Instagram Yüz Filtreleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram Yüz Filtreleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram yüz filtreleri son günlerde sıkça kullanılmaya başlandı. Facebook bünyesinde bulunan Instagram’ı her geçen gün biraz daha ileriye götürüyor.  Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu son yenilik ise yüz filtreleridir. Siz de Instagram yüz filtreleri özelliğinden yararlanmak için Instagram’ın en son sürümünü cihazınıza yüklemelisiniz. Instagram’ın yüz filtresi özelliği bugün tüm ülkelerde kullanılmaktadır. Instagram’ın hikâyeler bölümünde yer alan bu özellikte 8 adet yüz filtresi bulunuyor.

Instagram’ın son versiyonunu yükledikten sonra uygulamayı çalıştırıp ekranı sağa doğru kaydırmalısınız. Uygulamanın sol üstünde kamera butonuna basın. Instagram’ın hikâyeler bölümüne girdiğinizde ekranda bulunan kırmızı daire içine alınan butona basın. Karşınıza değişik şekilde 8 adet yüz filtresi ekrana gelir. Bu özellik sadece fotoğraflarda değil Boomerang ve video kayıtlarında da uygulanabiliyor.

İnstagramda yüz ifadelerini kullanmak için; ana akış sayfanıza girmeniz gerekir. Sol üst tarafta bulunan fotoğraf makinesi butonuna tıklayın. Yani hikâye gönderimi yapılan alana tıklamalısınız. Kameramız açılıp, selfie moduna geçip, kendi yüzümüzü görebileceğimiz şekilde ayarlamalıyız. Sonrasında efektli gülen surat üzerine tıklayın. Kırmızı daire içine alınan yere tıkladıktan sonra karşımıza filtre ekranı açılır. Buradan size uygun olan filtreyi seçerek yüzünüze göre tanımlayın. (Instagram Destek)

İnstagramda Yeni Yüz Filtrelerini Nasıl Kullanabilirim?

Instagram’da kullandığınız sürümü güncel tuttuğunuzda yüz filtreleri telefonunuza otomatik olarak iner. Yeni yüz filtrelerine ulaşamıyorsanız hemen google play store mağazanızı açıp instagram kelimesini aratın. Karşınıza çıkan instagram uygulamasını açın. Burada Uygulamayı aç ya da güncelle butonu gelecektir. İnstagramı aç değil de güncelle butonunu görüyorsanız telefonunuzda bu uygulama güncellenmemiş demektir. Bu yüzden yeni gelen yüz ifadelerini kullanamıyorsunuzdur. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey Instagram uygulamanızı güncellemektir. Yeşil butona tıklayarak uygulamayı hemen güncelleyin. Güncelleme sonrası uygulamayı açıp yüz ifadelerini kullanmaya başlayın. Instagram’ın yüz ifadeleri ile yazışmalarda konuşmalarınıza canlılık katabilirsiniz. Tek bir ifade ile içinizde bulunduğunuz durumu ifade edebilirsiniz. Instagram’ın yüz ifadelerini cihazınızda kullanamıyorsanız Instagram’ın güncel sürümünü yüklemeniz gerekir. Güncel sürüm yüklediğiniz halde sorun devam ediyorsa sorun cihaz kaynaklıdır. Farklı cihazlarda sorun yaşamıyorsanız telefonu aldığınız firmanın yetkilisinden teknik destek almalısınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Yorum ürünlerimizi kullanarak sayfanızın popülaritesini arttırabilir ve güven oranını yükseltin; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-yorum-satin-al/turk-bot

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir