Instagram’da Best Nine Nedir? #bestnine Nasıl Yapılır?

| Aralık 29, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>

instagramda-best-nine-nedir

Aslında 2016’nın sonlarına geldiğimiz şu günlerde geçtiğimiz senenin sonuna damgasını vuran bir etiket yine patlama yapmaya hazırlanıyor. İlk olarak 2015 yılının son haftasında kullanılmaya başlanan Best Nine Instagram için bir fenomen haline dönüşmüştü. Öyle ki ünlü hesaplardan tutunda milyon takipçiye ulaşan fenomenlere, bireysel kullanıcılardan kurumsal hesaplara kadar geniş bir topluluk #bestnine hashtagi ile paylaşımlarda bulundu.

Peki ya Instagram Best Nine nedir diye hiç merak ettiniz mi? Kısaca bir yıl içerisinde paylaşılmış olan en iyi 9 fotoğrafı içeren bir kolaj çalışma olarak tanımlanabilir. Bu kez ise fotoğrafların neye göre seçileceğine dair soru işaretleri doğabiliyor. Haliyle kullanıcıları tamamıyla aydınlatabilmek amacıyla Instagram #bestnine etiketini kullanmanın formülünü sizlere açıklayacağız.

Bu etiket altında sunulacak olan yılın en iyi 9 fotoğrafı en yüksek etkileşime sahip paylaşımlardan oluşuyor. Yani en çok beğeni alan, en çok yorum yapılmış ya da benzeri etkileşimleri hesabınıza katmış paylaşımlarınız ön plana çıkıyor. Dolayısıyla binlerce fotoğraf arasından bunları aramak ve aralarında analiz yaptıktan sonra karar vermek tabi ki imkânsız bir durum.

Instagram #BestNine Nasıl Yapılır?

Bu proje ilk olarak 2016 yılına girmeye hazırlanırken ortaya çıkarken halen daha da aktif olarak kullanımda olduğunu bize gösterdi. 2017’ye gireceğimiz şu günlerde sizde 2016 yılının en iyi 9 Instagram fotoğrafını kolaj yaparak paylaşabilirsiniz. #Bestnine etiketi Instagram üzerinde yine yılbaşına kadar en çok kullanılan etiketler arasında olacak. Bu etkileşim fırsatını kaçırmamak için şu zamana kadar yaptığınız en iyi paylaşımları bir araya getirmekte geç kalmayın.

Instagram #bestnine etiketi için hesap isminizi yazarak en çok etkileşim almış 9 fotoğrafı karşınıza çıkaran, hatta bununla kalmayı kolaj yapan birçok araç ve site bulunuyor. Bunun ardından size görseli hashtag ile paylaşmaktan başka bir şey kalmıyor. Ardından yine 2017’ye özel etiketler Instagram üzerinde patlarken sizin içinde beğeni, takipçi ve yorum akmaya devam edecek. Yeni yıla yeni takipçilerinizle ve yepyeni etkileşimlerle en zinde şekilde girmek için Best Nine rüzgarını es geçmemelisiniz. Her fenomen gibi muhakkak bu pastadan payınızı almanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Kevin Grosskreutz Instagram Hesabından Açıklamada Bulundu

2017 yılının geride kalmasına saatler kala, Instagram uygulaması tarafından da yeni adımlar atılmaya başlandı. Her sene olduğu gibi bu senede uygulamada yeni yıla özel olarak bazı uygulamalar yapıldığını gördük. Bu uygulamalardan birisi de en iyi dokuz paylaşım sistemi oldu. Geçmiş senelerde de yapılan ve artık bir akım haline dönüşmeye başlayan Best Nine paylaşımları, doğrudan uygulamanın sunmuş olduğu bir şey değil. Bunun yerine 3.parti uygulamalar yardımıyla ya da kullanıcılar kendileri hazırlayarak en iyi dokuz paylaşımları yapabiliyor. Geçtiğimiz senelerde başlayan akım, bu sene ise zirve seviyeye ulaştı. Uygulamada bu tür paylaşımlar ilk sıraya yerleşti ve şu an için en çok paylaşım yapılan türlerden biri oldu.

2017 Best Nine Instagram Kolajları

2017 yılı için yapılan kolaj çalışmalarında da sistem aynı. Adından da anlaşılacağı gibi kullanıcıların yıl içerisinde en çok beğeni toplayan 9 paylaşımı bir kolaj olarak paylaşılıyor. Bunun için 3.parti uygulamalar var. Doğrudan 2017 Best Nine adı ile açılan bir de web sayfası var. Buraya kullanıcı adınızı girmenizin ardından sistem paylaşımları tarayarak, en çok beğeni toplayan 9 paylaşımdan bir kolaj oluşturuyor.

2017 Best Nine Instagram

Tabii ki bu sistemde kullanıcıların paylaşımlarını 3.parti yazılımlara okutması gerekiyor. Yani uygulama bir nevi hesabınızı tarıyor. Bu kullanıma yaklaşmayan kullanıcıların da doğrudan kendilerinin kolaj paylaşımlar hazırladığını görüyoruz. Ancak genel olarak 2017 Best Nine paylaşımlarının Instagram’da şu an için gündem olan konulardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Sadece paylaşım sayısı konusunda değil, etiket takibi konusunda da en çok takip edilen etiketler en iyi 2017 paylaşımları etiketleri olarak gözüküyor. Sosyal medya devinde de yılbaşının bu şekilde kullanıcılar tarafından kullandığını görüyoruz. Instagram’ın bu durumdan ise oldukça memnun olduğunu söylemek yanlış olmaz. Öyle ki yılbaşında kullanım oranları bir hayli fazla seyrediyor gibi gözüküyor.

 

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +