık bir görüntü kullanıcıların karşısın acıkıyor ki bu görüntüde zaten yorumların hangisi hangisine cevap niteliğinde anlamak bir hayli güç oluyor. Özellikle yorumlar çok uzadıysa sorunu çok daha net bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

Instagram yorum

Kullanıcı isimlerinin etiketlenmesiyle beraber yorumların hangi kullanıcılara gönderildiği, hangi yorumlara cevap olduğu belirtiliyor fakat düzen değişmediği için bu durumda bile anlamak oldukça zor. Eski sistemin çok eleştirilen yorum özelliğinin artık değişeceği belirtiliyor. Instagram tarafından yapılan duyuru sonrasında bu sistemin değişeceği ve artık yorumlar için yeni bir düzenin geleceğini de belirtelim.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Mehmet Okur Baba Olduğunu Instagram’dan Duyurdu

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagram yorum sisteminde yapılacak olan değişiklik ise bir nevi yorumlara derecelendirme sistemi getiriliyor. Yeni sistemle beraber kullanıcılar bir yoruma cevap verdiklerinde artık yorumun altında biraz daha içeri giren bir kademe görülecek. Bu kademe sayesinde kullanıcıların yorumlarına verilen cevaplar çok daha net bir şekilde kullanıcılara gösterilecek. Bir yorum hakkında cevap aldığınızda merdiven sistemini göreceksiniz.

O yoruma yapılan tüm yorumlarda bu merdiven sisteminin altında gösterilecek. Bu şekilde hem kalabalık yorum görüntüsünden kurtulmuş olacağız hem de kullanıcıların yorumlarda konuşmaları çok daha rahat yapılabilecek. Bir hayli olumlu bir güncelleme olarak değerlendirebileceğiniz yeni yorum sisteminin diğer birçok özellik gibi denemelerinin devam ettiğini de belirtelim. Yani kısa vadede yeni güncellemenin yayınlandığını göremeyebiliriz. Testlerin daha uzun süre devam edeceği de konuşuluyor.

Instagram yorum

Instagram Saldırgan Yorumlara Karşı Yeni Önlem

Instagram yorumları için gelecek olan bir başka özellik ise saldırgan yorumlara karşı engelleme sistemi. Henüz duyurusu yeni yapılan özelliklerden biri olan güncelleme sayesinde kullanıcılara gelen şiddet içerikli mesajlar doğrudan engellenebilecek. Kullanıcılara gelen mesajların içerisinde kötü bir ifade yer alıyorsa bu durumda kullanıcıların bir şey yapmasına gerek kalmadan yeni yapay zeka sayesinde doğrudan mesajlar engellenebilecek.

Bu şekilde kötü ifadelerin önüne geçerek kullanıcıları koruyacağı açıklanan uygulamanın tüm bu özelliklerinin ne zaman net olarak kullanıma gireceği ise bilinmiyor. Yeni yorum sisteminde de saldırgan yorumları engelleme sisteminde de hala testler devam ediyor. Bunun için kullanıcıların nasıl ve ne zaman bu özellikleri kullanabileceği konusunda çok bir bilgi olmadığını belirtelim. Sınırlı bir bilgi ile duyurulan tüm özellikle yayınlanınca detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir