Instagrama Reklam Verememe Sorunu ve Çözümü

Instagrama Reklam Verememe Sorunu ve Çözümü

Sosyal medya platformlarının kazanç getirdiği ve bolca reklam barındırdığı yadsınamaz bir gerçektir. Tabi kullanıcılar da bazen reklamlarla ilgili sorunlar yaşayabilmekte olup, özellikle Instagrama reklam verememe sorunu oldukça yaygınlaşmıştır. Kişiler, firmalar ya da resmi kuruluşlar herhangi bir konuda Instagrama reklam verebilirler. Fakat Instagrama reklam verirken sorun yaşanması halinde birçok kişi ne yapacağını bilememektedir. Bugünkü yazımızda bu sorunu inceleyerek çözüm getirmeye çalışacağız.

Instagrama Reklam Verememe Sorunu

Birçok şirket Instagrama reklam vererek gelirlerini arttırmaya çalışmakta ve ismini bu sayede duyurmaktadır. Elbette yalnızca şirketler değil kendi tasarladığı bir ürünü satmak isteyen kişiler de reklam verme yöntemini kullanarak geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemektedirler. Fakat reklam vermek isteyenler bazen sorunlarla karşı karşıya kalabilmekte ve reklamlarını bir türlü verememektedirler. Bu tarz sorunlar yaşamamanız için nasıl reklam vermeniz gerektiğini adım adım anlatacağız. Bu sayede Instagrama reklam verememe sorunu yaşama ihtimaliniz en aza inecek.

Instagrama Nasıl Reklam Verilir?

Instagram’da reklam verebilmeniz için öncelikle bir Facebook hesabınız olmak zorundadır. Bunun nedenini aslında açıklamaya bile gerek yok ama yine de belirtelim. Instagram’ın tüm hakları Facebook’un elinde bulunmakta olup, bu nedenle bir Facebook hesabı üzerinden Instagram’da reklam vereceğiz.

İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından sağ üst köşede bulunan menüden ayarlar bölümüne girmelisiniz. Ayarlar bölümünde bulunan Instagram reklamları kısmına tıkladığınızda “Bir hesap ekle” yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıkladığınızda hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girmenizi isteyecektir. Ardından Facebook reklam yöneticisi bölümüne girerek “Reklam oluştur” butonuna tıklamalı ve reklam ayarlamalarını oluşturmaya başlamasınız. Bu kısımda “Gönderileri öne çıkarma” ikonuna tıkladıktan sonra devam demelisiniz. Karşınıza çıkan ekranda konum, cinsiyet, yaş vb. sorulara cevap vermeniz gerekmekte olup, ardından reklam vermek istediğiniz yeri seçmenizi isteyen seçenekleri göreceksiniz. Bunlar arasında yalnızca “Instagram” yazanı işaretli olarak bırakın ve reklamını yapmak istediğiniz gönderiyi seçin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Netflix Aylık Ücreti Ne Kadar?

Instagram Reklam Ücretleri

Son olarak en önemli hususlardan biri de ücretin nasıl alınacağıdır. Burada ücret şekli olarak “Gönderi etkileşimi” seçeneğini seçmelisiniz. Teklif tutarı yazısının altını manuel olarak doldurun ve beğeni başına ne kadar ücret ödeyeceğinize karar verin.

Instagrama reklam verememe sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir