Instagram Gif Resim Paylaşım Özelliği Gelecek Mi?

Instagram Gif Resim Paylaşım Özelliği Gelecek Mi?

Fotoğraf paylaşımı ya da fotoğrafları arşivleme dediğimiz anda akla ilk gelen uygulama Instagram oluyor. Çok kısa bir süre içerisinde yakaladığı büyük yükselişle bir anda milyonlarca kullanıcının ilk tercihi halin gelen Instagram, bu ilgiyi canlı tutabilmek için de sürekli olarak kullanıcılara yeni özelliklerden bahsediyor. Uygulamanın ilk yayın haliyle şimdiki halini de karşılaştıracak olursak Instagram’ın müjdesini verdiği birçok özelliği de uygulamaya dahil ettiğini söyleyebiliriz. Bu bağlamda son dönemde Instagram’ın çalışmaları da hızlandı. Öncelikle algoritmik ana sayfa düzeni denendi. Hemen ardından ise gelen yoğun istek üzerine video süreleri de 1 dakikada standartlaştırıldı. Bununla beraber daha önce gelen çoklu hesap desteği ve daha birçok Instagram’ın ilgileri üzerine çekmesini sağladı.

Tüm bunlarla beraber uygulama hakkında bazı merak edilen bilgilerin de olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle uygulamanın yeni güncelleştirmeleri için bazı iddialar ortaya atıldı. Aslında iddiaların şimdilik bir düşünce olarak kaldığını söylemek mümkün. Zira yeni güncellemelerde Instagram’ın GİF yani hareketli resim desteği vereceği düşünülüyor. Uygulama hem resim alanında çok daha kaliteli paylaşımlara olanak sağlamasının ardından birde video sürelerini uzatınca böyle bir iddia gündeme geldi. Son dönemde çok sık kullanılan GİF resimlerin güncellemesi gelir mi bilinmez ama şuna için bu konuda uygulama yetkililerinden her hangi bir açıklama yok. Fakat artık akıllı telefonlarda GİF yapabilme özelliğinin geliyor olması, buna ek olarak Instagram’ın da 3D Touch özelliğinde olduğu gibi akıllı telefonların teknolojilerini de göz önüne alan bir uygulama olması GİF paylaşım güncellemesi ihtimalini güçlendiriyor. Fakat bunun için bir süre daha beklemek gerekecek gibi.

Instagram Gifli Paylaşım Nasıl Yapılır?

Facebook’un hem kendi uygulaması hem de kendi çatısı altında çalışan uygulamaları için yeni birçok güncelleme yayınlayacağını açıklamasının hemen ardından bir bir beklenen güncellemeler yayınlanmaya başlandı. İlk olarak Facebook için gelen güncellemeler daha sonra ise anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a geldi. Hem görüntülü görüşme hem de kısa süre sonra GIF desteği alan WhatsApp’ın hemen ardından ise uzun süredir yeni güncellemeler alan Instagram için güncellemeler gelmeye başladı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram için yayınlanan güncellemelerin ise genelde Instagram’ın son dönemde ilgi çeken özelliği resimlerin hikayesi özelliği için olduğunu da söylemek gerekiyor. Resimlerin hikayesi özelliğini genişletmek ve daha eğlenceli hale getirmek için yayınlanan güncellemelerden birisi de geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yayınlanan güncellemenin en sevilen yanı ise Boomerang uygulamasıyla beraber resimlerin hikayesi paylaşımlarına GIF desteğinin gelmesi oldu. GIF desteği almasıyla beraber çok daha işlevsel hale gelen resimlerin hikayesi özelliğinin GIF desteği almasından sonra ise standart paylaşımlar için GIF desteğinin gelip gelmeyeceği merak konusu haline geldi.

Zira şu an için doğrudan Instagram paylaşımlarında GIF özelliği kullanılamıyor. Bu konuda ortaya atılan son iddialara göre ise Instagram’da GIF özelliği için çalışmalara başladı. Yine iddialara göre söz konusu GIF özelliğinin canlı yayın özelliğiyle beraber gelebileceği de düşünülüyor. Fakat mutlaka Instagram’ın bu konuda yapacağı resmi açıklamayı beklemek gerek.

İlginizi çekebilece sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-igtv/yorum-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Gif Resim Paylaşım Özelliği Gelecek Mi?
4.4 (87.08%) 96 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir